הדסער - שזה הדס וסער- מצפה רמון

גסטרו

New member
הדסער - שזה הדס וסער- מצפה רמון

בקור משפחתי הביא אותנו למקום- שילוב של חנות של מזון אורגני עם מסעדה ובית קפה. חלל גדול, קמין במרכז- אבל לא דלק בשעת הצהרים (די קר שם במצפה ) , קבלתי שמיכה להתעטף
תפריט פשוט , ללא תבשילים אמרו שיש מרק בערב
ומה אכלנו ? צלחת עם 4 פרוסות לחם קלויות (הלחם תוצרת לישה- מאפיה מדברית ששוכנת ליד) על כל פרוסה- "טופינג" אחר - אחת עם טאפנד פלפל וגבינת עיזים , אחת עם גבינת עיזים לבנה ופרוסות בצל סגול, אחת עם אנטיפסטי ואחת עם גבינת עיזים מלוחה פרוסות עגבניה ופסטו טרי
פוקאצ'ה עם אנטיפסטי - חביבה
סלט גדול- קערה גדולה עם סלט טרי של שלל ירקות , הוגש עם צלחת עם שפע פרוסות לחם מסוגים שונים, חמאה וצלחת מוארכת עם זיתים טובים, לבקשתנו קבלנו גם פנכה עם רוטב פסטו למרוח על הלחם.
פעמים מיץ סחוטרי תערובת של תפוז ואשכולית אדומה - מיוחד מומלץ, מקיאטו שהוגש בספלון קרמיקה חמוד עם עוגית טחינה ענקית שהספיקה לשלושה

לחשבון נוספה צנצנת ריבת משמש של נאת סמדר, דיסק של אנסמבל פארן שנמכר בחנות וקצת פירטת מיובשים אורגניים (בשקיק ניר !) - 211 שח לא כולל דמי שרות

המקום נמצא ברובע הבשמים ממש בכניסה למצפה מצפון, מול הנאגר אדמה- אופציה מומלצת לעוברי אורח במקום.

גסטרו

New member
ממה שאני זוכרת פיצה עם גבינת עיזים, ופל בלגי

מקמח מלא- שתי מנות ששקלנו להזמין, כריך גבינת עיזים ב 30 שח . רב המנות מבוססות על גבינות עיזים מנאות סמדר וירקות (אורגניים מן הסתם)
בתחום השתיה הציעו גם שייקים, היתה סלסלת פירות יפה על הדלפק , היה גם מיץ קלמנטינות סחוט טרי אבל קומבינצית התפוז אשכולית סקרנה.

החתולית

New member
נשמע מעניין

יש לי חבר שגר חלקית במצפה רמון, והוא מספר שהעיר עוברת מהפך אחרי הבחירות האחרונות לרשויות המקומיות.

מקווה שהשינוי יהיה לטובה.

inבאלי

New member
הייתם בסופש?

נשמע כמו מקום נחמד שטוב שיש במקומות כאלה בפריפריה - הלוואי שיצליחו.
תודה על הדיווח.

יש שם גם פיצה ופוקצ'ה טעימות, ופל בלגי משובח

ובשישי אחהצ חמין ומרק. יש שם גם המון דברים לקנות הביתה- יינות מקומיים, מוצרי מעדניה, קטניות ופירות יבשים אורגניים, שמנים, מתנו וכו'.
המקום פתוח ראשון-רביעי מ8-20, חמישי ושישי 8-23 ושבת עד הערב. את הקמין מדליקים לפנות ערב ואז באמת קסום שם. מותק של בעלים ומותק של מקום (זה קפה הבית שלנו :p )

מיתר44

New member
ומה קורה במסעדת מלון הבוטיק?

סעדנו בשה יוג׳ין לפני מספר שנים ארוחת ראש השנה האזרחית ומאז לא.

אני הייתי שם בפעם האחרונה לפני כשנה. היה לא

מזהיר בלשון המעטה... וגם ממה שאני שומעת מחברים מסביב המסעדה כבר ממש לא מה שהיתה. אם תרצו סקירה של מקומות לאוכל פה בנגב (אני גרה באחד הישובים) אשמח

pix37

New member
אני אשמח לסקירה על הנגב (או חלקו)

חוץ מהרשתות הגדולות הפרוסות על הדרכים אני לא זוכר שהתפרסמה כאן ביקורת עדכנית על מקומות ראויים בנגב.

המלצות בנגב הדרומי חלק א' (ארוך!)

