למי יצא לנסוע בקו 888 ? האם זה כל כמה דק'? האם הנסיעה מהירה?

מצב
הנושא נעול.

leavingisrael

New member

היי, מתלבט אם לנסוע בקו 888 או לקחת רכבת ארוכה יותר לת"א ההגנה ואז להמשיך באוטובוס...
אשמח לדעת למי שיצא לנסוע בקו 888 בשעות הבוקר (אני אסע ב-10, אבל ספרו בכל מקרה מתי שנסעתם...) - מאיפה בדיוק האוטובוס יוצא בהרצליה? אפשר למצוא את התחנה בקלות? יש שילוט?
כל כמה זמן יוצא האוטובוס ועד כמה הוא עמוס? כמה זמן לוקחת הנסיעה אל ת"א השלום?
תודה.

תודה.

המסלול המדויק והלו״ז כאן:

היי, מתלבט אם לנסוע בקו 888 או לקחת רכבת ארוכה יותר לת"א ההגנה ואז להמשיך באוטובוס...
אשמח לדעת למי שיצא לנסוע בקו 888 בשעות הבוקר (אני אסע ב-10, אבל ספרו בכל מקרה מתי שנסעתם...) - מאיפה בדיוק האוטובוס יוצא בהרצליה? אפשר למצוא את התחנה בקלות? יש שילוט?
תודה.

תודה.
המסלול המדויק והלו״ז כאן:
http://beta.govmap.gov.il/app08

raya

Well-known member
נסעתי אתמול בקו 999 מתחנת ההגנה עד תחנת האוניברסיטה

תודה, אשמח לפירוט לגבי "חווית הנסיעה" למי שנסע
היה מעולה! הנהג חיכה עד שראה שלא מגיעים נוסעים נוספים.
הנסיעה שלי התבצעה בסביבות 12 בצהרים.
מה בדיוק קורה בתחנת הרצליה - אין לי מושג, אבל נראה לי שהפתרון המוצע עם השאטלים עובד מצוין.

orchilit

New member
היום ראיתי את קו 777 על המסגר *די מלא* באמצע היום.

היה מעולה! הנהג חיכה עד שראה שלא מגיעים נוסעים נוספים.
הנסיעה שלי התבצעה בסביבות 12 בצהרים.
מה בדיוק קורה בתחנת הרצליה - אין לי מושג, אבל נראה לי שהפתרון המוצע עם השאטלים עובד מצוין.
היום ראיתי את קו 777 על המסגר *די מלא* באמצע היום.
ממש השתוממתי לטובה.

trilliane

Well-known member
מנהל
אם אני מבינה נכון מאתר הרכבת הוא מסיים ב-23:00?

תודה.

תודה.
בחמישי בערב אני נוסעת להצגה ב"הבימה" שצפויה להסתיים בסביבות 23:00, ואני תוהה איך לחזור... האידאל היה ברכבת מתחנת השלום, אבל אם גם הקו שמביא אותי להרצלייה לא עובד נראה לי שנשאר לי רק קו 900 שיוצא מהמרכזית ב-23:30 (ולצערי עוצר רק בנמיר במסוף 2000, לפי אתר אגד; בכיוון ההפוך כתוב שהוא דווקא עוצר ליד הקרייה).
&nbsp
יש פתרון אחר לשעות הלילה? (לא ראיתי משהו באתר הרכבת).
&nbsp
אני גם מתלבטת אם בהלוך כדאי לנסוע ברכבת להרצלייה ואז ב-888 או שעדיף לי כבר לנסוע באחד הקווים לתל אביב וחסל. מפחידה אותי הכניסה לתל אביב בשעות העומס (לקראת 19:00), הדיווחים ששמעתי הם על עומסים גדולים מהרגיל. עד כמה זה רע? כמה זמן ביטחון כדאי לקחת?
&nbsp
הפקקים כ"כ מלחיצים אותי שאני שוקלת גם אפשרות להגיע לת"א בצהריים או אולי אפילו בלילה לפני, אבל זה פחות נוח לי.

