לחוצה - לא ידעתי שאסור לאכול כבד!!

גלילי2911

New member
לחוצה - לא ידעתי שאסור לאכול כבד!!

אני בשבוע 8+1. בגלל שהיו לי ערכי ברזל נמוכים ולא הרגשתי טוב בשבוע האחרון חמותי רצתה לפנק והכינה ביום שישי הרבה כבד קצוץ, אותו אני אכלתי להנאתי כבר שלושה ימים ברציפות..
להפתעתי הרבה גיליתי עכשיו שאסור לאכול כמויות גדולות של כבד בשליש הראשון!! שזה עשוי לגרום למומים ושהוא מכיל רעלים ותרופות שאולי נתנו לבעלי חיים.
ממש ממש לחוצה שעשיתי טעות חמורה..

היא321

New member
לא נורא הכל בסדר

חברה שלי גילתה שניא בהריון רק בשבוע 12 ועד אז אכלה הכל ושתתה אלכוהול והילדון מושלם

גלילי2911

New member
באמת?????

אבל איך היא ממליצה לך על זה? הרי אומרים שהרבה כבד עלול לגרום למומים בעובר?? (בגלל עודף ויטמין A).

כנראה היא יודעת מה היא ממליצה

בהמלצות של משרד הבריאות אין איזשהי המלצה להימנע מכבד...
&nbsp

גלילי2911

New member
באתר של משרד הבריאות רשום שמומלץ

להימנע מפאטה כבד שנשמר בקירור. מה ההבדל בין פאטה לבין כבד קצוץ? מעניין אם הם רצו להתכוון כאן לשני הדברים..
&nbsp
בכל האתרים שאני קוראת בהם (וגם הבנתי שמשרדי בריאות בחו"ל) ממליצים שלא לאכול הרבה/בקביעות כבד (בלי קשר לזה שמדובר בממרח קר או בכבד בצורה אחרת).

giraffelle

New member
פאטה קר זה מוצר רגיש

יש בו סכנת זיהום כמו בפסטרמות וכדומה.
אם תכיני פאטה בבית, מכבד עשוי ולא נא למחצה, ותשמרי עליו בתנאים נאותים, אין בעיה לאכול.

giraffelle

New member
כשמדברים על דברים שנשמרים בקירור

מתכוונים למחלקת ה"מצוננים" בסופר, לא למקרר הביתי שלך. מזון מוכן שנמכר קר.
&nbsp
בהנחה שאת שומרת על היגיינה במטבח ושומרת על מאכלים בתנאים נאותים, לא אמורים להיות זיהומים באוכל הביתי.
בטח שלא באותו סדר גודל של זיהומים שעלולים להיות במפעלים <ראי הסיפורים לאחרונה>, או במזון רגיש שאמור להיות מובל בקירור אבל הושאר שעתיים בשמש ואז סודר על המדפים ואין לך מושג מזה.

giraffelle

New member
אני לא חושבת ששלושה ימים של אכילת כבד זה "כמויות גדולות"

ODOD11

New member
הכל בסדר יקירה!!

ההמלצות הן המלצות. והן מאוד מחמירות ונותנות הרבה מרוטח ביטחון לטעויות בדיוק כמו אלה. אין מה לדאוג בעז"ה הכל יהיה בסדר

גלילי2911

New member
תודה לכולן!! מנסה להרגיע את עצמי..

מה שבטוח, מעכשיו אני קוראת עשר פעמים לפני כל דבר שאני מכניסה לפה..

למעלה