לא הכל ממקור ראשון, אבל לנוכח המבחר המצומצם אולי שווה לנסות.... (זה לא ממש ה-מקומות המומלצים אלא יותר סקירה של כל מה שיש פה, לטובת המטיילים בנגב
)
אני אסקור מב"ש דרומה לכיוון מצפה/קדש ברנע.
על כביש 40 עד לאיזור צומת טללים ישנה שממה קולינרית ובכלל...
בצומת טללים, לממשיכים ישר לכיוון פתחת ניצנה:
בשבטה ישנה מסעדה בשם נבטו. אני לא אכלתי שם אבל חברים סיפרו על אוכל ביתי שעשוי ממש טוב, ועל חויה נעימה במסעדה ובכלל באיזור.
המסעדה פתוחה בין 12-18 וכדאי בכל מקרה לתאם מראש
http://nabato.co.il/misada.htm
בעזוז ישנו קפה עזוז האגדי. המקום הכי קרוב לסיני שתמצאו בארץ...
אחלה פיצות, אחלה סלטים. בערבים מדי פעם ישנה איזה הופעה שלא הייתם מצפים למצוא פה באיזור (ברי סחרוף מול 50 איש למשל). מקום קסום בעיני. לא זול בכלל אבל האווירה מפצה ובגדול
הם פתוחים כל השבוע, אבל כדאי בכל מקרה הלרים טלפון ולשאול מה יש
https://www.facebook.com/pages/CafE-ezUz/164361960309277

חוזרים לצומת טללים. שמאלה לכיוון מצפה...
בקיבוץ טללים יש פיצריה נחמדה. לא משהו לכתוב עליו הביתה, אבל במדבר כל קוץ פרח... אם אתם ישנים איפשהו באיזור ומחפשים אוכל לערב, זאת יכולה להיות אופציה לא רעה.052-325-9566
בהמשך, בצד שמאל של הכביש חוות קורנמל. אני מניחה שכולם מכירים, אבל למי שלא- אוכל על טהרת חלב העזים. פיצות, פלטת גבינות, סלטים ועוד כל מיני מאכלים פרי מוחו הקודח של השף. לא הכל ברמה אחידה, אבל סה"כ טעים שם, ואם יושבים בחוץ ביום חורף שמשי ויפה האווירה נעימה עד מאד. כרגע פתוח שלישי-ראשון בין 10-18 אבל גם פה - כדאי לברר. http://www.kornmehl.co.il/?page_id=10
אנחנו הכי אוהבים שם- מקלות עדנה, פילו ממולא וסלט אל-עזרא. אפשר כמובן לקנות מהגבינות שלהם במקום.
עוד קצת דרומה, בצד ימין של הכביש חוות נאות.
הם פתוחים בסופשים בלבד (חמישי-ראשון עד כמה שאני יודעת) ומגישים, למרבה ההפתעה, בשר דווקא (יש שם גבינות, אבל המיין אישיו הוא בשר).
בחמישי-שישי בערב יש תפריט א-לה-קארט (כך באתר שלהם). בשבת משלמים עבור המנה העיקרית ומקבלים בר סלטים לפתיחה ומנה ראשונה שהיא נקניקיה/מרק/כנפיים. בר הסלטים נע בין חביב למזעזע. אני אכלתי שם אנטריקוט ואסדו. האנטריקוט היה נחמד אם כי לא מצדיק את מחירו הגבוה והאסדו היה טעים, אבל טעים כמו שעושים על האש בבית. בקיצור- הVFM כמו שאתם אוהבים להגיד הוא לא משהו בכלל. אולי בערב המנות שם אחרות... מצד שני- הגבינות שלהם חלומיות. אפשר לקנות אותם בחנות שצמודה ליד המסעדה וגם לאכול מהם במסעדה.
http://www.naotfarm.co.il/NightMenu.htm

המלצות בנגב הדרומי- חלק ב'

