מה קוראים בשבת

Arana

Active member
מנהל
מה קוראים בשבת

כמעט סוף שבוע, זמן של מנוחה למי שלא יצא לחופש (וגם למי שכן...)

אז מה אתם קוראים בשבת

roni64

New member
קראתי מעט, אבל ספרים טובים

בתחילת השבוע קראתי את "השמידו את כל הפראים!" מאת סוון לינדקוויסט. הכותב הוא היסטוריון של הספרות, ובספר הוא עוקב אחרי הרקע וההקשרים לספרו של קונרד "לב האפלה". ספר חשוב ומזעזע לעתים על גזענות וקולוניאליזם.
אחריו קראתי את "על דעת עצמו", ביוגרפיה של עמוס קינן פרי עטה של אשתו נורית גרץ. כתוב מצוין, כמו ספריה האחרים, אם כי כמה ממסקנותיה תמוהות בעיני.
העליתי סקירה על "חופש מוחלט" מאת פבלו קצ'אז'יאן, ספר יוצא דופן שקראתי לפני כשבועיים.
כעת אני עם "גוסטב איש הברזל" מאת הנס פאלאדה.

שבת שלום

שהוא קריאה נעימה לקיץ, לא הרבה יותר מזה

תבשיל שיש בו קמצוץ עילגות מכוונת, קצת פולקולר סרדי, כמובן ניחוח מאכלים סרדיים, קצת פמיניזם, קצת רומן רומנטי ובסוף איזשהו טוויסט עלילתי שמנחם פרי טוען שהופך את הספר לפנינה ספרותית חכמה ועמוקה. אולי. אני לא כל כך אוהבת תעלולים שכאלה אבל אין ספק שהספר מתאים לחודש יולי: הוא קצר וקריא. וגם מספק תיאור היסטורי מרתק של מילנו בשנות ה-60 המוקדמות - חלק שולי בספר - וזה אולי מה שעושה אותו הכי מעניין.
יום אחר כך דווקא חשבתי על הספר בחיבה, היה נעים לקרוא אותו.

ומייד התחלתי את "מזל קטן" של קלאודיה פיניירו, אליו אני צמודה מאז.

siv30

New member
השבוע קראתי את

סיודאד, אסופת סיפורים פורטוגלית שיצאה בהוצאת 9 נשמות. יש בסיפורים הללו עצב עמוק והם כולם נקשרים לאהבות נכזבות (כר פורה לכתיבה עצובה)
&nbsp
קראתי גם את "איש ואישה בלילה" על זוג אלמנים בעיירה בארה"ב שמחליטים לישון יחד. ספר פואטי ויפיפה.
&nbsp
קראתי את "אחותו של הנגר" שהיה טוב אבל לטעמי לא הכי טוב של מירה מגן. השטיחות של היחסים בין הדמויות והביסוס שלהם על אסונות היה אחת הבעיות הקשות בספר.
&nbsp
עכשיו אני עם "דברי מתיקה" מאת מקיואן. מקסים בעיניי

למעלה