חדשה פה

chebis

New member
חדשה פה

מתחילה לחשוב על אופציה לפונדקאות, רציתי לדעת אם יש פה מישהו שהחליט לגשת לפונדקאות ולעבור את התהליך שאני מניחה שלא קל בכלל גם כשכבר יש 3 ילדים בבית? האם נשאלה השאלה האם זה שווה את זה בשביל עוד ילד?
עוד רציתי לדעת למה לבחור לעשות את זה בחו"ל? יש הבדל כספי גדול? הבדלים נוספים משמעותיים? נראה הגיוני שיותר קל לעשות את זה בארץ מבחינת מרחק והתעסקות.
יש לי עוד הרבה מידע חסר, רק התחלתי לחשוב על הנושא, אשמח לכל דבר שתוכלו לשתף מנסיון אישי.
תודה

מירבי*

New member
ברוכה הבאה לפורום

בארץ יש מגבלה וזוגות עם 3 ילדים לא יכולים לעשות תהליך פונדקאות.
התשובה על השאלה אם זה שווה או לא היא כמובן אינדיבידואלית, יש זוגות ששני ילדים מספקים אותם לגמרי ויש שאחרי 4 לא ירגישו מסופקים.
התשובה נמצאת אצלכם...

שיהיה בהצלחה בכל החלטה

chebis

New member
הופתעתי

וואו לא ציפיתי לאופציה כזו, לא היה לי מושג שיש הגבלה על זה.
עד שהתחלתי לחשוב שאני מסוגלת לעבור תהליך כזה אז חזרתי אחורה עכשיו.
זה משהו שהוא סופי ואין שום דבר לעשות בנידון? לא משנה אפילו הסיבה שבגללה אני צריכה לפונדקאות?
בחו"ל זה כן אפשרי?

בחו"ל במקומות בהם פונדקאות מותרת אין מגבלה

בארץ כיוון שהביקוש עולה על ההיצע ישנה המגבלה הזו, ממה שידוע לי בחו"ל במקומות בהם הפונדקאות מותרת אין מגבלה כזו.

chebis

New member
בחו"ל

אשמח לשמוע ממישהו שעבר את זה בחו"ל על הקשיים שיש.
כמה זמן בפועל צריך להיות בארץ בה עושים את התהליך? באיזה שלב אמורים להיות שם.
כל כך מאוכזבת מהעובדה שאי אפשר בארץ. שואלת שוב האם זו עובדה בטוחה או שיש סיכוי ושווה לבדוק אם אפשרי?
לא רואה את עצמי מסוגלת לעשות את זה בחו"ל במיוחד כשיש שלושה ילדים קטנים בבית.

אנחנו עשינו בגאורגיה

אנחנו עשינו בגאורגיה, בעקרון נידרשים לשהות שם לאחר הלידה עד להסדרת המעמד בארץ (ישראל), כיוון שהילד למעשה חסר אזרחות עד שמשרד הפנים הישראלי מנפק לו דרכון איתו ניתן לטוס ולהכנס לישראל.

מירבי*

New member
מספר ילדים

אין שום סיכוי שזה ישתנה ולא בוחנים כל מקרה לגופו.
היה כבר זוג שערער והערעור לא התקבל.

chebis

New member
הבנתי

אבל עדיין קראתי בכמה מקומות כמה מסמכים שקשורים בנושא כולל כל מיני תנאים ובשום מקום עדיין לא ראיתי את ההגבלה הזו.
יש מקום שזה רשום בו?
או האם יש מקום שאחראי על זה שאפשר להתקשר ולשאול?

פס"ד לגבי הגבלת הועדה על מספר הילדים להורים המיועדים

את צודקת ואכן היה פס"ד כזה, רק שפסק הדין החזיר את העניין הספציפי של ההורים שפנו לבית המשפט לועדה ואמר שהשיקול של מספר הילדים אינו יכול לבדו לפסול את ההורים מקבלת האישור, והוא יכול לבוא במניין השיקולים.
אלא, שעד שפסק הדין ניתן, עבר לא מעט זמן, אותם הורים התבגרו עוד קצת והתעייפו ולא חזרו שוב לועדה שתידון פעם נוספת בעניינים וכך נותר העניין בסימן שאלה.
אני יודעת על זוג נוסף עם שלושה ילדים שניסה לאחר אותו מתן פסק דין, ובפניה הראשונית שלהם לועדה, הם לא קיבלו אישור אבל גם לא סירוב גורף. אמרו להם, בבקשה, תמצאו פונדקאית, תגישו את כל תיק המסמכים (שדורש לא מעט השקעה של זמן, מאמץ וכסף) ואז הועדה תדון בבקשתכם באופן מפורט. הם הניחו שאחרי כל המאמץ שיושקע, עדיין יש סיכוי סביר שהועדה לא תאשר אותם ולכן לא המשיכו בתהליך. כל זה קרה כבר לפני כארבע חמש שנים, ואולי מאז חלו שינויים. מירב בטח תדע לספר, אם נעשו נסיונות נוספים.
בקיצור, אני חושבת שמשפטית, הסירוב של הועדה ככל שמדובר בשלושה ילדים לא יעמוד במבחן של בימ"ש. השאלה האם יש לכם כוח ומשאבים להילחם בכך?

למעלה