שלום לכולם אני זקוק לחוות דעת

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
שלום לכולם אני זקוק לחוות דעת

הנה שאלות שהעליתי גם בפורום הפרעת אישיות גבולית ..וגם בפורום ביטוח לאומי-סיוע ללא מענה..ואשמח באם בפורום זה אקבל המלצה ..

היי , אני אשמח לקבל חוות דעת על מה שכתבה הפסיכיאטרית שלי..בעיקר לגבי אחוזי נכות נפשית בביטוח לאומי כרגע יש לי 30% ,הפסיכיאטרית שלי טוענת שעם חוות הדעת שלה ויהיה גם דו"ח סוציאלי תואם מגיע לי 50% .
להלן מה שכתבה בחלקו : "להתרשמותי מדובר בבחור הסובל מהפרעת אישיות ראשונית ועמוקה בעלת מאפיינים גבוליים /באבחנה מבדלת דיסוציאלים, עם קשיים ניכריםביכולת הוויסות כתוצאה מכך קיימים קשיים משמעותיים ביכולתיו הבינאישיות התעסוקתיות וביכולתו להתמיד ולשאת מצבי תסכול
לאור הנ"ל זקוק לליווי ותמיכה משמעותיים "
עוד לפי ציינה שטיפול פסיכותרפי לא צלח .
האם מישהו/י עם חוות דעת דומה זכו בכאלה אחוזי נכות רפואיים?
האם אחוזי נכות נפשית כאלה מקבילים באמת ל100 אי כושר עבודה אוטומטי ?

נושא שני ,

הגשתי ערר על החלטת אי הכושר בלבד , כלומר לא על גובה האחוזים הרפואיים שם קבעו לי 64% על מכלול בעיות רפואיות ונפשיות
אלא על האי כושר שקבעו שהוא 65% .לצמיתות.

זה בשיתוף עם העו"סית שלי שהמחשבה שלה ללכת בשלבים. שלב א' להגדיל קצבה בערר אי כושר...רק אחרי לנסות הגדלת אחוזים וכל ההטבות שנלוות וסל שיקום וכו' שלא יהיו רק בהעלאת אי כושר כי הם תלווי אחוזי נכות רפואית .

הבעיה כמובן עם ביטוח לאומי..ועדת הערר שהייתה עד לאחרונה בביטוח לאומי עברה לחברה פרטית , וביטוח לאומי טוען כעת שעקב עומס ודברים בלתי צפויים בחברה (מנפאוור) כל העררים מתעכבים..ואין לדעת מתי תהיה הועדה שלי...
יותר מזה עוד לא שלחו את התיקים מהמל"ל לחברה בכלל..
הבקשות שלי לאור מצבי הגלמוד ,
עם 1600 ש"ח קצבא הכוללת גם השלמת הכנסה...לא מתקיים פשוטו כמשמעו שולחים לי חמגשית קטנה ראשון עד חמישי וזהו זה כל מה שיש...שישי שבת אני מתפלל שיסתדר משהו..כי אין עוד מקור לסיוע אחר בכלל בעירי.
נדחו!
אין יחס אנושי בלשון המעטה כלל.

השאלה שלי פה..היא האם לעקוף את העוס"ית ולהגיש ערר על אחוזי אי הכושר עצמם..שם הועדה עדיין במל"ל וזמן הטיפול קצר וגם אולי אפשר להשפיע שם יותר לזרז...תוך לקיחת סיכון ??? שלמרות שקבעו לי נכות לצמיתות (עד לזקנה) עלולים גם את זה להוריד... או לקבוע ש 50% נפשי + מה שיש פיזי שחלקו כולל זכאות לשר"מ (ויתכן שאקבל אישור שיש לי תעוקת לב כזו או אחרת שזה בין 25 -40 בספר המבחנים /ליקוים ,קבעתי לקרדיולוג שבועי הבא ) לא משנים לגבי אי כושר עבודה, כלומר עשוים לא לשנות כלל או להורריד כושר עבודה ,כך לפחות חושבת העו"סית ..
בגדול שם משך הזמן כ45 יום גג לועדה

או להמתין ..ללכת לכאורה על בטוח ..ואין לדעת מה משך ההמתנה..חודש חודשיים שלושה חצי שנה...
או אפשר את שניהם במקביל?
תודה :)

yoelbeker

New member
עובדת סוציאלית לא יכולה לקבוע אחוזי נכות..

