מה קוראים בשבת

• פותח הנושא Arana
  • פורסם בתאריך

Arana

Active member
מנהל
מה קוראים בשבת

לא יודעת מה איתכם, לי השבוע טס במהירותש לא תאמן - ושוב הגענו לשבת...

אז מה אתם קוראים בשבת

KallaGLP

New member
"אני, קלאודיוס", שלאחריו התכנון הוא לעבור ישר לספר ההמשך,

"קלאודיוס האל", אלא אם כן מסיבה כלשהי ממש לא אוהב את הספר הראשון (וקשה לי להאמין שזה יקרה כי בינתיים מעניין לי).
כבר מזמן לא הזכרתי זאת, אך אני כל הזמן ממשיכה להתקדם עם "סיפור על אהבה וחושך", והסיום שלו כבר לא נראה כזה רחוק.

motior

Member
"אני קלאודיוס" מצוין לדעתי

את "קלאודיוס האל" לא קראתי (עדיין)

siv30

New member
ספר מצויין

צפיתי גם בסידרה הנפלאה. היא נמצאת ברשת לצפייה ישירה

siv30

New member
נהדר

דרק ג'אקובי השחקן בתפקיד קלאודיוס פשוט נפלא

עדיין עם The Highly Sensitive Person שלמרות שהוא קריא מאוד

ולא ארוך במיוחד, אני לוקחת זמן. ספר מצוין, מעניין ומחכים. אבל תהליך העבודה שהוא מציע לכל אורכו, מורכב מאוד ויכול לדעתי להתאים רק למי שיש להם כבר ניסיון בעבודה על מודעות עצמית, באמצעות ייעוץ פסיכולוגי.
מעניין מאוד לקרוא על הקבוצה האנושית המסוימת הזאת, מה שמסביר בדיעבד לא מעט מבחירות וממהלכי חיי.

"שושה" \ יצחק בשביס זינגר

כרגיל אצל זינגר, תחושה מעורבת של "נהדר ומרגש" עם "זול ונמוך".
לא מומלץ למי שלא יכולה לסבול גברים סמרטוטיים

roni64

New member
היה שבוע מגוון במיוחד

בתחילת השבוע נטשתי את "השמונה" מאת קתרין נוויל בשל עומס מתיש.

אחריו נהניתי מאוד מ"כלבם של בני בסקרוויל", מספרי הבלש המהולל שרלוק הולמס.

רוב השבוע הוקדש לספרו של טולסטוי, "התחיה". זהו הרומן האחרון שלו, ובו העלה לדיון שורה של נושאים חברתיים שהעסיקו אותו. מרתק.

האחרון היה "החיים הם הרע במיעוטו" מאת אמהי"ד, ספר פרוע, עמוס ביקורת חברתית, אבל לדעתי סובל מהפרזה ופה ושם גם מבנאליות.

כעת בקריאה "לא אנושיים" מאת פיליפ קלודל.

שבת שלום

motior

Member
סיימתי את "יתנו לנו פירות וחלב ירושלים"

הסיפור מאוד מעניין אבל הכתיבה לא קולחת. זה יותר יומן אישי מאשר ספר לדעתי.

בינתיים חזרתי ל-Yes Minister - ספר לפי סדרת הטלוויזיה המעולה, אותו אני קורא בהמשכים (פרק מדי פעם).. בספר זה עובר פחות טוב מאשר בטלוויזיה, אבל עדיין משעשע.

siv30

New member
כל השבוע

קראתי את "נקודת האל חזור" מאת רונן ברגמן. ספר יחסית ישן (יצא לפני 10 שנים) אבל מזעזע ביותר בגילויים שבו. ספר חובה לכל ישראלי באשר הוא שמפריך את משפטו המפורסם של בן גוריון: "תדע כל אם עברייה שהפקידה את גורל בניה בידי מפקדים הראויים לכך"...

KallaGLP

New member
יש שם דווקא כמה דמויות קומיות ופרודיות לעילא ולעילא.

אני מסכימה שזה אחד הספרים היותר אפלים שלה מבחינת אווירה ושהדמות הראשית חסרה את הקסם והחיות שיש לדמויות הראשיות האחרות שלה, אבל אהבתי אותו מאוד. אני נוטה להסכים עם המבקרים הרבים הרואים ברומן, כולל בגיבורה עצמה, שהחמיצות, הצדקנות, המוסרנות והעדר שמחת החיים שלה כל כך לא אופייניות לגיבורות האחרות של אוסטן, סטירה חברתית חריפה, של הפוך על הפוך. לפעמים נראה לי שהיא מייצגת את הקוד המוסרי הנוקשה והמתחסד של אנגליה בתקופתה ובסופו של דבר היא לוקחת את שלה בעוד כל היתר מסיבה סובלים. היא דמות מדכאת שבלתי אפשרי לאהוב, ולעומתה מרי קרופורד מלאת שמחת החיים וחריפת הלשון היא דמות כל כך מושכת וכיפית. אבל פאני, שהכל אצלה נמצא תחת דיכוי, לא יכולה להרשות שנשים חופשיות יסתובבו בחברה בלי לשלם מחיר כבד על קלות דעתן.

Arana

Active member
מנהל
סיימתי את End of Watch של סטיבן קינג

וחזרתי ל"על הקריאה" שלו שהיה לי ליד המיטה לאחר שחזר הביתה מהשאלה. זה עשה לי חשק לחזור ל"מיזרי", אז קראתי אותו... והבנתי שוב למה אני מתעצבנת על התרגומים שיצאו בזמנו לספרי קינג ולמה אני מעדיפה אותו באנגלית.
מכיוון שנשארה לי שעה לצאת שבת, החלטתי להתחיל את "תת עולם" של דון דלילו, אבל הפרולוג שלו מייגע בינתיים.

שבוע טוב לכולם

למעלה