ממשיכים במסענו דרומה.
במדרשת בן גוריון יש בית קפה ומעדניה מקסימים בשם "הכנעניה". מגישים שם סנדביצ'ים עם גבינות ונקניקים משובחים, פלטות גבינות וקפה משובח. אפשר גם להצטייד שם לפיקניקים ביין מעולה, מבחר בירות, דבש, גבינות, נקניקים ועוד כל מיני מטעמים. משלימים ירקות ונשנושים בסופר הצמוד ועושים אחלה פיקניק על המצוק מול הנוף הכי יפה בארץ.
הכנעניה פתוחה בשני-חמישי מ8-19 ובשישי בין 8-14.
צמוד אליהם ישנו הפאב השכונתי, ג'ומעה, שלמרבה ההפתעה עושה אוכל טעים. בימים ראשון, שלישי ושישי בין 12-15 מוגש שם חומוס תוצרת בית, עם פיתות תוצרת בית גם הם. לי החומוס טעים ממש.
בערבים יש שם ממש אווירה פאבית, עם ווינשטפן ומק-שוף מהחבית, ואוכל טעים. בתפריט- המבורגר מעולה שגלעד מכין במקום, צ'יפס/נאצ'וס/טבעות בצל, מרקים משתנים, פיצות שמוכנות במקום, לחמהג'ון ועוד. כל מה שאכלתי שם (ואני אוכלת שם בממוצע פעם בשבוע) היה ממש טעים. ויש שם גם אחלה אווירה!
פתוח: ימים- שני, רביעי, ושבת 19.00 עד לקוח אחרון. שלישי ערב בירה בשקל 22.00 עד לקוח אחרון. שישי 22.00 עד לקוח אחרון.
נמשיך דרומה...
בעקרון בין המדרשה למצפה אין הרבה חוץ מארומה/מקדונלד וכאלה. יש 2 חבר'ה בדואים שמארחים באוהל שלהם לפיתה עם לבנה וכאלה. אם מעניין מישהו, אני יכולה לחפש את הפרטים.
במצפה- בכניסה ימינה מגיעים לרובע דרכי הבשמים
הדסער- מסעדה חלבית ומעדניה שמשלבת בתוכה גם חנות לממכר כל מיני דברים אורגניים וטבעיים ומקום עם אויר מגניבה. גסטרו כתבה עליהם בפירוט למעלה. הם פתוחים ראשון-רביעי בין 8-20\ וחמישי-שבת בין 8-23. בסופשים יש לפעמים הופעות ומסיבות בערב.
מאחוריהם יש את בית הקפה הקטנטן של לשה. בעיקרון זו חנות לממכר לחם ומאפים, אבל אפשר גם לשבת ולנשנש שם. יש לה לחם מצוין ממש. לפי מה שכתבו באתר שלה היא פתוחה בחמישי-שישי בלבד, אבך עד כמה שאני יודעת היא הרחיבה את שעות הפעילות שלה. מי שבא לו לשבת או סתם להצטייד במאפים מעולים לפיקניק על המצוק, כדאי לו להתקשר
https://www.facebook.com/pages/מאפיית-לשה/139768926130177?id=139768926130177&sk=info
מעבר לכביש יש את שה-יוז'ין. לא אכלתי שם כבר זמן מה, ובפעם האחרונה שאכלתי לא היה משהו בכלל. אבל אולי השף שם שוב השתנה...? ממה שאני רואה באתר שלהם התפריט שונה לגמרי, אז אולי באמת
http://mitzperamonhotel.co.il/index.php?carte
ליש שה יוז'ין יש את מסעדת הקצה. אין שם שום בשורה קולינרית, רק אוכל ביתי ופשוט שפתוח גם בשבתות. אם מחפשים משהו משביע וסביר על הדרך אחרי טיול, זה מקום חביב לגמרי...
https://www.facebook.com/pages/מסעדת-הקצה-מצפה-רמון/196699247100663?id=196699247100663&sk=info
על המצוק, במיקום הכי יפה בארץ לטעמי ישנם שני מקומות...
האופציה הזולה- מסעדת צוקים שצמודה למרכז המבקרים החדש. זאת שיפודיה משודרגת קמעה, עם קצת נגיעות ערביות כאלה בתפריט. יש שם נוף עוצר נשימה וממה שהבנתי מכמה חברים שאכלו שם האוכל לא רע בכלל
http://www.rest.co.il/sites/Default.asp?txtRestID=14314&txtNavID=3&txtItemID=749240
מהצד השני של הגשר יושב לו מלון בראשית במלוא הדרו. אפשר לשבת שם בלובי, עם נוף מהמם ולנשנש מנות קלות כאלה- פסטות, סלטים ופיצות. לא אכלתי שם בלובי אבל אכלתי במסעדה של המלון והיא משובחת. גם שם, אגב, אפשר להזמין ארוחות גם אם אתם לא לנים במלון. המחירים מופקעים כיאה למקום כזה (ארוחת בוקר 150 ש"ח, ארוחת ערב 250 עד כמה שאני זוכרת), אבל באמת שזה המלון עם האוכל הכי טעים שאכלתי...
וכאמור, אם אתם קצת הרפתקנים, תקנו קצת גבינות ונקניקים בכנעניה, יין טוב, עוד נשנושים בהדסער, לחם טעים מלשה, וסעו למצוק של מצפה. שם, קצת אחרי מלון בראשית (ליד גן הפסלים של מצפה) יש כמה ספוטים מדהימים לפיקניק.

זהו... יותר דרומה המקום הכי קרוב לאוכל הוא פונדק נאות סמדר, אבל זה כבר לא בתחום שלי... תהנו!

pix37

New member
לגזור ולשמור - יש מצב לקבע במועדפים

אני לא חושב שאי פעם היתה כאן סקירה כזו של האזור
אני הדפסתי ובהחלט מתכוון להשתמש בזה בקרוב

pix37

New member
לגזור ולשמור - תודה רבה

אני לא חושב שאי פעם היתה כאן סקירה כזו של האזור
אני הדפסתי ובהחלט מתכוון להשתמש בזה בקרוב

Czerniak

New member
עוד כמה הארות

א. חוות נאות - גבינות מצוינות, בשר טוב - מחיר גבוה מדי
ב. ארוחת הבוקר בבראשית מאכזבת. ארוחת הבוקר בהרודס תל אביב הייתה בהרבה יותר טובה. (חמאה בקופסאות קטנות של תנובה, אין שום עמדת בישול - הכל מוכן מראש)
ג. לשה - מצוין!

למעלה