זיהוי עצים וטיפול בהם

• פותח הנושא et28
  • פורסם בתאריך

et28

New member
זיהוי עצים וטיפול בהם

אז בתור אחד שעשה פרופסורה בהרג צמחים (ולא בכוונה....) אני שוכר בית שיש בו גינה עם עצים. יש כ- 5 עצים אבל שניים לא נראים לי טוב, והשאלות שלי לגביהם הן:
1. מה העץ?
2. יש צילום של הגזע שנראה יבש- האם זה יובש או מחלה כלשהי של העץ? סה"כ העצים נראים טוב- העלים, הענפים בצמרת.... רק הגזע.
3. אם זו מחלה של העץ- מה לעשות על מנת לרפא אותו? אם זו לא מחלה אלא רק יובש- כמה להשקות? כרגע אני משקה מצינור- האם יש דרך מדוייקת יותר להשקות או שזה מספיק?
מצרף תמונה אחת עץ בהודעה זו ובהודעה הבאה צילום של העץ השני, על מנת שאני אוכל לסווג את השמות הנכונים לעצים הנכונים.

ושאלה חצי קשורה- המליצו לי לעשות מערכת השקייה- בהתחשב בעובדה שזה בית שכור ואני לא מעוניין לזרוק כסף רב- האם מומלץ? כמה עולה מערכת כזו? השכירות היא לכ- 5 שנים לפחות- האם מערכת השקייה תחזיר את ההשקעה תוך זמן קצר (נניח 3 שנים), או ששווה לי להשקות בצינור?

gimel123

New member
כנ"ל

אתה יכול להוריד את הענפים היבשים למען האסתטיקה, אבל אם זה לא מפריע לך מבחינה אסתטית, אז אין טעם להתאמץ.
ייתכן והרימונים האלה נותנים פרי וסיכוי קטן שיתנו פרי איכותי. אם הם ייתנו פרי שאתה רוצה לאכול אז מומלץ יהיה להשקות אותם בטפטוף או המטרה ולדשן, לעטוף את הפרי בשקיות נייר בזמן המתאים.
אם אתה מעוניין רק לנוי, אז אפשר לתת גיזום לצמרת מדי פעם- על מנת לשמור על גודל רצוי, אפשר גם לעזוב ותת להם לגדול טבעי.
עדיין אפשרי לתת להם גיזום אגרסיבי בכדי להקטין את הנפח או לעצב אותם על 1-4 גזעים.

מערכת השקיה עם מחשב של קו אחד לא אמורה לעלות מעבר לכמה מאות שקלים וקל מאוד להעביר אותה מבית לבית, לכן בכל מקרה מומלצת (על מנת שתוכל קצת להוסיף צבע לגינה מעבר ל5 עצים).

drorim69

Active member
אלו רימונים

בעקרון הם שיחים גדולים ולא עצים, אבל מי סופר..
אין לי תשובה לשאלות כמו : לזרוק כסף רב או מועט ותוך כמה שנים ההשקעה תחזור כי לא ברור לי איזה פרי אתה מצפה לקטוף מההשקעה/השקיה
ומה בכלל יש לך להשקות??

הרימונים אצלך מאד ותיקים, מהתמונה הם נראים בסדר גמור אבל הצילום לא מאד גדול.
יש בוודאי בתוך סבך ענפי הגזע המעוצים (החומים, העציים) גם כמה יבשים שלא התעוררו באביב ואפשר לנסר אותם עד לבסיסם - פשוט עוקבים אחריהם עד לנקודת המוצא שלהם ושם מנסרים, בלי להשאיר ענפים בולטים קצרים שאפשר להתקל בהם ולהפצע.
הרימון הוא שיח/עץ קוצני וכדאי לטפל בו עם שרוולים ארוכים וכפפות עבודה.

למעלה