מה קוראים בשבת

Arana

Active member
מנהל
מה קוראים בשבת

אור נרות החנוכה מתווסף לאור נרות השבת, - מה אתם קוראים לאורם

tamika14

New member
מוכר הספרים מקאבול / אוסנה סיירסטאד

בסך הכל ספר טוב.

siv30

New member
קראתי השבוע את

ארבעה אבות - ספר ביכורים מצויין מאת אמיר זיו. התמוגגתי מהכתיבה והעלילה. מבריק אם כי הפרק האחרון הרס לי את העונג.
&nbsp
קראתי בעברית במקביל לקריאה באנגלית את thender is the night (תרגום בהוצאת אוריון לפני כשנה) ספר מדכא ביותר והדמויות המרכזיות בו פשוט מציפות את הגועל והמיאוס מהחיים.
&nbsp
קראתי את נקודה רגישה ספר שונה בזאנר הרומאן הרומנטי.
&nbsp
וקראתי קריאה חוזרת 2 ספרים מסידרת עולמה של ציידת הלילה:
נשיקת אפלה נצחית ואת טיפה ראשונה של ארגמן. שניהם נפלאים גם בקריאה חוזרת.
&nbsp
עכשיו אני עם הכימאית מאת סטפני מאייר מותחן מעניין קונספירטיבי ומטריד.
&nbsp
ועם evicted poverty and profit in the american city שזכה בפוליצר. עוסק בעניים המפונים מביתהם בארהב. ספר שהמילה הכי טובה שמתארת את התחושה שלי במהלך הקריאה מזעזע. מזעזע אפילו לא מתחיל לתאר את מה שאני מרגישה. כל כך קשה לי לקרוא אותו כל פרק מרסק יותר מקודמו באטימות של בעלי הבתים, הנצלנות שלהם, בפשיטת הרגל של המדינות בארהב לסייע לאנשים העניים ולחלקה של מערכת המשפט במאבק לשרידות בעליבות החיים.
&nbsp

L FALCON

New member
נהנית מציידת הלילה? - התחלתי פעם את הראשון בסדרה המקורית

half way to the grave באנגלית וויתרתי, האם זה יותר מרומן בין שני הפכים. לפי הערות שלי - הספר לא סחף אותי (מאה עמודים הספיקו לי).
&nbsp
תספרי איך היה הכימאית, קראתי את ה-sample מאמזון והרמתי ידיים. שתשאר בעולם הפרא-נורמל מבחינתי.
&nbsp

siv30

New member
קראתי את כל סידרת ציידת הלילה

באנגלית כשרק פורסמה. אהבתי. הראשון איטי אבל בספרים הבאים יש לה רעיונות מבריקים ובכלל אהבתי את הדמויות של קאט ובונז. חזרתי עכשיו וקראתי 2 ספרים שתורגמו. התרגום היה ממש סביר אם כי בספר אחד מהם פחות מושקע מהשני.
&nbsp
לגבי הכימאית, הוא מעניין אותי השמות בנויה טוב העלילה מעניינת וקונספירטיבית. אז נראה עוד לא סיימתי אותו

roni64

New member
היה שבוע של עליות ומורדות

השבוע נפתח בנטישה של "מר למפל" מאת גדעון הרן, ספר ללא סימני פיסוק. התייגעתי וזנחתי.
אחריו קראתי את "מי הרג את פאלומינו מולרו?" מאת מריו ורגס יוסה, ספר תוסס אודות חקירת רצח, בכיכובו של ליטומה שיופיע תשע שנים אחר-כך ב"ליטומה בהרי האנדים".
הבא בתור היה "רצפה בת איה" מאת אמנון סלע, ספר אודות תקופת מלכותו של שאול. למרות הסתיגויות מאופן הסיפור, נהניתי לקרוא אותו ולחפש מידע נוסף בעקבותיו.
אחריו קראתי את "עזה כמוות", ארבעה סיפורים ונובלה מאת סטנדאל, ובמרכזן נשים הנוקטות בכל תחבולה כדי לזכות בגבר שהן אוהבות. יש משהו אופראי בכתיבה של סטנדאל שהקשה עלי ליהנות מן הסיפורים.
האחרון היה "נעורים ללא אל" מאת אדן פון הורבאט. הספר נכתב ב-1937 על ידי הסופר שהוכרז "מנוון" בגרמניה וגלה לאוסטריה. ספר מעניין המתאר את אוירת התקופה.

