הי יקרות. יש כאן נשים שהרו ועברו הריון שטיפלו בחתולים בביתן?

spirl2

New member
הי יקרות. יש כאן נשים שהרו ועברו הריון שטיפלו בחתולים בביתן?

אמאנחל

Member
מנהל
אל תעשי את זה

מובן שאני מתייחסת למצב שבו חסרים לך הנוגדנים המתאימים.
לפני שפתחת תיק בבנק הזרע אחת הבדיקות שעברת היא בדיקה לנוגדנים של טוקסופלסמוזיס. אם יש לך את הנוגדנים אז זה אומר שחלית בזה בעבר ואת מחוסנת ואז אין בעיה. אם אין לך את הנוגדנים אל תגדלי את החתול בבית. כי במצב שבו את נדבקת בהריון יכולים להיוולד ילדים עם מומים. בכל פעם שתצטנני ותהיה לך נזלת את תהיי בחרדה. אם פתאום יגלו באמצע ההריון שנוצרו נוגדנים אז יכולים פתאום באמצע ההריון להמליץ לך להפיל או משהו כזה. חבל לעבור הריון עם חרדות במקם בכיף.

אד י

New member
זה פשוט לא נכון

אף רופא לא נותן בדיקה למחלה הזאת אלא אם כן מבקשים ממנו, זה לא חלק מהסקר לפני הריון.
וזה לא חלק ממעקבים תוך כדי ההריון.
אולי את מתבלבלת עם CMV שזו מחלה דמויית שפעת שנדבקים בה מבני אדם. ובאמת אם נדבקים בה בשליש הראשון זה מאוד מסוכן לעובר.

בטח שכן, זה חלק מהבדיקות שמבקשים בבנק הזרע וב IVF.

יש נשים שמתבקשות לחזור על הבדיקה פעם בכמה זמן.
&nbsp
&nbsp

נדיר שאני לא מסכימה איתך, אבל פה בהחלט לא מסכימה

הדבקות בטוקסופלזמה היא נדירה ביותר ו 98% מהנדבקים נדבקו בגלל אכילת בשר שלא בושל כראוי והיה נגוע. בודדים האנשים שנדבקו מחתולים וגם אז זה היה רק בגלל שהחתול היה חולה בזה (ונדיר שחתול בית יהיה חולה בזה) וניקו לו את הצואה ולא שטפו ידיים ומיד אח"כ אכלו.
פשוט צריך לשטוף טוב את הידיים אחרי שמנקים את החול של החתול.
יש לי חתולת בית ומעולם לא היה חשש שאדבק בזה.
אני קיבלתי באופן שוטף בכל בדיקת דם שהיה בה CMV גם בדיקת טוקסו'.
אין שום חשש וזה אחרי קריאה רבה באינט' והתייעצות עם וטרינרים רבים.

אד י

New member
ברור !!!

יש כאן גם נשים שיש להן חברות ווטרינריות שעיקרו עשרות חתולי רחוב בעודן בהריון.
ההפחדה מחתולים היא מיותרת ואפילו הייתי אומרת גובלת בפשע !
&nbsp
החיידק (או נגיף, לא זוכרת) שבו מדובר שעלול לעבור מחתולים לבני אדם, מדבק רק בשתי צורות:
1. אכילה של חיה נגועה לא מבושלת.
2. אכילה של הצרכים של חיה נגועה.
&nbsp
אם תמנעי משתי הפעולות הנ"ל אז לא תדבקי.
לייתר בטחון במשך כל ההריון השתמשתי בכפפות חד פעמיות לניקוי החול של החתולה.
לדעתה של הווטרינרית שאני מכירה היה מספיק לגמרי רק לשטוף ידיים.
&nbsp
להגיד לך מה באמת מסוכן ?
מה שמסוכן זה להדבק ב CMV בהריון,
וזו מחלה שמועברת על ידי בני אדם כמו שפעת (בעיטוש),
אני לא מכירה רופא שאומר לאשה בהריון לא להתקרב לבני אדם 9 חודשים.
אבל לייצר שם רע לחתולים אין בעיה לחלק מהרופאים....
&nbsp

אד י

New member
לא הצליח לי הקישור

תחפשו בעצמכן לפי : טוקסופלזמוזיס

אני

היתי בהריון עם הילדה שלי שהיא היום בת 2.7, וכרגע בהריון 2

יש לי בבית חתולה כבר 15 שנים. אין שום בעיה עם החתולה, אני מקפידה לנקות לה את החול עם כפפות, שזה משהו שהיתי עושה בלי קשר תמיד תמיד.