תבדקי את קו 918 - נסיעה אחרונה שלו ממסוף 2000 ב 23:40

בחמישי בערב אני נוסעת להצגה ב"הבימה" שצפויה להסתיים בסביבות 23:00, ואני תוהה איך לחזור... האידאל היה ברכבת מתחנת השלום, אבל אם גם הקו שמביא אותי להרצלייה לא עובד נראה לי שנשאר לי רק קו 900 שיוצא מהמרכזית ב-23:30 (ולצערי עוצר רק בנמיר במסוף 2000, לפי אתר אגד; בכיוון ההפוך כתוב שהוא דווקא עוצר ליד הקרייה).
&nbsp
&nbsp
אני גם מתלבטת אם בהלוך כדאי לנסוע ברכבת להרצלייה ואז ב-888 או שעדיף לי כבר לנסוע באחד הקווים לתל אביב וחסל. מפחידה אותי הכניסה לתל אביב בשעות העומס (לקראת 19:00), הדיווחים ששמעתי הם על עומסים גדולים מהרגיל. עד כמה זה רע? כמה זמן ביטחון כדאי לקחת?
&nbsp
הפקקים כ"כ מלחיצים אותי שאני שוקלת גם אפשרות להגיע לת"א בצהריים או אולי אפילו בלילה לפני, אבל זה פחות נוח לי.
והוא יותר מהיר מקו 900 (ישיר ממסוף 2000 לחוף הכרמל).

הנסיעה האחרונה של 888 יוצאת מהרצליה ב 23:00 אבל היא אוספת בעזריאלי ובדרך נמיר ליד מסוף 2000 כ-20 דקות מאוחר יותר.

יותר מאוחר יש את השאטל של הרכבת בין נתב"ג-סבידור-הרצליה שלמעשה מחליף בקטע הזה את רכבות הלילה, שמתחילות בהרצליה.

trilliane

Well-known member
מנהל
תודה, גם אפשרות. אם אגיע למסוף 2000 כבר אעלה על אוטובוס

והוא יותר מהיר מקו 900 (ישיר ממסוף 2000 לחוף הכרמל).

הנסיעה האחרונה של 888 יוצאת מהרצליה ב 23:00 אבל היא אוספת בעזריאלי ובדרך נמיר ליד מסוף 2000 כ-20 דקות מאוחר יותר.

יותר מאוחר יש את השאטל של הרכבת בין נתב"ג-סבידור-הרצליה שלמעשה מחליף בקטע הזה את רכבות הלילה, שמתחילות בהרצליה.
כי בשעות הלילה אין עומסים, וסתם מיותר לי לנסוע בעוד אוטובוס להרצלייה ואז ברכבת. קיוויתי ש-900 יעצור קרוב לעזריאלי גם בכיוון צפונה ואז זה יחסוך לי אוטובוס בתוך העיר. ללכת מהבימה לעזריאלי זה סביר, למסוף 2000 זו כבר הליכה ארוכה יותר שאני מעדיפה לחסוך מעצמי.
&nbsp
ההיסעים של הנתיב המהיר עדיין מסתובבים בשעות האלה? או שעכשיו בכלל לא בגלל כל העבודות?

בעזריאלי יש את 910 קצת אחרי 23. בשעה כזו לא נורא לנסוע גם

כי בשעות הלילה אין עומסים, וסתם מיותר לי לנסוע בעוד אוטובוס להרצלייה ואז ברכבת. קיוויתי ש-900 יעצור קרוב לעזריאלי גם בכיוון צפונה ואז זה יחסוך לי אוטובוס בתוך העיר. ללכת מהבימה לעזריאלי זה סביר, למסוף 2000 זו כבר הליכה ארוכה יותר שאני מעדיפה לחסוך מעצמי.
&nbsp
ההיסעים של הנתיב המהיר עדיין מסתובבים בשעות האלה? או שעכשיו בכלל לא בגלל כל העבודות?
איתו לחיפה. אבל לא בטוח שתספיקי להגיע אליו.
אחרי הנסיעה הזו של 910, יש קווים לחיפה רק מאזור מסוף 2000 או מהתחנה המרכזית.

השאטלים של הנתיב המהיר גם מסיימים בסביבות 23.

והאמת שהדיון הזה מתאים לשרשור הכוונה ולא לשרשור הזה.

trilliane

Well-known member
מנהל
כן, זו בדיוק הבעיה... הוא יוצא מהמרכזית ב-23:05 וזה לחוץ מדי

איתו לחיפה. אבל לא בטוח שתספיקי להגיע אליו.
אחרי הנסיעה הזו של 910, יש קווים לחיפה רק מאזור מסוף 2000 או מהתחנה המרכזית.

השאטלים של הנתיב המהיר גם מסיימים בסביבות 23.