הכי קל לעובדת סוציאלית שסביר שלא רופאה לקבוע כמה % מגיעים לך....היא יכולה לקבוע כמה שרוצה...להחלטתה אין שום משמעות ולמה? כי וועדה רפואית היא שיפוטית ויש לה אחריות והחלטותיה שיפוטיות (כלומר אי אפשר לערער עליהם אלא על אופן קבלתם). תעשה רק מה שטוב בשבילך...אתה המרכז והמחליט לא העובדת הסוציאליות שלא תמיד מבינה את התהליכים וההשלכות של קביעות מחוץ לחדרי הוועדות.
עצתי לך לפנות לחברת יד מכוונת...חברה זו זכתה במכרז המדינה ללוות נכים ולייעץ בוועדות רפואיות....פנה אליהם..הנה קישור ופרטים:[URL]https://www.btl.gov.il/snifim/pages/yadmechavenet1.aspx[/URL]

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
לא הבנת אותי נכון כנראה,אבהיר..

קודם כל הערר מורכב משני חלקים
1 דו"ח סוציאלי
2 דו"ח פסיכיאטרי
ושניהם נחוצים מבחינה רפואית גרידא לשם האיבחון ,לא אכנס לפרטים על מה ומדוע.
אתה יכול לקרוא פה
http://www.drtal.co.il/נכות_נפשית_ביטוח_לאומי
המאמר פורסם כחלק מכלים ומידע בפורום הפרעת אישיות גבולית .
כמו כן אולי גם אגיש מסמכים רפואיים עם איבחון של מחלת לב שיש לי בתקווה שיש כבר כבר איבחון. שעשויים להעלות את האחוזים הרפואיים ואת אי כושר העבודה. אם כי נראה לי שכדאי להשאיר את זה כהחמרת מצב לאחר הערר.

יד מכוונת אני מכיר . אין לי צורך בהם והם גם לא קובעים תאריכי ועדות.
המקרה שלי נבדק ע"י אנשי מקצוע שהשיגה העוס"ית שלי.
כמובן וברור שמי שמחליט היא הועדה ..של ביטוח לאומי או חיצונית לו..הועדה בכל מקרה חייבת להשען על דוחו"ת אלו שציינתי מאחר ואי אפשר לאבחן ב10 דקות.
ולכן משמעות הדו"חות .

ההתלבטות שלי די פשוטה...ומורכבת לעיניין הפורום הזה משאלה אחת למעשה:

לחכות לעדת ערר אי כושר עבודה . שם לא ידוע בכלל מתי תהיה הועדה. זה עלול להיות גם חצי שנה ומעלה..בגלל טענות של הביטוח הלאומי שהחברה הפרטית שאליה הועברו התביעות לא עומדת בעומס התביעות. אגב, הועדה יצאה מידי ביטוח לאומי בשל טענות קשות כלפיי הביטוח הלאומי. פה אני מקבל רק אי כושר וקצבה גדולה יותר ותו לא

או למשוך בשלב זה את התיק מועדת ערר אי כושר...ולתבוע ערר על האחוזים הרפואיים ולפיכך גם על אחוזי אי כושר העבודה. היתרון לכאורה פה הוא זמן קצר יותר...בהמתנה. החיסרון שזה אותן ועדות שמתלוננים עליהם...וטענה שיש שעלולים שם להוריד לי אחוזי נכות למרות שנקבעו לצמיתות מלאה (עד זקנה).
פה אני מקבל אחוזים רפואיים גבוהים יותר (נפשי וגם בשקלול כל הליקויים וישנם כאלה) שנותנים סל שיקום..ועוד תנאים וגם קצבא גדולה יותר.

זו למעשה ההתלבטות..להמתין או לקצר ..את ההמתנה? או שאין סתירה ואפשר גם וגם מבחינה חוקית ? זו השאלה..
מה טוב לי אני לא יודע...לכן אני מתייעץ:) בתקווה לקבל תמונה יותר טובה מנסיון הגולשים..
מקווה שאני ברור יותר כעת :)

yoelbeker

New member
אין קשר בין נכות רפואית לבין אי כושר..

