מורה לנהיגה טבעוני - יש חיה כזאת?

מורה לנהיגה טבעוני - יש חיה כזאת?

היי לכם (ומזל שגיליתי את הפורום הזה)
אין צורך לציין שאני טבעוני (אחרת לא הייתי שואל את השאלה הזו). אני לומד נהיגה בחודשים האחרונים ואני חייב לומר שהמורה שלי לנהיגה הוא לא אדם כל כך סימפתי (אמנם כן זול, בהשוואה לאחרים באזור אך לא סימפתי) אבל מעבר להערות גסות ולא נחמדות מצדו יש לו נטיה לזלזל בי כטבעוני. באחת הנסיעות הוא סיפר לי על איך שהוא נהנה ללכת לאכול במסעדות בשרים וכמה שבשר זה טעים, הסברתי לו בצורה נחמדה שאני נגד העניין ונגד צריכת בשר (ולא בכעס או בהתייחסות מזלזלת כלפיו או כפי שקרניסטים רבים מכנים: "התנשאות טבעונית" וכל זה), אמרתי לו שהתפיסה שלי נוגדת התעללות וצריכת בעלי חיים או שימוש בהם בכל האספקטים - מהסרטים שאני רואה ועד לצלחת והוא התחיל לומר שטבעונות זה סתם טרנד מטופש ושטבעונים צריכים בשר אחרת הם חלשים וכל הבולשיט שכולם אמרו לי לא פעם ולא פעמיים (אולי עשרתאלפים פעם) תוך כדי זלזול וניסיון להפוך אותי לאדם חולה ומטומטם וגם כל מיני עלבונות על טבעונים.
אני לא יודע מה טבעונים עשו לו שגרם לו לשנוא אותם, ולמען האמת זה גם לא אכפת לי כי אני יכול להניח מה הוא עשה להם (ואולי גם ל-לא טבעונים) אבל ניסיתי באמת לבוא איתו בטוב הרבה פעמים וזה פשוט לא עובד. אולי כבעל מקצוע הוא מקצועי ובעל ידע טוב ושליטה טובה (ואין לי ספק במקצועיות שלו), אבל אני לא מרגיש שהוא מכבד אותי ממש
האם יש מורי נהיגה טבעונים? ואם כן איפה? (מקווה שלא אצטרך לעשות רילוקיישן למקום מרוחק בשביל זה, על אף שזה נורא חשוב לי)
תודה

האלזה

New member
אויש, נפלת על מורה לא משהו...

אני לא חושבת שהפתרון חייב להיות מורה טבעוני. אפשר פשוט להחליף מורה.
רוב האנשים (ובמיוחד אלו המועסקים על ידינו) יודעים את הגבולות ולא מחצינים ככה את הזלזול שלהם בטבעונות.
לדעתי זה חשוב מאוד שתעזוב את המורה הנוכחי תוך הסבר לגבי סיבת העזיבה,
בעיקר כהגדרת גבולות ברורים לכבוד מינימאלי שאתה דורש מהסביבה, אבל גם כאקט אקטיביסטי:
אנשים עוברים כמה שלבים בתהליך ההכרה וההפנמה של נושא זכויות בע"ח.
אם לא תאפשר לו להמשיך לצחוק עליך, הוא יצטרך לעבור לשלב הבא ובסופו של דבר להתעמת עם הנושא בצורה רצינית ומכבדת.
&nbsp

יש דברים שאני מסכים איתם בתגובה שלך וגם כאלו שלא -

אבל בהחלט אחליף אותו (ואם זה לא היה מסיבות אחרות זה יהיה מסיבות אקטיביסטיות)
את הגבולות אני מבהיר והתחלתי להבהיר אחרי שנפגעתי בפעם הראשונה והאחרונה,
השאלה היא אם זה כדאי בשלב הזה (וזה שלב מאוד מתקדם בלימודים, קרובים-רחוקים לטסט). אני אמרתי לעצמי שאם אחליף אותו זה יהיה רק במורה טבעוני או צמחוני לפחות (אני מעדיף לפרנס מורה שלא יממן בכסף שלי שואה) אבל נראה שכמעט ולא קיימים מורים כאלו (ואם כן אין לי מושג איפה הם) ולהחליף אותו במורה שהוא אותו דבר רק לא הוא (אולי יותר נחמד או בעל גבולות מסוימים אבל עדיין קרניסט וגם אם הוא לא אומר את הדעות שלו כלפי חוץ הוא עדיין חושב אותן בשקט וזה לדעתי יותר רע מאשר לומר את המחשבות המגעילות והמרגיזות ככל שיהיו בקול) זה מהלך די לא יעיל לדעתי
אז אני באמת בהתלבטות

למעלה