משמעות/חוסר משמעות של נסיון תכנות באקדמיה?

117oz

New member
משמעות/חוסר משמעות של נסיון תכנות באקדמיה?

הי,
אז כבר שאלתי פה כמה שאלות בעבר לגבי רכישת מיומנויות בעולם התוכנה, ומעוניין לחדד את ההתלבטות, בפעם הרביעית :).
ממש בקצרה - אני עוסק בתחום של מחקר אנליטי-סטטיסטי בביולוגיה, שעיקר הנגיעה לעולם התוכנה הוא בכתיבת סקריפטים פשוטים יחסית (PERL, PYTHON ומעט R).
אחרי לימוד עצמי באינטרנט דרך קורסרה/קאטה, הייתי מעוניין להתנסות בכתיבת קוד אמיתי, רצוי ביישום אלגוריתמים - גם לצורך רכישת נסיון וגם בשביל להבין האם אני באמת מתאים לעולם הזה.
מאחר ואני חסר נסיון, האפשרויות היחידות כרגע הן באקדמיה (משרת פוסט/עמית מחקר).
השאלות שלי:
1. האם פיתוח כלים מחקריים (שמיישמים בעיקר ML/סטטיסטיקה) יכול להוות סוג של נסיון "אמיתי" - הן לתעשיה בהמשך והן לצורך היכרות אינטימית של התחום?
2. במידה ולא - האם יש אפשרויות נוספות, חוץ מהשתתפות בכתיבת קוד פתוח? האם יש קורסים פרקטיים באקדמיה שהייתם ממליצים עליהם?
3. כבר ציינתי שנפתחה לי אפשרות להשלים תואר ראשון חלקי + תואר שני במדמ"ח בפרק זמן של כשנתיים וחצי. האם לימודים כאלו (מעבר לידע) עשויים לתת יתרון אמיתי, או שעדיף להשקיע את האנרגיות בנתיבים 1 או 2?
4. האם יש כיוונים נוספים מלבד פיתוח תוכנה או אלגוריתמים "הארד קור" (כתבתי "מדען נתונים" בעבר, אבל מדובר בתחום אמורפי שמשתנה מאוד בין תפקיד לתפקיד)שיש להם ביקוש אמיתי וגם דורשות מיומנויות אנליטיות, אבל מאפשרות התנסות, אפילו מועטה, בתוכנה?

תודה רבה מראש

andthisistheme

New member
הבעייה עם "נסיון באקדמיה" שאין שום אימות, וגם לא עימות.

אין משתמשים. אין code review. אין שום golden standard שהעבודה שלך מושווית מולו. הרבה פעמים אפילו לא מצרפים אותו למאמרים מחשש שמישהו יסתכל שם וזה יטרפד את הפרסום.
"קוד אקדמיה" זה מן כינוי גנאי היתולי למשהו לא מלוטש, כנראה לא עובד, שאף אחד לעולם לא ישחרר ל production.

"מדען נתונים" זה תפקיד ש "יש לו ביקוש אמיתי וגם דורש מיומנויות אנליטיות ומאפשר התנסות בתוכנה". אתה פוסל אותו כי הוא "אמורפי"? גם "רופא" או "עורך דין" זה "תפקיד אמורפי".

כדאי לשקול זאת ביתר רצינות. יחסית למתכנת רגיל, זה תפקיד בו לא יסתכלו על אובר-אקדמיזיציה בעין עקומה, ואולי אפילו לך איזה "פור".
יכול להיות שמשהו מהקורסים של kaggle יעזור לך להכנס לתחום?

rj111

New member
פיתוח כלים בתחום שלך יגביל את אפשרויות התעסוקה

הכי כדאי להשלים תואר ראשון במדעי המחשב.
תואר שני הוא פחות משנה לתעסוקה.

117oz

New member
תודה רבה לכם

אז מנסיונך, תואר ראשון במדעי המחשב יפתח יותר דלתות מאשר תואר מדעי בתוספת של ידע סביר בתכנות?

rj111

New member
נכון

כשאתה לא מוגבל לתחום צר, האופק התעסוקתי גדול יותר.

andthisistheme

New member
זכור שאדם בעקרון לא צריך יותר מדלת אחת.

אתה הולך לרכוש עוד כמה דלתות בעלות של 250K.

למעלה