אתה צריך רק לעבור את הסף ...בביטוח לאומי אין וועדה ל% נכות רפואית...אלא וועדות יחודיות כמו אי כושר, ניידות או שר"מ....ובדרך קובעים % נכות רפואית שלא מסמלת כלום אלא רק את הוועדות היחודיות שתבעת...
עוד לא שמעתי שבעליית % נכות רפואית עוליה גם % האי כושר...יש נכים בעלי 100% נכות רפואית ועובדים ומנגד בעלי נכות רפואית על הסף ובעלי 100% אי כושר.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
אני צריך גם וגם

&nbsp
זו חלק מן הבעיה...למשל לקבל סל שיקום חייב 40 אחוז נפשי. למרות שזה ממשרד הבריאות הסל ,ישנה עוד דרך העו"ס טוענת שקשה ומסובכת הרבה יותר.
&nbsp
יתר על כן יש השפעה לאחוזים רפואיים על שר"מ..צריך 60% רפואי שנקבע לשר"מ (לא אגב לא כתבו כמה % לשר"מ יש לי בכלל)
ויש עוד תנאים וזכאויות שנגזרות ..מנכות רפואית.
&nbsp
לאחוזי אי הכושר יש השפעה על השכר..אז במקום 1420ועוד 208 השלמת הכנסה אקבל 2620 עם קחן..אז כן הכסף יעזור..
אבל!
זה לא המטרה שלי המטרה שלי שיקום ותמיכה ..יש לי עוד מטרות להשיג מעבר ללהיות נכה 100%
&nbsp
דרך אגב אין כבר בביטוח לאומי ועדות אי כושר הן עברו לחברה פרטית (מנפאוור)..
אבל אני מתחיל להבין שלא מבינים מה אני שואל בעצם..
&nbsp
יום טוב.
&nbsp

yoelbeker

New member
רק וועדות ערר יצאו לקבלן חיצוני בלבד!!!!!!

רק לאחוזי אי כושר יש השפעה על השכר ולא לנכות רפואית...(יש מינימום כמובן).
מה אתה מערב סל שיקום זה לא שייך לאי כושר....
האמת בילבלת כאן מין שאינו מינו...ואם אתה מלווה בעו"ס...כנראה שהרבה לא מבינה אם לא מעמידה אותך על טעותך.....
ושוב...יכול להיות לך 100% נכות רפואית ורק 60% אי עושר ולהיפך 60% רפואית ו 100% אי כושר....

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
לא בלבלתי כלום

אמרתי שועדת ערר עברה לחברה פרטית...ערר אי כושר !!! ושם יש עיכובים ךא צפויים ולא יודעים מתי יש בכלל ועדה.

ואמרתי שיש אפשרות יותר קרובה בזמן לועדת ערר נכות רפואית...

במהות התלבטתי אם לבטל את האי כושר בועדה שלא של ביטוח לאומי..או להגיש ערר על אחוזי נכות רפואית..
והסברתי המ היתרונות והחסרונות של כל דרך...

אבל לא חשוב כבר הגשתי ערר על אחוזי נכות רפואית ,היום. הועדה תהיה בסניף ביטוח לאומי במתכונת הישנה..ונותר לי רק להתפלל לאלוקים ולעשות קצת מצוות :)
תודה רבה בכל מקרה

yoelbeker

New member
תבדוק שוב מה כתבת, אין כבר ועדת אי כושר בביטוח לאומי....

כך כתבת...
והאמת? אני נכה מגיל 3 חודשים...לא שמעתי שמקבלים % אי כושר בזכות % נכות רפואית....ויותרמזה לא שמעתי שיש וועדת רפואית אך ורק ל% נכות רפואית....לדעתי באמת בילבלת.....הייתי מציע לך להתייעץ עם עו"ד....בנושא הערר יש לך אפשרות לקבל יעוץ משפטי מהפרקליטות הציבורית...הם מומחים יותר מהעו"ס שלך...או ל"שכר מצווה" לש לשכת עורי הדין די שיעשו לך סדר בצורה מקצועית

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
מתוך המידע של ביטוח לאומי

מתוך אתר הביטוח לאומי
ערר על אחוז הנכות הרפואית
מי שנקבעו לו פחות מ–80% נכות רפואית, או דרגת אי-כושר שאינה עולה על 74%, רשאי לערער על אחוז הנכות הרפואית לפני ועדה רפואית לעררים.את הערר יש למסור לסניף המוסד לביטוח לאומי שבמקום המגורים, בכתב ובצירוף נימוקים, בתוך 60 ימים מתאריך קבלת ההודעה הכתובה של המוסד בדבר אחוז הנכות הרפואית.
הוועדה הרפואית לעררים רשאית לאשר את אחוז הנכות הרפואית שקבע הרופא המוסמך או לשנותו (להגדילו או להפחיתו).
החלטת הוועדה הרפואית לעררים סופית, ואין לערער עליה אלא בשאלות חוק בלבד לפני בית הדין האזורי לעבודה. את הערעור יש למסור לבית הדין בתוך 60 ימים מתאריך קבלת ההודעה הכתובה של המוסד בדבר החלטת הוועדה הרפואית לעררים.

