תיאוריית האותיות של גלגלצ - מצאתי נתונים סטטיסטיים

OneMoreTry

New member
תיאוריית האותיות של גלגלצ - מצאתי נתונים סטטיסטיים

מישהו בפייסבוק העלה את המתאם בין מספר השירים שהיו מועמדים בכל אות לבין אלו שנכנסו למצעד. רואים באופן ברור שבתחילת הגרף הנתונים גבוהים הרבה יותר.

יוצאת דופן האות - Q. בגלל ש-QUEEN כנראה היחידים שהיו מועמדים באות הזו והם הצליחו בהיסטריה, גם הודות לסרט.

OneMoreTry

New member
אומנים שמתחילים במספרים היו בתחילת הרשימה:

4non Blonds
2Pac
והיו עוד כמה...בגלל שאין הרבה כאלו, אז האחוזים שם גבוהים

OneMoreTry

New member
האומנים שלא זכו לנוכחות בודדה במצעדי העשור, רשימה חלקית:

הנה רשימת חלקית של אומנים פופלאריים באייטיז-ניינטיז שאפילו לא זכו לנוכחות בודדה במצעדי העשור של גלגל"צ (לדור שלא ידע):
פט שופ בויז, Erasure, קיית בוש, אליסון מוייה ויאזו, קים וויילד, טינה טרנר, קיילי מינוג, סנדרה, פול יאנג, ניק קרשאו, טייק דאת', איסט 17, פרנקי הולך להוליווד, טוני ברקסטון, שאנייה טוויין, ג'נט ג'קסון, לורה ברנגיהם, דונה סאמר, דיאנה רוס, מודרן טוקינג, טורי איימוס, ביורק, מוריסי והסמיתס, סוואד, פאלפ, קראודד האוס, שאדה, סוזאן וגה, מרי ג'יי בלייג', בננהרמה, פייתלס, פלטווד מק

אורישקי

New member
דווקא חלק מהם כן נכנסו

קראודד האוס הכניסו את מר ג'ונס
פליטווד מאק בסבנטיז את GYOW
&nbsp
בכל מקרה אין ספק שיש כאן השפעה לאותיות.

OneMoreTry

New member
טעיתי לגבי פלטווד מק, מר ג'ונס של Counting Crows

Crowded House זו להקה שונה לגמרי מניו זילנד-אוסטרליה
.

אורישקי

New member
נכוןןן זה ההרכב עם "מזג האוויר איתך"

תמיד התבלבלתי בין שני ההרכבים האלה

&nbsp
מהמר שבמצעד הבא יכנסו כמובן מלא שירי קולדפליי- כריסטינה אגילרה תכניס את שני השירים שלה גבוה - בניגוד למצעד המקורי שבו Hurt היה יחסית נמוך, בריטני תכניס את 4 השירים שהכניסה במצעד המקורי להרבה יותר מהמקומות הנמוכים שהגיעה אליהם (ואולי אפילו יכנסו עוד כמה שירים שלה).
להקת אוונסנס ודיידו לא ידפקו הפעם מהאות הנמוכה בשם, אדל בגלל המיקום וההצלחה בעשור הנוכחי תכניס את שני השירים ולמקומות די גבוהים.
ויש מצב טוב ששיר העשור יהיה של איימי ווינהאוס.

OneMoreTry

New member
יש לי את האוסף של קראודד האוס, הם מעולים!

אוונסנס הצליחו לא רע בכלל גם במצעד המקורי, לפי מיטב זכרוני.

דיידו - היו ימים שהיא הייתה הבריטית הכי מצליחה בשואוביזנס, מה קרה לה?

אורישקי

New member
אוונסנס אכן הצליחו מעולה בעשור (3 ו8)

אבל אם אתה שואל אותי - אם לMy Immortal היו קוראים By Immortal הוא היה לוקח את שיר העשור
לא סתם הוא היה השיר היחיד בעשיריה הראשונה (ביחד עם You're Beautiful) שלא מתחיל באחת מעשרת האותיות הראשונות

OneMoreTry

New member
עדיין הזוי בעיני שקליפורניקיישן לקח אז...

ולמרות שאני ממש לא מחזיק איזושהי משמעות מהמצעדים הנוכחיים, לאור התוצאות, אני צופה שייפול חזק

אני ממש לא הופתעתי

מעין בלדת רוק, היה מקום שלישי בשנתי של שנת 2000, להקה אהובה בישראל, עם שיר שמתחיל באות C (הרשימה סודרה לפי ה-ABC של השירים).
לא חושב שייפול יותר מדי חזק. זה שיר ששרד את מבחן הזמן. לדעתי עדיין יישאר בטופ 10, או במקרה הגרוע 11-15.

אורישקי

New member
גם לדעתי,

זה אמנם היה מקום ראשון מופרז ואזי זוכר שכולם היו מאד מופתעים ממנו, אבל בדיעבד זה כן שיר שעמד במבחן הזמן.

על רובם הייתי אומר "בצדק"

מודרן טוקינג? אליסון מוייה? במצעד רטרואקטיבי של עשרות אלפי מדרגים אין להם סיכוי...
הייתי מעריך שאולי כמה מאות ששומרים להם חסד נעורים יתנו להם את קולם.

Lhuna1

New member
מה שמעצבן זה שיש לזה פתרון פשוט

אם הם מודעים לבעיה, והרי היא לא חדשה, אז למה הם לא מציגים את השירים בסדר אקראי, כלומר כל מדרג / כל פעם שנכנסים לעמוד הדירוג, רואים סדר אחר ואקראי של השירים? זה ממש לא מסובך לעשות.
&nbsp
חוץ מזה הממשק של הדירוג בכלל לא נוח, אני ניסיתי לדרג ל-90 וזה היה מעצבן אז ויתרתי.
&nbsp

inbal321

New member
זה לא פרקטי, אם הרשימה

תתבלגן כל פעם שנכנסים אז אנשים לא ימצאו את השירים שהם רצו להצביע להם

למעלה