כתבה בYNET - סירה "חתכה" אבוב בכינרת, שלושה נפצעו קל

gb228

Active member
כתבה בYNET - סירה "חתכה" אבוב בכינרת, שלושה נפצעו קל

[URL]https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5731286,00.html[/URL]

ברור שהכתבה גררה גלי התלהמות נגד משיט (משיטת?) הסירה ה"פוגעת". אלא שמהתבוננות בתמונה שמפורסמת נראה שנהפוך הוא - סירה שגררה אבוב חתכה את מסלולה של סירה אחרת. יש אפילו וידאו אבל אותו אני לא מצליח להריץ, אבל גםלפי התמונה מסתמן שגורר האבוב ראה את הסירה השנייה מימין ולכן היה צריך לפנות לה דרך.
בנוסף, נדמה לי שאני מכיר את סוג הסירה השניה - סירה קטנה עם מנוע 6 כ"ס שמשכירים בעין גב בלי צורך ברשיון. לפי השובל של גורר האבוב הוא היה במהירות כזו שהסירה הקטנה לא כל כך יכלה לחתוך אותו אלא להיפך.

mot264

New member
כל הכבוד!

שני דברים רואים: 1)הרואה מימין מפנה 2) סירה עם רשיון מפנה לסירה ללא רשיון ! ז"א שהגורר האבוב יש לו בעיה רצינית !

מאיר ריבא

New member
מה קשור עניין סירה עם רשיון או ללא רשיון?

אשמח אם תפנה אותי בחוק לסעיף הדן בחובת פינוי בין כלי שייט עם ובלי רשיון...

mot264

New member
תודה רבה על ההתייחסות. אני זכרתי...אבדוק בהמשך ואתן תשובה

gb228

Active member
אכן אין קשר

וגם אין קשר לזה שהוא גורר - בתגובות ב YNET כשמישהו כתב כמוני שגורר האבוב היה צריך לפנות היו שכתבו שלפי חוקי הדרך יש לפנות לגורר. יצא לי גם לראות בשלב יותר מאוחר את הוידאו - מקולות הרקע די ברור שעד שהסירה הטנה לא היתה על החבל של האבוב, מפעיל הסירה הגוררת אפילו לא שם לב שיש סירה בסביבה שלו

GuyRom

New member
לפי הסרט אני מבין שהמשיט הסתכל אחורה...

וככה בטח שלא רואה קדימה, המהירות של "הסירה הפוגעת" הייתה מאוד נמוכה והגורר פשוט חתך אותה. זה שמדובר בצד השני בסירה ללא משיט ברשיון רק מוסיף לחוסר האונים שלה

למעלה