פי"ל הזהב

RossieL

Active member
פי"ל הזהב

בפורום אחר עלה לדיון נושא חלקם של הסבא והסבתא בחיי ילדיהם ונכדיהם וכמה, בחלק מהמקרים, חייהם מוגבלים בשל החובה שנחה על כתפיהם לקחת חלק בגידול הנכדים.

אתמול שודרה כתבה בחדשות ערוץ 10 על הסבים והסבתות שאני מעריצה וחושבת שכך נכון וצריך להתנהל.
הם קוראים לעצמם פי"ל הזהב: פחות ירושה לילדים
מדובר על פנסיונרים שיוצאים לטייל מסביב לעולם בלי לעשות חשבון לילדים.
אחד המרואיינים, אלי, בן 83, נשאל לגבי הירושה, והוא אומר כי הכסף שברשותו היום נחסך על ידו עבורו ושלילדיו יש מספיק זמן לחסוך לעצמם.

מוזמנים לצפות בכתבה ולהביע את דעתכם
http://10tv.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1264006

ערדושקה

New member
אשרי אותם סבים וסבתות שיכולים....

להרשות לעצמם טיול מסביב לעולם...אני אחרי 42 שנות עבודה רצופות ישתחרר עם פנסייה שתאפשר לי להתקיים בכבוד אולי עם פה ושם טיול קטן לחו"ל....
אני בהחלט חושבת בפרט מי שעבד כל חייו חופשי לעשות כרצונו עם הכסף...ישנם כאלה שיש להם סיפוק מטיולים ברחבי העולם וישנם כאלה שיש להם סיפוק לעזור לילדים והנכדים...ברמה האישית אני באמצע מנווטת..למי שיותר קשה קצת לעזור..מאידך לא לחסוך מעצמי והכל לילדים...עזרי מאוד כל השנים...ואמשיך מבלי להזניח את הנאותיי שלי...

RossieL

Active member
מסביב לעולם

את יודעת, לא חייבים לטייל סביב העולם.
לא חייבים "לבזבז" את כספי הירושה בעשרות טיולים בחו"ל, אפשר לחיות פשוט טוב בלי לעשות חשבון לאף אחד.
לקנות מה שבא, לאכול מה שבא [ואוכל, ידוע הוא, שהוא האלמנט כמעט הכי יקר בכלכלת הבית],
לצאת לתיאטראות, טיולים,
לקנות בגדים,
להחליף רהיטים ואוטו,
והיד נטויה.
ולאיש אין זכות לשפוט אותנו, את הסבתות והסבים על ה"בזבזנות" שלנו ומכך שזמננו יקר מאד- לנו! לעצמנו!
עבדנו כל החיים מאד קשה כדי להינות מהפירות ו- מגיע לנו!

ערדושקה

New member
כל אחד ומה שעושה לו את זה....

עברתי עם ילדיי שנים רבות לא קלות...וכעת שבגרו הסתדרו..הם מפרגנים...
אני לא יודעת מה הנוסחה לאחרים..אבל אצלי היה ועד היום זה שיתוף..בטוב וברע...
וכמו המוסקטרים..אחד בשביל כולם...כולם בשביל אחד...
למזלי בחרתי במקצוע שאהבתי ואני עוסקת בו עד עוד חודש וחצי..התמדתי..ותודה לאל הסתדרתי...רק שנהיה בריאים....

עונה בתור דור הילדים (ברמה עקרונית לא מה שקורה אצלי במשפחה

הנתונים החד משמעיים שלא ניתן להתווכח עליהם שהיום צריך הרבה יותר משכורות כדי לרכוש דירה מאשר לרכוש דירה.
מבחינתי תחסכו הכל כדי שתגיעו למנצב סיעודי לא תצטרכו עזרה כלכלית מאיתנו.
אבל אם לא תעזרו לנו כלכלית קחו בחשבון שנצטרך לעבוד יותר שעות נוספות ואל תתלוננו למה אין לנו זמן לבוא לבקר אותכם.

RossieL

Active member
אל תתלוננו למה אין לנו זמן לבוא לבקר

ערב טוב מימי וברוכה הבאה לפורום.
אני חושבת שכולם מבינים את הקושי של דור ההמשך לרכוש דירה ואיזה יופי שיש התחשבות בדור המייסד ופרגון לחסכנות שלהם שהביא אותם לגיל מבוגר [אגב, למה סיעודיים? למה?] מבלי להזדקק לעזרת הילדים.
אבל להתנות ביקורים בעזרה כלכלית?
נדמה שאנחנו, ההורים, גם התמודדנו עם קשיים כאלה ואחרים כשהיינו צעירים וההשגים שלנו הם בזכות ולא בחסד.
אז למה לא אתם?
ואם לא נעזור, לשיטתך, נחרץ דיננו להיות מנועי ביקורים??
אנחנו אלו שאחראים לכך שאתם תצטרכו להשקיע יותר כדי להשיג ולהגשים את עצמכם?
כאמא וסבתא אענה לך: אתם אנשים בוגרים וככאלה אתם אלו שאחראים לעצמכם ולדור ההמשך שלכם.
אנחנו עכשיו בגיל שבו אפשר ומותר לנו להתחיל - לחיות.
בלי שום צורך או חובה לתת על כך דין וחשבון ובטח שלא לעמוד בפני אולטימטום בסגנון : "... אם לא תעזרו לנו כלכלית ... אל תתלוננו למה אין לנו זמן לבוא לבקר אותכם"

זה לא אולטימטום, זה מצב נתון, רוב החברים שלי ב קושי רואים

את בני/בנות זוגם במהלך השבוע בין המרדף אחרי הפרנסה והילדים (כולל הצורך בבייביסיטר), אז בסופי שבוע הם מחפשים זמן שקט בבית
גם עזרה עם הנכדים 3 שעות בשבוע שוות כסף

0

RossieL

Active member
אולטימטום

תשמעי, בהבנה שלי, אמירה מהסוג של "אם לא תעזרו לנו כלכלית קחו בחשבון שנצטרך לעבוד יותר שעות נוספות ואל תתלוננו" היא אולטימטום, איך שלא תסתכלי על זה.
רוצים זמן איכות איתנו? תעזרו
לא תעזרו? לא תקבלו.
ואם זו לא התניה, אז מה כן??

עכשיו, בנוגע לעזרה, בהחלט יהיה נחמד אבל! את ההחלטה כמה ומתי צריך להשאיר למי שממנו מבקשים את העזרה.
כאמור, בלי תנאים!

טיפלתי בילדים 19 שנים אצל משפחות שונות, אצל רובן

אחד מבני הזוג היה יוצא ב-6 בבוקר וחוזר ב-4 אחה"צ ובן הזוג השני היה יוצא ב-8/ 8.30 בבוקר וחוזר ב-7 בערב
אז מתי???

אבי בן 1231

Well-known member
צודקים בהחלט, על זה דיברתי רבות עם אשתי

גם אנחנו גידלנו פעם ילדים ומעולם לא נזקקנו ולא ביקשנו מהורינו לטפל באופן קבוע בילדינו.

למעלה