והאמת שהדיון הזה מתאים לשרשור הכוונה ולא לשרשור הזה.
כן, זו בדיוק הבעיה... הוא יוצא מהמרכזית ב-23:05 וזה לחוץ מדי
הסיכוי שלי לעלות עליו נראה די קלוש, ואני לא רוצה סתם להחליץ את עצמי. בקיצור, 918 ממסוף 2000.
&nbsp
רוב הדיונים בתחליפי הרכבת קשורים להכוונה... אנשים במצוקה, שוברים את הראש כדי למצוא תחליפים לנסיעות שעד עכשיו פשוט נעשו בקלות ברכבת וחסל.

Bus Nerd

Active member
יש קווים להרצליה בלילה, אבל הם מאוד לא יעילים

&nbsp
&nbsp
&nbsp
יש קווים להרצליה בלילה, אבל הם מאוד לא יעילים
מדובר על נסיעה של 20 דקות (והמתנה של חצי שעה), והליכה של עוד רבע שעה... לא הייתי עושה את זה באמצע הלילה לבד.
(מדובר על קו 872 שמוריד בצומת הרצליה ומשם אפשר ללכת ברגל ולחצות את גשר הולכי הרגל מעל המסילה כדי להגיע לתחנת הרכבת. מאוד לא מומלץ מסיבות ברורות).

אולי יש גם מוניות שירות, אבל על אלו תמיד קשה למצוא מידע.

בקשר להלוך... בכל מקרה תתקעי בעומס, גם אם תסעי באוטובוס מחיפה, אין דרך להתחמק מזה. להגיע לת"א בלילה לפני או בסביבות הצהריים זה קצת דרסטי, עדיף להתכונן פשוט למצב שבו הנסיעה מהרצליה לת"א תיקח יותר משעה (כדי שלא תאחרי להצגה), מקסימום תגיעי לת"א קצת לפני הזמן ויהיה לך זמן לטייל בסביבה שקרובה לתיאטרון או לשבת לשתות קפה.
כדי לדעת כמה זמן באמת ייקח אפשר לבדוק מחר בערב בשעה דומה באתר של waze (יש להם מפה עם פקקים בזמן אמת) כמה זמן לוקח מהרצליה לעזריאלי דרך איילון, ולהוסיף לתוצאה מרווח ביטחון של רבע שעה-20 דקות.

בהצלחה.

orchilit

New member
לדעתי בשעה 19:00 אין בעייה בכניסה לת"א מצפון, למעט אולי

&nbsp
&nbsp
&nbsp
לדעתי בשעה 19:00 אין בעייה בכניסה לת"א מצפון, למעט אולי
בין מחלף הסירה לגלילות.

olli3

New member
מנהל
קווים 5/142 לרכבת מרכז ומשם 900 או 918?

