סרצ'לייט מבקשים לאשר תנאי העסקה מופרזים למנכ"ל ביקום החדש

dw2322

New member

למרות שהמנכ"ל הקודם, עמי בר לב, עבד יפה בעל הבית החדש סרצ'לייט החליט להחליף אותו במנכ"ל חדש, תומר ראבד, ונוסף על כך לצ'פר מאד את המנכ"ל החדש, עם שכר של 1.4 מלש"ח לשנה + אופציות (לפחות אלה הרחק מחוץ לכסף).

https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3777483,00.html

בהתחשב בזה שהעבודה העיקרית היא בכלל של מנכ"ל בזק, ולא ביקום, לא ברור למה כדאי לנו בעלי המניות הקטנים לאשר משכורת כזו מפנקת למנכ"ל חברה שכל תפקידה בחיים זה להחזיק רבע ממניות בזק.

אני יודע להחזיק מניות בזק גם בפחות ממיליון וחצי שקל בשנה

אני אצביע נגד.

aeonf

New member
מה אני מפספס פה בדיוק?

למרות שהמנכ"ל הקודם, עמי בר לב, עבד יפה בעל הבית החדש סרצ'לייט החליט להחליף אותו במנכ"ל חדש, תומר ראבד, ונוסף על כך לצ'פר מאד את המנכ"ל החדש, עם שכר של 1.4 מלש"ח לשנה + אופציות (לפחות אלה הרחק מחוץ לכסף).

https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3777483,00.html

בהתחשב בזה שהעבודה העיקרית היא בכלל של מנכ"ל בזק, ולא ביקום, לא ברור למה כדאי לנו בעלי המניות הקטנים לאשר משכורת כזו מפנקת למנכ"ל חברה שכל תפקידה בחיים זה להחזיק רבע ממניות בזק.

אני יודע להחזיק מניות בזק גם בפחות ממיליון וחצי שקל בשנה

אני אצביע נגד.
מה אני מפספס פה בדיוק?
כאילו מה בדיוק הוא עושה? קם בבוקר ומסתכל על גרף המניה של בזק?
בשביל זה צריך תארים מNYU?
&nbsp

משקיע88

Well-known member
בי-קום היא בעלת השליטה בבזק

מה אני מפספס פה בדיוק?
כאילו מה בדיוק הוא עושה? קם בבוקר ומסתכל על גרף המניה של בזק?
בשביל זה צריך תארים מNYU?
&nbsp
סרצ'לייט רכשה שליטה אפקטיבית בבזק ע"י החזקה של כשני שלישים ממניות בי-קום שמחזיקה בכ 26.3% ממניות בזק. שליטתה מתבטאת ביכולת שלה להכניס דירקטורים משלה לבזק ולהשפיע על פעילותה העסקית. כנראה שסרצ'לייט מאמינה ביכולתה להכווין את פעילות בזק, אחרת לשם מה שילמה פרמיה על רכישת מניותיה? אם בפועל הפעילות הזאת תסייע לבזק להתייעל, לצמצם הוצאות ולהתפתח לכיוונים חדשים - יתכן שתנאי ההעסקה המוצעים יראו הגיוניים. מה שמרגיע אותי קצת הוא הסטרייק הגבוה של האופציות למנכ"ל, שיתנו לו מוטיבציה לשפר את פעילות בזק ושווי מנייתה.

yel5

Well-known member
הוא קוסם? איך מנהל שרק מחזיק מניות יחמש את שוויין? הלוואי...

