אימון אישי- שמתי לב למשהו.

JackHarper

New member
אימון אישי- שמתי לב למשהו.

בחד"כ שאני מתאמן בו אני רואה את האימונים האישיים שמתבצעים על פני מגוון רחב של אנשים, החל מילדים ועד קשישים.

שמתי לב למשהו שמשותף לכולם, אף מאמן אישי לא מלמד את המתאמן שלו
להתאמן לבד.

זה מתחיל מלבחור את המשקולת ולהביא אותה אל המתאמן, ממש להגיש לו אותה. המתאמן פשוט יושב ומחכה למשוקלת שתגיע.
זה ממשיך בזה שהתרגילים המבוצעים הם מורכבים יחסית ודורשים עזרה.

וכמובן יש את סשן המסג'ים שנראה לי שמתאמנים מתחילים חושבים שלא ניתן להתאמן בלעדיו.

גם יש את העניין הזה של תפיסה של כמה מכשירים עבור אימון אחד, משהו שלא יעבור בשלום ללא ליווי מדריך חוצפן שישמור על המכשירים.

גם כל נושא ההתנהלות בחד"כ בכלל לא מועבר, למשל החזרת משקולות למקומן (המאמן עושה את זה), לא לתפוס מכשיר\משקולות זמן רב סתם כי בא לך לראות טלוויזיה וכו'...

בקיצור, זה נראה לי שיש עניין לשמר את התלות במאמנים האישיים ($$$) ולא באמת להדריך את הבן אדם כדי שידע להתאמן לבד בשלב מסויים.

זאת לפחות ההתרשמות האישית שלי משלל המדריכים בחד"כ שלי.

MidNight Flame

New member
אני אפילו לא יודע מאיפה להתחיל להגיב.

קודם כל אתה יוצא מתוך הנחה שאלו אנשים שמעוניינים בכלל להתאמן להתאמן לבד. חלקם פשוט סיימו יום עבודה ורוצים לעשות משהו בשביל עצמם ומעדיפים לשלם למאמן.
נעזוב בצד את עניין תפיסת המכשירים שהוא נושא לא רלוונטי לנושא אותו פתחת.
כמאמן כל אחד מהמתאמנים שלי מסוגל גם להתאמן לבד, הם עדיין בוחרים להמשיך באימונים אישיים כל אחד מסיבותיו שלו.

JackHarper

New member
לא נראה לי שאתה נוהג כמו אלו שאני מדבר עליהם.

&nbsp
לדעתי זה לא הוגן לאמן מישהו בצורה כזאת שהוא לא יוכל (או ירצה) להתאמן ללא מאמן.
החל מחוסר הבנה בסיסית של מה עושים ועד תרגילים מורכבים שדורשים נוכחות של מאמן.
&nbsp
עכשיו בהנחה שכדי להיות מעט אפקטיבים מבחינת אימונים צריך 3-4 אימונים בשבוע לפחות, אנחנו מדברים כאן על כמה אלפי שקלים בחודש עבור אימונים אישיים, אני מניח שיש כמה אנשים שיכולים להרשות לעצמם את זה אבל בטח שלא הילדים האלו שאני רואה בחד"כ.
&nbsp
לפחות ככה נראה לי.
&nbsp

MidNight Flame

New member
אני חושב שלך יש חוסר הבנה לגבי הסיבות שבגללן אנשים...

לוקחים מאמן. חלק קטן מאוד לוקח מאמן לאימון-שניים כדי ללמוד טכניקה ספציפית.
גם תרגילים מורכבים אפשר ללמוד ולעשות בלי מאמן, תמיד עדיף עם עין מקצועית צמודה אבל זה לא הכרח.

The Pinky P

New member
"אימון אישי" זו תעשייה של כסף וניצול...

אימון אישי כחלק מעבודה של חדר כושר זה ה"כסף הגדול" של המקומות האלו,
זה ה"בינגו" שלהם, יעשו הכל בשביל לעשות כמה שיותר כאלו...
כמובן שטובת ייתר המתאמנים בחדר כושר או אפילו טובתו של המתאמן עצמו לא חשובה

אין שום אינטרס להקנות עצמאות מקצועית למתאמן - זה לא מכניס כסף...
יש אינטרס להעמיס כמה שיותר ולשמר את המתאמנים כמה שיותר זמן...

נכון, לעתים, הסיבות שבגללן אדם בוחר לעשות אימונים אישיים לאיו דווקא קשורות לעניין הספורטיבי/מקצועי
אבל זה לא פותר את האינטרס הדרקוני של חדרי הכושר.

למעלה