יום הזיכרון לשואה ולגבורה התשע"ו

• פותח הנושא Arana
  • פורסם בתאריך

Arana

Active member
מנהל
יום הזיכרון לשואה ולגבורה התשע"ו

ב-Ynet סוקרים ששה ספרים בנושא השואה מהיבטים שונים שהתפרסמו לאחרונה. נראה שלמרות הכמות הרבה של ספרים שעוסקת בשואה, תמיד אפשר למצוא עוד דבר לחדש.

אתם מוזמנים ראשית לספר על ספרים שחידשו לכם משהו בנושא השואה או חשפו אתכם למשהו שלא הכרתם. ובנוסף להזכיר ספרים שלדעתכם אינם מספיק מוכרים לציבור, ושהייתם רוצים שעוד אנשים יקראו.

roni64

New member
"מי יכתוב את ההיסטוריה שלנו?" / שמואל ד' קאסוב

הכרתי עוד קודם את סיפורו של ארכיון "עונג שבת" של גטו ורשה, אבל הספר הזה הרחיב והעמיק על מלאכת הארכיון, ונתן פנים ושם לאנשים שמאחוריו. ספר מרשים מאוד.

באותו נושא הרשים אותי מאוד הספר "החומה" מאת ג'ון הרסי, שראה אור כבר ב-1950, והיה מבוסס על חומרי הארכיון.

בודלר

New member
בית הבובות

אני לא יודע במה הוא חידש לי אך הוא מצמרר זה הספר היחד גרם לי לרועד ואף להכנס למעין ההתקף ספר ממלטל.

של קצטניק?

אני לא חושבת שיש ספר אחד בודד שלו שעובר בלי טלטלה עמוקה. הבנתי שהוא כתב את מה שקרה לאחותו דני, במחנה.

קראת גם את סלמנדרה?

siv30

New member

לאחרונה קראתי את ה Nightingale שעוסק בהיבטים אזרחיים של מלחמת העולם ה- 2. הספר יצא ב- 2015 ותורגם לעברית בחודש האחרון. אפרסם עליו סקירה יש בו היבטים מרתקים על נתיבי הבריחה בין צרפת לספרד דרך הפירנאים.
חוץ מזה יצא לי לקרוא השנה את הביוגרפיה של צ'רצ'יל שהיתה מצויינת וגם היא עסקה בחלק נרחב שלה במלחמת העולם ה 2. סקרתי אותה כאן.
וספר השנה בנושא מבחינתי הוא In the Garden of Beasts: Love, Terror, and an American Family in Hitler's Berlin שיצא כבר ב- 2011, אבל רק השנה הגעתי אליו.

למעלה