קרן השתלמות בניהול עצמי שאלות בסיסיות

מצב
הנושא נעול.

שלום לכולם,
שוקל בחיוב להעביר קה"ש במסלול בו דמי הניהול ממש גבוהים 0.8% (לא מסכימים להוריד), למסלול IRA בו דמי הניהול רק 0.25% זה הבדל משמעותי.
שאלה1 : איך אני בעצם מנהל קניה/מכירה של נייירות ? האם בדומה לחשבון שלי בבנק ? יש מערכת מסחר ? כך שאני תלוי בעצמי וקונה מוכר מתי שאני רוצה ?
בגדול אני רק אקנה מדד או 2 (אולי 3) וזהו.
שאלה 2 : כיום בחשבון שלי בבנק, אני משלם א.דמי קנייה ב.דמי מכירה ג.מס רווח הון, מה אשלם בIRA מתוך ה3 ? וכיצד אדע מה גובה דמי הקנייה נניח ?
שאלה 3 : הכסף בקרן הוא בשקלים כמובן, האם כל פעם (כל חודש או רבעון) אקנה SPY מה תהיה ההמרה ל$ ? כמה תעלה ? אולי עדיף קרן מחקה SPY בשקלים במקום ישירות ב$ בארה"ב ?
שאלה 4 (אחרונה) , יש מדריך אינטרנטי פשוט לניהול IRA - בגוגל נתקלתי רק בהסברים ממש חלקיים ..

תודה לעונים !!

dare devil ית

New member
תשובות

שלום לכולם,
שוקל בחיוב להעביר קה"ש במסלול בו דמי הניהול ממש גבוהים 0.8% (לא מסכימים להוריד), למסלול IRA בו דמי הניהול רק 0.25% זה הבדל משמעותי.
שאלה1 : איך אני בעצם מנהל קניה/מכירה של נייירות ? האם בדומה לחשבון שלי בבנק ? יש מערכת מסחר ? כך שאני תלוי בעצמי וקונה מוכר מתי שאני רוצה ?
בגדול אני רק אקנה מדד או 2 (אולי 3) וזהו.
שאלה 2 : כיום בחשבון שלי בבנק, אני משלם א.דמי קנייה ב.דמי מכירה ג.מס רווח הון, מה אשלם בIRA מתוך ה3 ? וכיצד אדע מה גובה דמי הקנייה נניח ?
שאלה 3 : הכסף בקרן הוא בשקלים כמובן, האם כל פעם (כל חודש או רבעון) אקנה SPY מה תהיה ההמרה ל$ ? כמה תעלה ? אולי עדיף קרן מחקה SPY בשקלים במקום ישירות ב$ בארה"ב ?
שאלה 4 (אחרונה) , יש מדריך אינטרנטי פשוט לניהול IRA - בגוגל נתקלתי רק בהסברים ממש חלקיים ..

תודה לעונים !!
תשובות
1) כן, אפילו בחלק מהספקים זאת ממש אותה מערכת של הבנק.
2) בלי מס רווחי הון, כן תשלם מס על דיבידנדים ממדינות מסויומות (מברטניה ברמודה ופנמה לא, מארה"ב כן) . כן תשלם קניה ומכירה אבל הרבה פחות ממה שאתה רגיל בבנק
3) יש עלות המרה, אבל היא די סבירה
4)לא שידוע לי, אבל לא ניראה לי שיש צורך, זה בדיוק כמו תיק רגיל רק עם ענייני מיסוי שצריך לבדוק.

שאלה לי עליך- למה IRA? תוכל ישר להפקיד לקרנות השתלמות מחכות מדד

תודה DAREDEVIL עזרת מאוד

תשובות
1) כן, אפילו בחלק מהספקים זאת ממש אותה מערכת של הבנק.
2) בלי מס רווחי הון, כן תשלם מס על דיבידנדים ממדינות מסויומות (מברטניה ברמודה ופנמה לא, מארה"ב כן) . כן תשלם קניה ומכירה אבל הרבה פחות ממה שאתה רגיל בבנק
3) יש עלות המרה, אבל היא די סבירה
4)לא שידוע לי, אבל לא ניראה לי שיש צורך, זה בדיוק כמו תיק רגיל רק עם ענייני מיסוי שצריך לבדוק.

שאלה לי עליך- למה IRA? תוכל ישר להפקיד לקרנות השתלמות מחכות מדד
תודה DAREDEVIL עזרת מאוד
עדיף לי בניהול עצמי על מסלול פאסיבי מחקה מדד
בגלל דמי הניהול ..
ניהול עצמי = 0.2% דמי ניהול
ניהול דרך מסלול מחקיי מדד = 0.39% דמי ניהול
&nbsp
ובשניהם בסופו של דבר אשקיע במחקיי מדד
&nbsp
תודה על תשובותיך, אחלה

pear6

New member
זה עדיין לא בהכרח יותר זול

תודה DAREDEVIL עזרת מאוד
עדיף לי בניהול עצמי על מסלול פאסיבי מחקה מדד
בגלל דמי הניהול ..
ניהול עצמי = 0.2% דמי ניהול
ניהול דרך מסלול מחקיי מדד = 0.39% דמי ניהול
&nbsp
ובשניהם בסופו של דבר אשקיע במחקיי מדד
&nbsp
תודה על תשובותיך, אחלה
זה עדיין לא בהכרח יותר זול
כשאתה מנהל באופן ישיר, הד.נ. (0.2%) זה בנוסף לד.נ. של הקרן המחקה ...

מצב
הנושא נעול.
למעלה