מוצקים וויתור על שאיבה

איליצון

New member
מוצקים וויתור על שאיבה

שלום :) ,

תינוקת בת 8.5 חודשים, עולה יפה במשקל (נולדה 3275, ולפני חודש שקלה בערך 7900). אני יוצאת ללימודים סביב 7:00 בבוקר, לכן בד"כ מניקה ב6:30, ושואבת בהפסקת צהריים בשעה 12. אם לא מספיקה להניק בבוקר התחלתי קצת לסחוט ידנית על מנת להקל אם השד מרגיש מלא (וגם אם לא...). כשחוזרת מהלימודים ב-16 מניקה ואז עוד הנקה לפני השינה ובד"כ עוד 2 הנקות בלילה, הולכת לישון ב-18:30-19).

כמה שאלות:
1. כנראה שבקבוקים הם לא כוס התה שלה, ולעומת זאת אוהבת מאוד לאכול מוצקים. אני שואבת לה (ב-12, כאמור כשש שעות אחרי שהנקתי בבוקר) כ-100-150 (יכולה גם לשאוב עוד, אבל מעדיפה לנוח בהפסקת הצהריים) ובד"כ לא שותה אותם. אולי שותה 60. גם כשהייתה לוקחת בקבוק, ברוב הפעמים הייתה "מפצלת" לנגלות של 60 כל פעם. תלוי ברעב. גם אכילת המוצקים היא "לפי דרישה" אבל היא מגלה בהם הרבה עניין לשמחתי :).
לכן אני שואלת לדעתכן- האם כדאי להתחיל להוריד את השאיבה הזאת, וכך להישאר בלי הנקה מ6-16. האם יפגע באספקת החלב בשלב כזה?
2. לגבי סחיטה: האם הטכניקה חשובה? אני סוחטת כאמור כשהשד מלא ופשוט לוחצת עליו עם האגודל. זה מספק אותי שיוצא חלב, שאלתי היא האם עיסוי כזה יכול לפגוע ברקמת השד.
3. אחרונה חביבה אם כי אני יודעת שלא קשורה לפורופ הזה.. האם אתן מכירות דיאטנית טובה שיכולה לייעץ לי על גידול תינוקות צמחוניים?

תודה רבה

אין לה ארוחת בקבוק בכלל?

רק כתוספת למוצקים? אצלי בן 9 חודשים יונק ב 6, פירות ב 9, מרק ב 12, בקבוק 140 ב 3, הנקה ב 17:30 וב 19:30 לפני השינה. ובלילה יונק בסביבות 2. אתם מצליחים לתת מים? אם כן, אז אני מניחה שאפשר לאכול 3 ארוחות מוצקים. זה מה שקורה אצלכם?
ולגבי להפסיק לשאוב, לדעתי אין בעיה. הרי את שואבת רק פעם אחת, ולא כמויות מטורפות

למעלה