הדרך לתל אביב 2019 | #24 צרפת

E u r o b o y

New member
הדרך לתל אביב 2019 | #24 צרפת

צרפת 2019

Bilal Hassani - Roi

מתי מתחרה? גמר
לא תוכלו להתעלם מ: לשאול אם זה בן או בת. או שניהם
מיקום השיא באירוויזיון: מקום 1 (1958,1960,1962,1969,1977)

למלך של צרפת יש פאה בלונדינית: בילאל חסאני הוא צרפתי ממוצא מוסלמי, הומוסקסואל, שהפך לתופעת רשת של ממש במדינתו בגיל 19 בלבד אחרי שזכה בענק בתחרות הקדם המקומית – זמן לא רב אחרי שהתפרסם לראשונה ב"דה וויס" ילדים (ושר באודישן את שירה של זוכת האירוויזיון האוסטרית קונצ'יטה וורסט). אלא שבילאל מוכר בעיקר עקב היותו כוכב רשת צבעוני שמחליף פאות ססגוניות בקצב בסרטונים השונים שהוא מעלה – ושצברו מיליוני צפיות.

בגמר בתל אביב בילאל יבצע את השיר "Roi" ("מלך" בצרפתית) – שיר שכתבו עבורו נציגי צרפת בשנה שעברה, חברי הצמד "מדאם מיסייה" (מישהו בצרפת אוהב להשתעשע עם מגדרים כנראה). השיר עצמו אמנם לא חזק במיוחד – ויכולותיו הקוליות של בילאל לא מאוד מרשימות – אבל הסיפור שמאחורי השיר בו אומר בילאל "אני מי שאני" ו"כשאני חולם אני מלך" כשהוא מסמן כתר מעל ראשו, יכולים לסדר לצרפת מקום טוב באמצע. גם הדמות המטושטשת מגדרית יכולה רק לסייע - תשאלו את קונצ'יטה.

מה דעתכם על השיר הצרפתי השנה? מהטובים, הבינוניים או הגרועים?
האם צרפת תצליח עם השיר הזה או שברור שזה לא יקרה גם השנה?
האם הסיפור האישי של בילאל והמסר שבשיר יתרמו להצלחת צרפת השנה?
איזה שיר צרפתי הכי אהבתם מאז 2004? מי מהם היה הטוב ביותר לדעתכם?
מה עדיף: פזמון חוזר ע"ש בונבוניירת שוקולד מתוקה או מלך שהוא מלכה?
צרפת 2019 במשפט אחד:

Willo the Wisp

New member

לא נעים לי מבילאל כי הוא ילד חמוד, אבל השיר ממש גרוע ולולא הג׳נדר בנדינג אף אחד לא היה מeתין לכיוונו. מלא בקלישאות, פזמון חלש ועייף והדו-לשוניוּת בכלל גורמת לזה להישמע כמו משהו שיצא מהקדם הישראלי של 2013. מאכזב שמאדאם מיסייה חתומים על זה.
אם להוסיף לזה את הביצועים החיים הבינוניים שבילאל נתן עד כה ואת הרקורד הלא מזהיר של הצרפתים בהעמדה ובימוי, אני חושב שהכי הרבה שבילאל יכול לשאוף אליו זה תחילת העשירייה השניה.

dosfer

New member
אני עונהההההההה 5.0

מה דעתכם על השיר הצרפתי השנה? מהטובים, הבינוניים או הגרועים? טובים
האם צרפת תצליח עם השיר הזה או שברור שזה לא יקרה גם השנה? תצליח
האם הסיפור האישי של בילאל והמסר שבשיר יתרמו להצלחת צרפת השנה? יתרמו
איזה שיר צרפתי הכי אהבתם מאז 2004? מי מהם היה הטוב ביותר לדעתכם? 2019
מה עדיף: פזמון חוזר ע"ש בונבוניירת שוקולד מתוקה או מלך שהוא מלכה? 2019
צרפת 2019 במשפט אחד: לא יוכלו להוריד לי את הכתר

tajci

New member
אחלה שיר

אחד השירים שאני הכי אוהב השנה. מעבר לשיר הנהדר ולגימיק, יש פה סיפור מאוד מיוחד ובעיני מעורר השראה!!! כן, השראה!!! ילד מוסלמי, מהגר, שהלך עם האמת הקסומה שלו עד הסוף... ומילד שאהב להתלבש ולשיר ולרקוד בבגדי נשים עשה את הדרך הקשה עד שזכה לייצג את צרפת בתחרות הקאמפית ביותר על הפלנטה.
ועכשיו קצת ברצינות - הקליפ של השיר מספר את כל הסיפור, ואני מודה שלמרות כל הקלישאות אני ממש מתרגש ממנו. היכולת הווקאלית פוגעת בו מלהפוך לקונצ'יטה, אה וגם מחמוד שגנב לו את הפוקוס (מוסלמי/אולי הלוואי גיי/ מהגר/ וכו'). בקיצור זה היה השיר הטוב בקדם(המאכזב והבזיוני).
מניח שיסיים באמצע הטבלה, אולי בחלק התחתון.
צרפת מהמדינות האהובות עלי בתחרות. פטריסיה קאס היתה צריכה לזכות. וגם טווין טוווין!!!!!!!!!!!!!!!!!
הנה בונוס שווה למטיבי לכת:
https://youtu.be/HemRaTDw6aY
מעדיף את האיכות של אדון וגברת, שהיו צריכים לנצח שנה שעברה!!!
במשפט - הלוואי שבילאל ימריא אלעל ויגיע לטופ 5

למעלה