סרצ'לייט רכשה שליטה אפקטיבית בבזק ע"י החזקה של כשני שלישים ממניות בי-קום שמחזיקה בכ 26.3% ממניות בזק. שליטתה מתבטאת ביכולת שלה להכניס דירקטורים משלה לבזק ולהשפיע על פעילותה העסקית. כנראה שסרצ'לייט מאמינה ביכולתה להכווין את פעילות בזק, אחרת לשם מה שילמה פרמיה על רכישת מניותיה? אם בפועל הפעילות הזאת תסייע לבזק להתייעל, לצמצם הוצאות ולהתפתח לכיוונים חדשים - יתכן שתנאי ההעסקה המוצעים יראו הגיוניים. מה שמרגיע אותי קצת הוא הסטרייק הגבוה של האופציות למנכ"ל, שיתנו לו מוטיבציה לשפר את פעילות בזק ושווי מנייתה.
הוא קוסם? איך מנהל שרק מחזיק מניות יחמש את שוויין? הלוואי...

aeonf

New member
אבל לא מדובר פה על דירקטור בבזק, והוא גם לא ממנה אותם

הוא בסך הכל מחזיק מכנ"ל של חברה שמחזיקה מניות סחירות, הוא לא שולט בבזק וטכנית אין לו סמכות כלשהי להחליט על דבר כלשהו בבזק, בעלי הבית של ביקום יכולים למנות חלק מהדירקטורים בבזק ואולי גם את היו"ר ו/או המנכ"ל של בזק אבל מה זה קשור למנכ"ל של בי-קום? מה בדיוק תפקידו בכוח?
&nbsp

yel5

Well-known member
לכך התכוונתי. כמנכל ביקום אין לו כלים שעימם הוא

הוא בסך הכל מחזיק מכנ"ל של חברה שמחזיקה מניות סחירות, הוא לא שולט בבזק וטכנית אין לו סמכות כלשהי להחליט על דבר כלשהו בבזק, בעלי הבית של ביקום יכולים למנות חלק מהדירקטורים בבזק ואולי גם את היו"ר ו/או המנכ"ל של בזק אבל מה זה קשור למנכ"ל של בי-קום? מה בדיוק תפקידו בכוח?
&nbsp
יכול להשפיע על מניות ביקום, ולהכניס את האופציות לתוך הכסף.
מנכל ביקום די אימפוטנט ביחס לצעצוע שנתנו לו. הנאה מהצעצוע לא תלויה בו אלא מותנית במה שארים יעשו. מתסכל משהו.
מתאים יותר לתת אופציות על מניות ביקום או בזק לשדרת הניהול של בזק.

משקיע88

Well-known member
זה דיון מעניין על משמעות גרעין שליטה בחברה

יכול להשפיע על מניות ביקום, ולהכניס את האופציות לתוך הכסף.
מנכל ביקום די אימפוטנט ביחס לצעצוע שנתנו לו. הנאה מהצעצוע לא תלויה בו אלא מותנית במה שארים יעשו. מתסכל משהו.
מתאים יותר לתת אופציות על מניות ביקום או בזק לשדרת הניהול של בזק.
זה דיון מעניין על משמעות גרעין שליטה בחברה
אני מסכים שלא תמיד החזקת "גרעין שליטה" אכן מאפשרת השפעה על פעילות החברה. דוגמה לחוסר השפעה היו מניות השליטה בעבר בבנק דיסקונט או בבנק איגוד. הכיוון בדרך כלל הוא לחברות חסרות גרעין שליטה, או במילים אחרות שלטון המנהלים. זה יכול להיות חיובי כמו בבנק לאומי או דיסקונט היום, וכושל כמו בכלל החזקות ביטוח. במקרה של בי-קום, המבחן יהיה ביומרתה של סרצ'לייט שהיא מומחית בנושאי תקשורת ומימון. אם אכן כך הוא, היא תוכל לסייע לבזק בדרכים שונות כמו הכנסת טכנולוגיות חדשות ושותפים עסקיים בינלאומיים. מי שיחליט פורמלית יהיה כמובן הדירקטוריון, ומידת ההשפעה עליו תלויה בכך שהגופים המוסדיים שמחזיקים במרבית המניות לא ינהלו מדיניות אקטיבית משלהם.

למעלה