בקשה להמלצה של למידת שפות תכנות

bigpoppapump1

New member
בקשה להמלצה של למידת שפות תכנות

ערב טוב ושלום רב!
אני לומד באונברסיטה הפתוחה הנדסת תעשיה וניהול והיתי רוצה ללמוד בשביל עצמי כמה שפות תכנות ראשונות כדי שאולי אוכל להתחיל לעבוד תוך כד הלימודים בפתוחה בתור סטודנט באחת מחברות ההייטק,
גם בפתוחה יהיו כמה קורסים שקשורים וגם אני רוצה ללמוד עצמאית כמה מהם שיהיה לי גם בשביל עצמי ועכישו השאלה שלי היא איזה שפות תכנות כדאי להתחיל ללמוד בהתחלה?
ואם יש המלצה לספרים ללמידה ?

תודה

BravoMan

Active member
תתחיל מאחת.

שפת תכנות היא רק כלי, והיא לא מספיקה כדי לעבוד כמפתח.
&nbsp
כדי לכתוב תוכנה, מסוג שישלמו לך על זה שכתבת אותה (ולא סתם פתרון לתרגיל מספר לימוד), צריך לדעת הרבה מעבר לשפת תכנות.
הנה כמה דברים שצריך להכיר, לפחות ברמה הבסיסית:
מבנה המחשב
אלגוריתמים
מבני נתונים
מערכות הפעלה
API וספריות
&nbsp
כל הדברים שרשמתי חשובים יותר משפות תכנות.
&nbsp
בסופו של דבר הבדל בין שפות תכנות שונות הוא בעיקר סינטקס, מפתח מנוסה יכול להוסיף שפה חדשה לארסנל כלים שלו בזמן קצר מאוד, אבל מי שאין לו כל רקע בתכנות רק למידת שפה לא תעזור לו.
&nbsp
וניסיון ללמוד כמה שפות במקביל עם רקע אפסי, רק יביא לבלבול.
תועלת בטוח לא תצא מזה.

bigpoppapump1

New member
קודם כל תודה על התשובה שלך

איפה אפשר ללמוד עצמאית את הדברים שציינת?
מבנה המחשב
אלגוריתמים
מבני נתונים
מערכות הפעלה
API וספריות
&nbsp
ואיזו שפה כדאי להתחיל ללמוד?יש המלצה?

vinney

Well-known member
וודאי שאפשר

ואם אתה לא לוקח את הקורסים הרלוונטיים - אתה עדיין יכול להשתמש בספרי האוניברסיטה. התרגום של האו"פ לקורמן (ספר הקורס לקורסי מבני נתונים ואלגוריתמים) הוא מצויין, אתה יכול לקחת את הספר באוניברסיטה או להשאיל ממישהו. הספר מערכות הפעלה (של טננבאום) גם טוב מאוד (לטעמי, יכול להיות שאנשים יחלקו עליי).
&nbsp
לגבי השפות - הייתי ממליץ על JAVA או ++C (אם כי גם פה כנראה אנשים יחלקו עליי, ++C נחשבת לשפה יחסית קשה לחסרי נסיון).

bigpoppapump1

New member
תודה רבה לך,

ובדקתי עכשיו בפתוחה בקורסים שיש לי אפשרות לקחת במסגרת התואר ומה שרשמת באמת מופיעים שם וכנראה אקח אותם..
תודה רבה עוד פעם

תיכוניסטים לומדים ג'אווה ופייתון

אז כנראה יש מי שחושב שאלה שפות טובות בתור שפה ראשונה.

לא ברור לי למה הם לא לומדים C++. גם לדעתי זו שפה טובה בתור שפה ראשונה.

vinney

Well-known member
מה הערך בלהפיץ זבל בפורומים?

ועדיין אתה עושה את זה כל יום כל היום...

יבגניי34

New member
עם הצלחה לא מתווכחים

jellymean

New member
ציינת שאתה לומד הנדסת תעשייה וניהול

לפני השפת תכנות, נסה להבהיר לעצמך מהי השאיפה שלך.
האם אתה רוצה להיות מפתח תוכנה כמו רוב הפורום? אם התשובה חיובית אז יש לך המון שפות כמו C++ C# פייתון JAVA ושפות של פיתוח אתרים.

אבל אם השאיפה שלך היא לעבוד במקצוע שאתה לומד, אז יתכן שכדאי לך להתרכז בכלים אחרים לגמרי.
כלים סטטיסטיים כמו R....
ואולי ללמוד איזה ERP....

כולם היום רוצים להיות מהנדסי תוכנה ומתכנתים...
אבל דוקא בתחומים של תעו"ן יהיה לך יתרון ולא כל אחד הולך לעשות הסבה לתעו"ן....

בהצלחה

bigpoppapump1

New member
קודם כל תודה על התשובה

אני היתי רוצה לעסוק בתעשיה וניהול וחשבתי על תכנות כדי לעבוד בזה בזמן הלימודים ולעשות כסף טוב בזמן הלימודים ולפרוש מזה לקראת סוף הלימודים בפתוחה כדי להתרכז במקצעות של תעשיה .

S h a r k 1 8

New member
אם אתה לומד הנדסת תעו"ן השפות שהייתי ממליץ לך ללמוד

הן Java/C#/Python.
Java כנראה למדת באוניברסיטה במסגרת קורס תכנות. תבחר בין C# ל Python.
&nbsp
כתבו פה על C או C++. הסיכוי שכמהנדס תעו"ן תגיע לעבוד בשפות כאלה הוא די נמוך. בשפת C משתמשים לרוב בתפקידי אמבדד. אני לא רואה איך בוגר תעו"ן מגיע לשם.
ב C++ משתמשים לדברים נוספים שהם קצת מעל לאמבדד, ועדיין אני חושב שהסיכוי שתגיע לעבוד בשפה הזאת הוא נמוך.
&nbsp

bigpoppapump1

New member
תודה,ואיפה אפשר ללמוד פריוריטי וsap אונליין?

תודה רבה על התשובות.
היכן אפשר ללמוד אונליין אפילו בתשלום sap ופריוריטי?לא חיב תעודה אלא מספיק לי אפילו ללמוד את שתי אילו בשביל עבודות כי ראיתי שבכל מודעת דרושים דרוש ידע בזה.
תודה

jellymean

New member
מערכות ERP

פעם הייתה אפשרות להתקין גרסה לימודית של SAP.

אין טעם ללמוד גם SAP וגם פריוריטי.... חברות משתמשות באחד המוצרים אורקל, סאפ או פריוריטי...

למעלה