יש בנות שלא סיפרו בהריון שזה תאומים?

יש בנות שלא סיפרו בהריון שזה תאומים?

הרב שלנו שאנחנו בקשר איתו לאורך הטיפולים המליץ שנספר רק להורים כי חיכינו הרבה זמן וזה הריון יקר. אני אחת שרגילה לספר כל דבר וממש קשה לי עם זה. אני מרגישה שאני משקרת לאחים ובעבודה. ומפריע לי שאולי בעבודה יכעסו עליי אחכ שלא סיפרתי כי החופשת לידה יותר ארוכה ואולי אצטרך שמירה. מה אתן חושבות? הרב הסכים שאספר למנהלת בעבודה אבל אני כמעט בטוחה שהיא תספר לעוד מישהי שעובדת צמוד אליה. אז כשהרב שמע הוא אמר שלא אספר שם בכלל אם זה ככה. אני ממש בהתלבטות וגם לגבי האחים, הם לא יעלבו?! אוף ממש קשה לי....

סוד

אני לא סיפרתי לאף אחד
יש עניין של דבר שסמוי מן העיין יש לו ברכה
מבטיחה לך שאף אחד לא יכעס ולא יעלב
בעבודה ילמדו להתרגל
מנסיון אישי אך תגלי חוץ מלהורים
שיהיה בקלות ובידיים מלאות

תודה!

אבל בעבודה אין צורך לדעת לגבי החופשת לידה מראש? ומה עם שמירה? שלא יחשבו שלא הייתי אחראית...ולאחים שלי יש גם תאומים בגלל זה אני מפחדת שיעלבו שהם כן סיפרו. אני יודעת שזה מחשבות דפוקות אבל קשה לי עם ההסתרה הזאת. גם ככה לא דיברנו על הטיפולים וכו רציתי כבר להיות בלי סודות

תשובה

גם לאחים שלי יש תאומים :)
בעבודה: אין אדם שאין לו מחליף :)
לקראת אמצע ההריון (שבוע 20) אמרתי להם שאני לא מרגישה טוב, חלשה, עם סכרת והרופא אמר שיכול להיות שאני יצטרך שמירה
ובאמת בשבוע 26 יצאתי לשמירה בלי שאף אחד ידע את האמת
יותר מכך, כל המסמכים של ההריון שמרתי בשקית אטומה כדי שחלילה משהוא לא יראה וידע
אם יש לך שאלום אשמח לחזק אותך טלפונית

ממש תודה רבה לך על ההתייחסות!

מחר אספר בעבודה על ההריון בכללי ונראה איך יזרום שאר ההריון.. נחמד לדעת שאני לא המסתירה היחידה זה היה נשמע לי בהתחלה ממש מוזר ושיחשבו שאני מגזימה אבל אני רואה שזאת תופעה שקיימת...:)

תשובה

אולי אני יחדש לך משהו...
אבל אני לא סיפרתי בעבודה שאני בהריון עד שלא ראו
אחרי שכבר ראו דיברתי בכלליות שאני חלשה...מחר יש לי בדיקות דם וכו...לא לתת לאף להיכנס לקישקע שלך

סיפרנו רק להורים ולאחים

ולבוס כי ידע גם על הטיפולים בשביל ימי מחלה והעדרות.
הוא באופן כללי מאוד שמח בשבילנו אז הרגשתי בנוח.
&nbsp
לשאר כולל משפחה מורחבת הייתה הפתעה מעניינת.

ננסית12

New member
קודם כל בשעה טובה!

אני גם דתיה ועדין נראה לי שזו החלטה שלכםממה לעשות.
זה לא איסור הלכתי או משהו כזה...
&nbsp
כן בגלל שזה מיוחד יותר זה יותר מודך עין הרע ובאמת שלא כדאי לדבר על זה יותר מדי....
&nbsp
א ב ל
&nbsp
אם זה עושה לך הרגשה רנה, אז למה זה שווה?
אגב, אנחנו סיפרנו לקרובים ביותר, הורינו, דודה של בעלי שליוותה אותנו כל התהליך, 2 חברות קרובות שלי... אחות אחת שלי גילתה בטעות בגלל אבא שלי...
&nbsp
אבל אף אחד אחר לא נעלב או נפגע.... זה אפילו לא כמו מין העובר שאם זוג לא מספר אז ידוע שהם שומרים בסוד... כאן אפילו לא יודעים שאתם שומרים סוד, ואת חייבת לספר לכל אחד כל דבר אישי שלך?
נכון שיש אנשים שאוהבים לדעת הכל, אבל זה לא הגיוני שידעו הכל, ואת לא חייבת לזרום עם הרצון שלהם.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
אלא אם כן....... זה רצון שלך לשתף! ואז אנמ חוזרת על הנקודה שכתבתי בהתחלה... החלטה *שלכם*
&nbsp
&nbsp
שיהיה המשך הריון תקין ומשעמם!!!

בלי להתייחס בכלל לצד הדתי-הלכתי בעניין (אם יש כזה)
אני חושבת שהריון תאומים וגם לידת תאומים הם אירועים שיש בהם צורך במקרים רבים בעזרה מיוחדת מצד הסביבה.
בהריון תופעות הלוואי הן במקרים רבים קשות וממושכות יותר, הסיכוי לשמירת הריון וללידה מוקדמת גדולים יותר, ולאחר הלידה נזקקים לעזרת הקרובים יותר מאשר בלידת ילד יחיד, ובמקרים רבים כדאי לתאם מראש מה יהיה סוג העזרה הדרוש מכל אחד .
בעיני, ככל שהסביבה מודעת יותר לעניין ומעורבת יותר כך ההבנה שלהם את האתגרים גדולה יותר והמעורבות שלהם מתאימה יותר לצרכים האמיתיים.
&nbsp
מעבר לזה, ברמה האישית - לא חושבת שהייתי מסוגלת להסתיר דבר כזה מאחותי, ואני בטוחה שהיא היתה נפגעת אם הייתי מסתירה ממנה .

לושי 28

New member
מסכימה שלפעמים צריך היערכות מראש..

אמא שלי לא הבינה איך תכננתי לשמור בסוד..
אבל האמת שהיה לי ממש קשה ונשברתי..בנוסף אחרי שראיתי שזה דורש הרבה בדיקות והמצב של ההריון בסיכון מכל מיני סיבות הרגשתי צורך לשתף כדי שיתפללו להצלחתו.
שיהיה בשעה טובה ובידיים מלאות(-:

למעלה