ערר על דרגת אי–הכושר
מי שנקבע לגביו שלא איבד מכושרו להשתכר או שאיבד פחות מ 50% מכושרו להשתכר, וכן מי שנקבעה לו דרגת אי–כושר שאינה עולה על 74%, רשאים לערער על דרגת אי–הכושר לפני ועדה לעררים.
את הערר יש למסור לסניף המוסד לביטוח לאומי שבמקום המגורים, בכתב ובצירוף נימוקים, בתוך 60 ימים מתאריך קבלת ההודעה הכתובה של המוסד על ההחלטה בדבר דרגת אי–הכושר.
הוועדה לעררים רשאית לאשר את דרגת אי–הכושר שקבע פקיד התביעות או לשנותה (להגדילה או להפחיתה).
החלטת הוועדה לעררים סופית, ואין לערער עליה אלא בשאלות חוק בלבד לפני בית הדין האזורי לעבודה. את הערעור יש למסור לבית הדין בתוך 60 ימים מתאריך קבלת ההודעה הכתובה של המוסד בדבר החלטת הוועדה לעררים.

משמע, יש שני סוגי ערעורים..כפי שכתוב למעלה.
עכשיו בנכות נפשית יש הבדל גדול בין 30 אחוז לחמישים אחוז...בשני יש סל שיקום פטור מעמידה.. בתורים..טיפול במסלול מהיר ..שר"מ ..(יחד עם עוד סעיפים שבמקרה שלי מאושרים לשר"מ והם מעל 60 אחוז יחד.. ) כמו כן תראה בתמונה שבסעיף 34 ב 4 יש , קיימת הפרעה ניכרת בתפקוד הנפשי והחברתי, קיימת
הגבלה ניכרת של כושר העבודה
בסעיף 34ב 5 קיימת הפרעה קשה בת
פקוד הנפשי והחברתי, ישנה הגבלה קשה של
כושר העבודה
מילת המפתח כושר עבודה!!! לפי כך משתמע חד משמעית שגם האחוזים הרפואיים עולים עם ההטבות הנלוות גם גובה הקצבה גם שר"מ וכל מה שכתבתי קודם.
כאמור בסופו של דבר הגשתי ערר על הנכות הרפואית
אתה אולי נכה מגיל צעיר מאוד..אבל יתכן שיש לך נכות פיזית ושם אתה מתמצא ולאו דווקא בנכות נפשית...ומכאן יש לנו חוסר הבנה

בכל מקרה תודה על היחס ותשומת הלב :)

yoelbeker

New member
ערר בנכות רפואית לא משנה % אי כושר למעט ק.ח.ן

פעם ראשונה רואה שיש ערר ל% נכות רפואית תודה על האינפורמציה...

ובכל זאת..קח לך איש מקצוע שילווה אותך...

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
בכייף :)

&nbsp
למדים אחד מהשני לכן יש פורום:)
&nbsp
לגבי בעל מקצוע אפתיע אותך אולי שוב..נתונים של המל"ל משנת 2015 מציגים של רק 40% מהתובעים שזכו בתביעה הם אלה שבאו עם עו"ד ..60% מהזוכים פנו בעצמם..
&nbsp
עו"ד לייצוג עולה כ20.000 זה לא זול בכלל וזה בלי צורך בבית משפט אם יש זה בתשלום נוסף...ובאחוזים זה יותר למי שאיןלשלם מזומן בדקנו את האופציה ..
הסתפקנו בייעווץ...מה שכן אולי ילווה אותי עו"ד מתלמד בחינם או העו"ס עצמה
בגלל המצב הנפשי שלי שעלול לסבך אותי...
&nbsp
עד כה עם שיתוף של העו"סית והפסיכיאטרית ...השגתי 65% אי כושר עבודה ו64% רפואי. עוד מאמץ קטן ונעלה את שניהם (התקווה שיזרזו את הוועדה בעיקר )
&nbsp
ויש חדש מהיום הייתי אצל הקרדיולוג שלי לאחר איבחון של כ8 חודשים לאחר אשפוז עם אירוע וביקורות והפניות למיון והכל כמובן מתועד ומאורגן...קבע לי "תעוקת לב יציבה " ..מצב לא נעים ואף מסוכן . בביטוח לאומי זה 70% רפואי..בספר התקנות ,שאליו יתייחסו רק אחרי הערר .
קצת מסובך המצב שלי עכשיו בקשתי שיחזירו את התיק לביטוח לאומי שם הועדת ערר רפואי מהירה יותר..מבחינת ההמתנה..אבל תלוי בחסדי הפקידים להחזיר את התיק מחיפה שם ועדת הערר על אחוזי כושר העבודה...
בכל מקרה אני מקווה שמה שקצר יותר יהיה רוצה לגמור את הסיפור הזה :)
&nbsp
תודה :))

