בלומברג- טבע תקצץ 10,000 משרות. תחסוך 2 מיליארד בשנתיים

פי 10 מארס

Well-known member
בסוף ישאר רק קאר שולץ , יטייל במסדונות הארוכים ובפרוזדורים

עם הדירקטוריון
ככה יחסכו עוד איזה 4 מיליארד.

dw2322

New member
החוב כבר ירד ל 32

אל תשכח שכבר מומש נכס בריאות האישה ב 2.5B$ (זה לא באמת משנה באיזה רבעון בדיוק זה ירשם בדוח)
&nbsp
לדעתי מטרת המהלך היא לשכנע את השוק בהתייעלות וטיפול בשומנים של החברה, כדי לבסס תחזית אמינה דיה לצפי לרווח של מעל 3$ למניה מ 2019 והילך (ומשם צמיחה מתונה קדימה).
&nbsp
בהנחה שהשוק ישתכנע אז לא יהיה קשה לגייס אקוויטי של כמה מיליארדים, נגיד באזור ה 20$, שזה מכפיל 7 על 2019 (בהנחת 3$ למניה). אם ההנפקה תהיה ב high teens אז מכפיל 6. מבחינת השוק הנפקה סבירה וראויה לגמרי (בתנאי שהשוק אכן משתכנע ברצינות ההנהלה). יש היום כסף כמו זבל ורק מחפשים הנפקות מעניינות.
&nbsp
אישית אני מקווה שההנפקה לא תהיה גדולה מדי, כי משמעותה דילול שלי בעל מניות קיים וקושי רב יותר לחזור לשיאים. מצד שני, איזשהו גיוס וצמצום קטן של החוב הגדול די עושה שכל. זה יוריד מהראש כאב ראש של אגחים לטווח הקצר וסיכון הורדת דירוג לזבל.
&nbsp
נכון. זה כואב כי המשמעות היא פגיעה במו"פ של הטווח הארוך, שזה משהו שנחמד שיש בחברה.
&nbsp
2018 צפויה להיות שנת שפל (צפי ל 2.80 למניה, את 2017 נסגור עם פחות מ 4$), כי מוצר הקופקסון יורד, מוצר האוסטדו רק מתחיל והמיגרנה הכי מוקדם תתחיל לעבוד מסוף השנה.
&nbsp
אבל למה להכביר מילים? תוך שבוע שבועיים נשמע כולנו את תוכנית העבודה לשנים הקרובות.

dw2322

New member
ב 12.12 אנחנו מקבלים דיבידנד

לא בלתי סביר ששולץ יבטל לנו את הפינוק הזה, למרות שכבר קוצץ 75%.
&nbsp
בכ"ז, אם הולכים להנפקה מדללת אז קצת לא לעניין להמשיך לחלק לנו כסף מהקופה. אני מעדיף לגייס פחות אקוויטי ולוותר לכמה שנים על הדיבידנד הלא חיוני מבחינתי.
לפי חישוב שלי זה יוצא חצי אחוז לרבעון, כלומר 2% שנתי. די חביב אבל אפשר לוותר על הפינוק הזה לכמה שנים, עד שהמינוף ירד.

למעלה