&nbsp
&nbsp
&nbsp
קווים 5/142 לרכבת מרכז ומשם 900 או 918?
עולים עליהם מקצה שדרות רוטשילד כאשר הסככה של 5 מופרדת מהסככה של 142. 142 הוא המהיר מבין שניהם והנסיעה האחרונה שלו יוצאת מבת ים סביב חצות. התדירות נמוכה בשעה הזאת - כל 40 דקות. אבל וזה אבל ענק, בשעות האלו, הנסיעה מתחנת המוצא בבת ים ועד רכבת מרכז לוקחת 40-45 דקות ואני אומר מניסיון רב. ולכן קו 142 של השעה 22:40 יעבור בבימה סביב 23:15 (תחנת רוטשילד/החשמונאים) ותוך 5 דקות את ברכבת מרכז.
&nbsp
לגבי קו 5 - תדירות בשני כיווני הנסיעה - כל 20 דקות. יש נסיעה שיוצאת ממרכזית ת"א ב22:55 איתה תספיקי להגיע לרכבת מרכז בזמן, היא תעבור בבימה קצת לפני 23:10 ותגיעי איתה בין 23:30-23:35 לרכבת מרכז. הנסיעה הבאה בקו 5 תעבור בבימה סביב 23:25 ותביא אותך לרכבת מרכז סביב 23:50 אז היא כבר לא רלוונטית.
&nbsp
בכיוון ההפוך של קו 5 (למרכזית ת"א) - בשעות האלו זו נסיעה של לא יותר מ12 כשלרוב היא תיקח סביב ה10 דקות ואני אומר את זה מניסיון רב עם קו 5 בשעות האלו. יש נסיעה אחת שתעבור בבימה כמה דקות לפני 23:00 ונסיעה אחת אחרי שתעבור בבימה סביב 23:15, איתה מספיקים להגיע למרכזית ת"א ברחוב לוינסקי (פתח המרכזית של קומה 4) סביב 23:25, הליכה של עוד 2-3 דקות לרציף, זה גבולי אך אפשרי. עם הנסיעה הקודמת תגיעי למרכזית ת"א סביב 23:10.
&nbsp
משדרות בן ציון או רוטשילד אפשר לנסוע עם 63 לעזריאלי (עוצר בדרך בגין, מול הקריה). בשעות האלו זמן הנסיעה מהכרמלית (תחנת המוצא) לבימה עומד על 10 דקות. לכן הנסיעה של 22:45 תגיע ב22:55 והנסיעה של 23:05 תגיע לבימה ב23:15. נסיעה של עוד 5 דקות לעזריאלי ומשם להמשיך עם שפע הקווים לרכבת מרכז וממש ממש לא חסר כשהעדיפות היא ל71/171/271/501 אגד שמורידים בשורת התחנות בדרך נמיר ברכבת מרכז, לאחריהם 40/42/240 דן שמורידים ב"על פרשת דרכים" שזה רמזור הכניסה למתחם רכבת מרכז. ושאר הקווים כמו 1/51 דן, 68 של קווים ועוד מורידים בדרך בגין (תחילת ז'בוטינסקי של רמת גן) ולכן פחות כדאיים.
&nbsp
אלו כל הדרכים להגיע מהבימה לרכבת מרכז בצורה שפוייה למדיי סביב השעה 11 בלילה. הזדמנתי לבימה ולהיכן התרבות לא מעט בשעות האלו כשהייתי צריך לנסוע או חזרה לבאר שבע דרך המרכזית או ליעד שקרוב לרכבת מרכז. 142 הוא האופציה הכי טובה עבורך והנסיעה הספציפית שעליה דיברתי מעולם לא איכזבה אותי, למרות שהשתמשתי בה רק 5 פעמים בתקופה האחרונה.

הייתי היום סביב שעה 18:30 בהרצליה

תודה.

תודה.
ירדתי מהרכבת מלוד לכיוון צפון. ביציאה מהתחנה יש שילוט והכוונה. כשיוצאים החוצה יש שילוט על הריצפה, ממש חיצים כאלה לכיוון התחנות של השאטלים.
הם נמצאים ביציאה מהכיכר ודי קל למצוא אותם.
אני עליתי לקו 888 והוא יצא אחרי בערך 5 דק'. היינו 3 אנשים באוטובוס. הוא נסע כמו שרשום בפרסום אבל בגלל השעה נתקע בפקקים ענקיים בתוך תל אביב ובאזור עזריאלי היה ממש סיוט.
לפני שעליתי ראיתי את קו 999 בתחנה ליד ואחרי כמ דק', לאחר שירדתי בעזריאלי, ראיתי גם את קו 999 עובר שם. כנראה שגם יצא כ-5 -7 דק' אחרי הקו 888 ..
יש הרבה סדרנים ואפשר לשאול.

*סליחה על איכות התמונות,צולם תוך כדי תנועה*

trilliane

Well-known member
מנהל
תודה על הדיווח ועל התמונות! אכן שעה קשה

ירדתי מהרכבת מלוד לכיוון צפון. ביציאה מהתחנה יש שילוט והכוונה. כשיוצאים החוצה יש שילוט על הריצפה, ממש חיצים כאלה לכיוון התחנות של השאטלים.
הם נמצאים ביציאה מהכיכר ודי קל למצוא אותם.
אני עליתי לקו 888 והוא יצא אחרי בערך 5 דק'. היינו 3 אנשים באוטובוס. הוא נסע כמו שרשום בפרסום אבל בגלל השעה נתקע בפקקים ענקיים בתוך תל אביב ובאזור עזריאלי היה ממש סיוט.
לפני שעליתי ראיתי את קו 999 בתחנה ליד ואחרי כמ דק', לאחר שירדתי בעזריאלי, ראיתי גם את קו 999 עובר שם. כנראה שגם יצא כ-5 -7 דק' אחרי הקו 888 ..
יש הרבה סדרנים ואפשר לשאול.

*סליחה על איכות התמונות,צולם תוך כדי תנועה*
תודה על הדיווח ועל התמונות! אכן שעה קשה

מצב
הנושא נעול.
למעלה