שבת שלום וחג שמח

L FALCON

New member
סיימתי את baby doll - מומלץ (נקרא באנגלית)

עוברת לספר קינדל חינמי.

siv30

New member
אחת הבעיות של

הספרים החינמיים באנגלית זו העובדה שרובם פשוט לא שווים בעיניי קריאה. גם רוב הספרים שהם מוכרים ב 1.99 דולר לא שווים קריאה. אני משתדלת לקנות במבצעים שלהם רק ספרים שהשם מוכר או הסופר. זה מאוד מתסכל אותי הביזבוז זמן הזה שאני נקלעת אליו בעקבות הפיתויים.

L FALCON

New member
אבל גוטנברג אלו ספרים מאוד מסויימים וישנים

כמעט את כל הקלאסיקות שיש לי בקינדל הורדתי משם.
(יש כמה ספרים שלא מצאתי אצלם כנראה כי האנגלית זה תרגום ועדיין יש זכויות יוצרים על התרגום)

KallaGLP

New member
נכון, אני מורידה משם קלאסיקות שאני רוצה לקרוא.

אני מאוד אוהבת קלאסיקות ישנות וקוראת הרבה כאלה, ואילו ספרים חדשים אין לי בעיה לקנות כי אני יודעת שזה גם תומך בסופרים.

L FALCON

New member
יש ספרים חינמיים שלא שווים קריאה ואותם אני לרוב נוטשת די

במהירות, ויש ספרים חינמיים שנהנתי לקרוא אבל לא הרבה מעבר, אבל היו לי גם הצלחות (יש לי אתר שעוקב אחרי ספרים שהופכים חינמיים ומשם אני לרוב אוספת אותם).
&nbsp
מצד שני כבר קרה לי ש"ספרי חובה" או קלאסיקות לא מצאו חן בעיני או ספרים עם אבא ואמא או גב (טרילוגיית החומרים האפלים - מצפן הזהב שאפילו הפך לסרט, ננטשה אחרי מספר לא רב של עמודים (נלקח בספריה), גם סדרת לוקהרט של אותו סופר - קראתי את הראשון וממש לא הייתי מרוצה - שוב מספריה עירונית או ספר אחר שתורגם לעברית - שבויה באפלה - היה חינמי באנגלית ליום או יומיים ואפילו את הפרולוג שלו לא סיימתי). מובי דיק - היה מהספריה - הייתי מאוד מצטערת אם הייתי מוציאה עליו כסף.
&nbsp
אבל היו לי ספרים חינמיים מאוד מוצלחים - the old man and a girl (ספר מסע בעקבות לואיס וקלארק), woman of flames - על דבורה הנביא (רומן דימיוני שמבוסס על המקרא והמדרש) - היה חינמי והיה מעולה. סדרת ספרים when women were warriors - הראשון היה בחינם וקניתי את שני האחרים כי מאוד נהנתי.
&nbsp
יש טוב ורע בשני הצדדים, אבל כשהספר בחינם לפחות לא מצטערים שבזבזת כסף על משהו לא מוצלח.
&nbsp

siv30

New member
תוכלי לצרף את הקישור לאתר?

בכל מקרה תודה על ההמלצות אני הולכת לבדוק
אשמח לעוד המלצות על ספרים שמצאת טובים

KallaGLP

New member
"מחזיר החלומות" של ניר ברעם ו"יש שם מישהו?" של מריאן קיז.

בינתיים שניהם עושים בסך הכל רושם לא רע.

siv30

New member
קראתי את יש שם מישהו

אבל אני לא זוכרת ממנו כלום למרבה הבושה.

KallaGLP

New member
עדיין לא ברור אם יש מה לזכור.

זה לא שאני לא נהנית, אבל עדיין לא בטוחה שהוא ממש טוב.

siv30

New member

בדרכ אני כותבת לפחות משפט על הספר. אבל היתה תקופה שקראתי ולא כתבתי כלום רק דירגתי בגודרידס. ראיתי שהדירוג שנתתי הוא 4 כוכבים סימן שאהבתי. אבל אין לי מושג ירוק מה אהבתי. כמה מתסכל

KallaGLP

New member
אני התחלתי לכתוב בשנים האחרונות,

כשגיליתי שהזיכרון כבר לא מה שהיה פעם.

למעלה