הורים שמתערבים יותר מידי

קייטילי

New member
הורים שמתערבים יותר מידי

אני גננת יחסית חדשה. אני בנאדם עדין ואני מרגישה שההורים מנצלים את זה ומנסים להתערב לי יותר מידי בתוכנית ובהפעלות.
איך אפשר להעיר להם בצורה עדינה - את הפן המקצועי אני רוצה שישאירו לי. רוצה לשים גבולות אך בצורה עדינה.
אשמח לעצות מניסיונכם.

מעורבות בגן או התערבות בעבודת הגננת

קייטילי שלום,
אנו נמצאים בעידן בו ההורים מעורבים בחינוך ילדיהם, דבר חיובי לכשעצמו. אולם לעיתים, ההורים אינם יודעים מהו הגבול בין מעורבות להתערבות או מתי המעורבות הופכת להתערבות. כמו כן, בכל גן הגבול הזה נמצא במקום אחר - הכל בהתאם לאופי הגננת, לסגנון הניהול שלה ולמטרות שלה. לכן, אני מציעה לקיים אסיפת הורים כבר בראשית השנה ובאסיפה זו לקיים תיאום ציפיות בין הגננת להורים ובין ההורים לגננת. זאת הדרך הנעימה ביותר להאיר את עיני ההורים במקום להעיר להם בהמשך הדרך. כך באופן המקצועי ביותר ניתן למנוע אי נעימויות וסכסוכים עתידיים. שיהיה בהצלחה!

מזדהה איתך מאוד, הייתי שם...

אני חושבת שעם הזמן והניסיון שצוברים-הביטחון העצמי עולה.
לי עזר מאוד להעלות את הביטחון העצמי כי ידעתי שנותנת מעצמי 100 אחוז ואפילו יותר ושידרתי שאני יודעת את העבודה. תנסי לעבוד על זה עם עצמך.
תמיד תבואי מוכנה למפגש,לשיחות עם ההורים, ואם את לא יודעת לתת תשובה מסוימת להורה-זה בסדר, זה אנושי לגמרי. תגידי בביטחון שתבררי את זה ותעדכני ברגע שתדעי.
&nbsp
הגננת היא הגורם האחראי לקביעת תוכנית הלימודים-אם יש למישהו מה להעיר, תבקשי שיעשו את זה בצורה מכבדת מולך ואת תשקלי את דעתם בהכנת מערך הלמידה בגן.
&nbsp
האם תוכלי לשתף יותר במה ההתערבות שלהם מתבטאת? אולי נוכל לתת טיפים ספציפים.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

למעלה