חדקונית - האם כדאי לחסן גם קוקוסים וושינגטוניה?

אביב800

New member
חדקונית - האם כדאי לחסן גם קוקוסים וושינגטוניה?

הי
קראתי את כל החומר בפורום לגבי חדקונית הדקל ובכלל גם באתרים אחרים דיברתי עם כמה אנשי מקצוע. כולם מסכימים שהדקלים עם סיכוי גבוה להפגע זה דקל קנרי ודקל תמר. לגבי דקל קוקוס או וושינגטוניה הדעות שונות חלק אומרים לחסן אבל פגשתי גם מדביר שאומר שהסיכוי אפסי ולא כדאי לחסן ( יש לי כ 15 עצים) הוא בנוסף אמר דבר מעניין שאם בסביבה יש דקל קנרי או תמר הוא ימשוך את החדקונית אליו והקוקוסים לא ייפגעו.
יש מומחים בעלי דעה אובייקטיבית בעניין?
תודה
אבי

זו לא שאלה של אוביקטיביות. התשובה לא חד משמעית , אם יש הרבה

חדקוניות בסביבה מאוד יתכן שגם דקלים אחרים יפגעו
אני ממליץ להעמיד מלכודת 25 מ' מהדקלים (ע"מ שהמלכודת לא תמשוך החדקונית אל העצים.
וע"ס כמות הלכידות להחליט
ניתן לקנות אצל = ביו בי שדה אליהו מלכודת מעולה ולא יקרה ושרות מעולה.

אביב800

New member
יש בעיה לשים מלכודת

המלכודת נדרשת להצבה בערך 25 מטר מהעצים . העצים מסביב לגינה אז מלכודת חייבת להיות מחוץ לגינה ואז יש עצים של השכנים קרובים

המדביר צודק

אני עוסק בתחום גיזום וכריתת עצים .
כרתנו עשרות דקלים קנריים מתים .
מעולם לא נתקלתי בדקל קוקוס שנפגע.
וואשינטוניות בודדות ראיתי שנפגעו וזה באמת נדיר ...
אם יש לך עודף כסף , טפל בכולם ...אולי תישן טוב יותר בלילה.הטיפול הוא יקר , קבוע ואין לדעת כמה זמן ימשך המצב הזה . אין פתרון מערכתי כרגע.
בנוסף , אם יש בגינה כמה דקלים מסוגים שונים החידקונית תעדיף את הקנרי ...תשמיד אותו ותדלג על האחרים. הקנרי כנראה הכי טעים לרימות הארורות.

בגן שאני מטפל גדלים 45 דקל קנרי ןעודכ 20 דקל תמר ועוד דקלים

מסוגים שונים. עיקר הפגיע בקנרי די הרבה נזק לתמר וגם האחרים נפגעים. הנון שבושינגטוניה בנתיים לא פגעו אבל המערכת מדווחת על פגיעה גם בהם.
אני חוזר וממליץ קודם להציב מלכודת.

drorim69

Active member
וושינגטוניה כן נפגעת, אין דרך לדעת כמה אחרי הקנרי ומתי..

אצלנו בישוב (שרון) נפגעו בשנה האחרונה הדקלים הקנריים באופן מוחץ, אין לי דרך לדעת אם כולם..
בחודשים האחרונים נפגעה וושינגטוניה שראיתי ואין לי מושג אם נפגעו דקלים נוספים.

drorim69

Active member
ושינגטוניה פגועה מחידקונית

למעלה