חורף בקומיקס

חורף בקומיקס

על רקע הסופה הגדולה שנפלה עלינו, חשבתי שיהיה מעניין לראות היכן השתמשו באלמנטים של החורף כשחקן מרכזי בקומיקסים שונים.
אתם מוזמנים לשתף אותנו בדוגמאות שאתם מכירים!

הנה אחת שלי-
אני כרגע קורא את Blankets של קרייג תומפסון, ואין ספק שלצד שתי הדמויות הראשיות, החורף הוא שחקן מרכזי לאורך כל הסיפור.
ברוב הספר הוא מיוצג בשלג וגם בלבוש החם של הדמויות, והרבה פעמים הוא משמש גם כמטאפורה ואמצעי להעברת מסר מעבר למה שכתוב בטקסט.
כמובן שגם העובדה שהסיפור כולו מתרחש בחורף המושלג מוסיפה לאווירה הרומנטית, אבל אין ספק שתפקידו של החורף בקומיקס לא מסתכם באווירה בלבד.

משהו קטן על שמיכות

מקנא בך שאתה קורא את הקומיקס הזה פעם ראשונה. אחד הטובים שקראתי אי פעם ומהבודדים שנשארים אצלי באוסף אחרי שסיימתי אותו. ממליץ לך לא לקרוא את גוד ביא צ'אנקי רייס Good-bye, Chunky Rice גם שלו ומאכזב מאוד.

Gul the Great

New member
Whiteout/Greg Rucka & Steve Lieber

אני מודה שרק ראיתי את הסרט, וזה לא חורף כמו כפור של אנטרטיקה, אבל יש שם הרבה אלמנטים של חורף. נחשב?

אגב, אם מישהו קרא, כדאי?

TSan

New member
Sin City

בכמה מהקומיקסים בסדרת Sin-City יש קטעים של גשם שממש יוצרים אימפקט.
הייתי אומרת שהחשיבות של הגשם יותר באה בקטע אמנותי מאשר סיפורי, אבל זה גם חלק בלתי נפרד מהקומיקס.
גם ככה פרנק מילר בחר בסגנון ציור לא פשוט בקומיקס הזה ולהוסיף גם גשם זה רק מסבך עניינים, ואני חושבת שהוא הצליח לפתור את זה אחלה.
ממש "שומעים" את הגשם נופל על הדמויות מרוב הקווים החזקים!

אגב- ראיתי שמילר גם עשה השתמש בשלג באמנות שלו ב-Holy Terror, אבל זה קומיקס כזה גרוע שאני מעדיפה לא להחמיא לו על כלום...

למעלה