yoelbeker

New member
אם אתה מגיש ערר אתה מקבל ללא תשלוום עו"ד מהסניגוריה הציבורית

מלבד זאת ישנה תוכנית "שכר ומצווה" של לשכת עורכי הדין, וכן הפרקטיקות המשפטיות ליד הפקולטות למשפטים שגם הם חינמיות....
אם יש בשר עורכי דין אלה יקחו את התיק שלך.....
לדעתי קיבלת את האחוזים שציינת בזכות מצבך ולא בזכות עו"ס או פסיכיאטרית שקשה לי להאמין שמכירות את המטריה..(לדעתי אם הן קובעות כמה מגיע לך הן בהחלט לא מבינות את התהליכים), אותי לא מעניינת הסטטיסטיקה של הביטוח הלאומי....מי שמגיע לו בזכות ולא בחסד ובלי תרגילים רפואיים כאלה ואחרים לא צריך עו"ד או עזררה כלשהיא...אולם יש מקרים מסובכים שרצוי ליווי.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
תודה על המידע..

&nbsp
לגבי שכר ומצווה ...: אבדוק ליווי אני לא שולל בכל מקרה, אך , ממה שאני מכיר הערר שיש ייצוג הוא בבית דין לעבודה לא בועדות עצמן ..שם התחום פרוץ ראה לבנת פורן וחברות דומות שעושות הון עתק ...יש הכנה לועדות עם יד מכוונת לא ליווי ממש כמו לבנת פורן (זה נהיה מותג כבר) אבל לא ייצוג.
&nbsp
לגבי העו"ס ופסיכיאטרית ..זה מצב נפשי לא רפואי...מצב נפשי מטבעו צריך יותר זמן לאיבחון לשם דוגמא הפרעה דו קוטבית /בי פולר או מאניה דיפרסיה לוקח שנתיים לאבחן אצל פסיכיאטרית...
&nbsp
הפרעת אישיות אנטי סוציאלית (דיסוציאלית ) גם לוקח לפחות חצי שנה ורצוי יותר אף שנה ופה מאחר ויש גם בתסימינים שקרנות כפייתית אז רצוי מאוד לעצם האיבחון הטיפולי עצמו..שתהיה חוות דעת סוציאלית עם ביקורי בית שיחות סדירות בקרת התנהלות יומיומית של המטופל...
וגם פסיכולוג...רצוי שיהיה בתמונה
האיבחון הנפשי במרפאה הוא מהתבוננות בכל אלה ועוד סימפטומים.
&nbsp
לכן בקביעת אחוזי הנכות יש משמעות קריטית לחוות דעת אלה ולמסכמת הפסיכיאטרית לאבחן את המצב אם זה בי פולר אם ציקלותימיה או הפרעת אישיות דיסוציאלית ..או אחרת יש מגוון
את עוצמת ההפרעה החברתית והתעסוקתי בהחלט גם !
&nbsp
מכאן שאחוזי הנכות הרפואית נסמכת ב95% על הדוחו"ת הללו..וגם דרגת אי הכושר..
&nbsp
גם הביטוח הלאומי מודע לדרך האיבחון ולמעה אי היכולת שלו ב15 דקות ועדה במקרה הטוב לאבחן..
&nbsp
לסיכום איבחון נפשי שונה מאיבחון פיזיולוגי לרוב....ויש טווח של פרשנות למצב הנפשי..לכן האיבחון רצוי מאוד שיהיה "לפי הספר " קודם להגשת תביעת הנכות . כי רק כך מאבחנים נכון מתאזנים על טיפול תרופתי והשפעתו או אי השפעתו על השפעת טיפול פסיכולוגי ..המשקל של חוות דעת אלה קריטי וזו הדרך הנכונה לטעון על נכות נפשית :)

yoelbeker

New member
אתה מסבך את הנושא ללא צורך....וחבל

נכה הוא נכה הוא נכה.....ואין לקות אחת הדומה לשניה.....
שיהיה לך בהצלחה...

למעלה