החתולה היא כמו הילדה שלי, אין שום סיכוי שאוציא אותה מהבית בגלל ההריון ו/או לידה. הילדה שלי מחוברת אליה ואוהבת אותה ודואגת לה, וזה נפלא לגדל ילדים עם בע"ח.

a morph

New member
אין שום בעיה עם זה, כל עוד מקפידים על היגיינה

טפיל הטוקסופלזמה עובר לאדם או באמצעות בליעת חלקיקי צואה של חיה נגועה (נדיר אם שומרים על היגיינה בסיסית, ולא רלוונטי בכלל אם החתול שלך אינו נגוע),
או באמצעות אכילת בשר של חיה נגועה שלא עבר עיבוד מספק בחום (הרבה יותר נפוץ בימינו, מאכילת רייר סטייק, סטייק טרטר, קרפצ'ו וכד').
אם החתולים שלך לא מסתובבים בחוץ ואינם נגועים - אין לך שום סיבה לדאגה, ואם הם כן מסתובבים בחוץ אז פשוט תקפידי על פינוי יומיומי של ארגז החול עם כפפות ושטיפת ידיים יסודית.
גילוי נאות: אני לא מגדלת חתולים באופן אישי (מטעמי אלרגיה בעיקר), אבל יש לי כלב אהוב, ולדעתי אין תענוג גדול יותר מלגדל ילדים יחד עם בעלי חיים אהובים.

rabbitm

New member
גם אני...

יש לי חתולה כבר 7 שנים ובהריון אפילו האכלתי 2 חתולי רחוב, תמיד מנקה את החול עם כפפות ואף שוטפת ידיים אחרי. בהריון עשיתי 2-3 בידיקת דם לבדיקת טוקסופלזמה והכל טפו טפו טפו תקין.
הפעוטה היום בת שנה ו-10 אוהבת אותה (אם כי החתולה פחות מתלהבת ממנה.. היא לא היצור הכי חברותי בעולם)

s p r i n g1

New member
כן, היו לי שני חתולים ובלי נוגדנים לטוקסופלסמוזיס

ומכיוון שכל חיי היו לי חתולים וליטפתי חתולים ברחוב ולאחר ששאלתי וטרינרית ועוד אנשים בפורום חתולים איכשהו פגשתי נשים שהיו להם חתולים ולא נדבקו, וגם לא היתה לי מעולם מחלת הנשיקה והדבקות משריטת חתולים, וכל החיים נשרטתי מחתולים...
מאידך הכרתי כאלה שאוכלות סטקים לא וואל דאן ולהן היו נוגדנים לטוקסו...והיה לי קרוב שלא היו להם חתולים בבית ומפעם אחת של שהיה עם חתולים נשרט וחלה המחלןת הנשיקה...
במהלך ההריון הקפדתי יותר מתמיד לרחוץ היטב את הידיים לאחר טיפול בארגז החול ולמדתי ללטף חתולים ברגל במקום בידיים :) ומידי פעם ביצעתי בדיקות דם לטוקסו ...והקפדתי הרבה יותר בנוגע לאכילת בשר, להקפיד שיהיה עשוי היטב היטב וכלי סושי ...
לשניה אחת לא חשבתי להוציא את החתולים מהבית....נדמה לי שיש אפשרות לבדוק חתולים ולראות אם הם נשאים של טוקסופלזמוזיס..

שניצליה

New member
בדקתי את הנושא עם המרכז הטרטולוגי ואין שום בעיה

העברה של חיידק הטוקסופלזמה היא אוראלית ולא ויראלית.
חתולי בית שאוכלים אוכל יבש כמעט ולא חשופים לחיידק. במידה ושומרים על היגיינה בעת ניקוי הארגז (כפפות, שטיפת ידיים) ולא אוכלים בשר נא, הסיכוי להידבק אפסי.
או כמו שהיא אמרה לי: אם את מגדלת חתולים כבר 9 שנים ולא נדבקת סימן שאת עושה משהו נכון

למעלה