פוליטיקה - כי איך אפשר בלי?.

פוליטיקה - כי איך אפשר בלי?.

אני נמנע משלאול ישירות מה עמדותיכם הפוליטיות, כי אני מניח שלא כולם ישמחו להשתתף בזה, אבל כמובן אם למישהו בא לשתף אותנו מוזמן.

שאלתי היא כזו - האם אתם מתרשמים שלאחר יציאה בשאלה יש גם "התפכחות" פוליטית כלשהי? הרי רוב גדול של הציבור החרדי ימני (בלי להכנס לוויכוח לגיטימי, ברור שאצל החרדים זה נובע מבורות. עניין של חוסר בירור) האם אתם מתרשמים שיוצאים נעים לכיוון המרכז שמאל?.

עוד שאלה, עד כמה חשוב לכם כיוצאים מפלגה שתלחם למען הפרדת דת ממדינה?.
אני באופן אישי חושב שזה קריטי. מה זה שאין תחבורה בשבת? איך אני אמור לצאת לאנשהו? מה אשמים קשישים חסרי רכב? הורים שלא יכולים לצאת לים עם הילדים כי אין תחבורה? זה הורג אותי שזה נתפס לגיטימי שאין תחבורה כי החרדים החליטו. כמו"כ, עניין הנישואין שאי אפשר לא לפי ההלכה וכו'.

Erich vD

New member
סלח לי אבל תחבורה בשבת זה קישקוש

בבחירות האלה אין שמאל וימין ואין שאלות שוליות של תחבורה בשבת - צריך להבין שממשלות ישראל האחרונות ביצעו פשע נגד הציונות בכך שהעלו את מחירי הדיור בעשרות אחוזים מה שגרם למעבר מיליארדי שקלים אל העשירונים העליונים מאלו שאין בבעלותם דירה (כל הדור הצעיר, כל מי ששוכר דירה, כל מי שלא היתה בבעלותו דירה לפני 2008). נוצר פער חברתי בלתי נסבל ואי צדק משווע. למעשה הנזק כה גדול וכמעט בלתי הפיך שהיתה אמורה לקום ועדת חקירה ממלכתית להעמדה לדין של הפושעים.

מיליונים יצאו להפגין ב- 2011 וגילו שעבדו עליהם בעיניים בבחירות 2013. נראה מה העם יבחר עכשיו...

תמיד אפשר למצוא צרה גדולה יותר

ואני מסכים איתך שהדיור הוא הנושא הבוער. אבל זה הכל יחד. צריך לבחור באנשים שהשקפת עולמם כוללת צדק חברתי כולל. וזה כולל תחבורה בשבת לאנשים חסרי רכב.

BravoMan

Active member
אני מסכים איתך לחלוטין שהפרדת דת ומדינה נחוצה פה

אבל אני לא רואה את זה קורה בזמן הקרוב.
&nbsp
קצת נותן לי תקווה המריבה בין מנהיגי המפלגות החרדיות כגון הפיצול בין דרעי לישי, או הניסיון של אמנון יצחק להקים מפלגה.
זה קצת מפחית מכוחם, אבל עדיין לא מספיק.
&nbsp
דבר מצחיק: בצמוד למקום עבודתי יש סניף מקדונלדס לא כשר.
בכל ימות השנה, ניתן להזמין שם המבורגר עם גבינה בפנים.
בפסח - ניתן להזמין את אותו ההמבורגר עם גבינה אך ורק בלחמנייה כשרה לפסח.
&nbsp
לא שהעניין עקרוני לי, מזמן התרגלתי לשרוד שבוע בלי לחם ואני אפילו לו טורח להכין מלאי, אבל עצם הראיון מטורף.
למה מקום שאינו כשר מראש מחויב לכשרות מתוקף החוק???

גם אני מסכים איתך, זה מטורף

ולא רק עניין שלפי חוק(!) אסור למכור במדינה *לחם*! שבוע שלם... תחשבו על זה...

יותר מזה - איך אפשר לחייב אנשים להתחתן רק ע"י רבנים?? לחייב נשים להתפשט עירומות ולטבול אם הן רוצות להירשם כנשואות... זה הגיוני?.

הטירוף פה.... לכן חייבים להצביע למפלגה שעקרונית מעוניינת לשנות כל זאת. זו בכל אופן דעתי. לכן אני חושב אישית, שגם אנשי ימין (ואני אינני איש ימין) צריכים לבחור במפלגות ימין-מרכז חילוניות. נניח - לא לבנט אלא לליברמן או ללפיד (ואני באמת חושב שליברמן הוא פאשיסט... הוא פרסם מצע שרוצה לחייב כל ילד בן 16 כדי לקבל אזרחות צריך להצהיר אמונים לדגל ולהמנון... זה פשוט פאשיזם). אבל בית יהודי וליכוד זה מסורתיים-דתיים, אין להם שום כוונה לתת לזה להשתנות.

BravoMan

Active member
ליברמן יודע לנבוח, אבל מה הוא כבר עשה בחיים שלו?

למרות שהייתי רוצה לראות את הצעת חוק "עונש מוות למחבלים" עוברת, אני לא סומך בגרוש על ראש מפלגה שכ"כ הרבה מחבריה נמצאים עכשיו בחקירות משטרה וכנראה ילכו לכלא.
לא עוזר גם, שעוד מהבחירות הקודמות הוא מבטיח לקדם נישואים אזרחיים, או בשמם המכובס "ברית הזוגיות" אבל בפועל לא נקף אצבע בעניין.
&nbsp
חוק מסמך הנאמנות הוא דבילי, אבל זו הגזמה לקרוא לו פשיסטי.
נאמנות למדינה אינה פשיזם (כל עוד היא בגבול הסביר כמובן). אגב, החוק לא הציע לשלול אזרחות, אלא רק זכות הצבעה.
&nbsp
מצד אחד, יש בזה הגיון מסוים: אם אתה נותן לאדם לקבוע את עתיד המדינה, מן הראוי שהוא יהיה נאמן לה.
הכוונה כמובן לא נאמנות לאיש ציבור כזה או אחר, אלא לראיון של ישראל כמדינת היהודים.
&nbsp
כמובן, שהחוק של ליברמן זו לא הדרך, אבל לא הייתי דואג יותר מידי - אחרי הבחירות אף אחד אפילו לא יזכור שהוא הציע את השטות הזו.
&nbsp
כרגע, הבעיה הכי גדולה זה ביבי - הוא חושב שלא משנה מה הוא יעשה, הוא יישאר ראש הממשלה, כי הרבה אנשים פוחדים שהשמאל פשוט ימסור אותנו לידי הערבים.
ובגלל שהוא כ"כ בטוח בכיסא שלו, הוא לא עושה כלום.
&nbsp
בצוק איתן, טילים עפו מדימונה עד תל אביב, ומה היית תוצאת המבצע? כלום. אפשר לומר שהחמס ניצח.
עוד שנה - שנה וחצי, והכל יתחיל מחדש.
&nbsp
אולי אם קצת מזל, הפעם ביבי לא יזכה לכיסא, וילמד שאם הוא רוצה את הקולות, הוא צריך לדאוג לביטחון בוחריו.

למעלה