יעוץ בבקשה, מה אני צריך לעשות?

DenisT

New member
יעוץ בבקשה, מה אני צריך לעשות?

אני אזרח ישראל, אשתי אזרחית רוסייה. לבת שלנו יש אזרחות כפולה (ישראל ורוסיה), אנחנו חיים כיום ביפן. אנחנו רוצים לבקר את ישראל לכמה שבועות. תגידי לי בבקשה מה צריך לעשות? צריריך איזשהו אישור?

AlexShkut

New member
הבת,

צריכה להיכנס לישראל עם הדרכון הישראלי - במידה ויש.

DenisT

New member
תודה רבה,

לבת יש דרכון ישראלי.
מה עם אשתי? אני צריך לעשות או לקבל אישור עבור אשתי?

AlexShkut

New member
שאלה טובה,

אני פחות מתמצא במצבים כאלה,
בתעודת הזהות הישראלית שלך, אתה מופיע כנשוי?
משרד הפנים הישראלי מכיר בנישואים שלך?

DenisT

New member
תודה רבה על התגובה

ואם אני חוזר הביתה ליפן לבד ואשתי ובתנו חוזרות ליפן שבוע אחרי. זה לא יכול ליצור בעיות?

elicoz

New member
תשובה

אזרחי רוסייה לא צריכים אשרת כניסה לישראל
במידה ואתם מגיעים כמשפחה אחת אני לא צופה בעיות בכניסה או תשאול מיוחד לגבי האישה.
מוטב אמנם אם תחזיקו איתכם תעודת לידה של הילדה שמוכיחה שאישתךהיא אמה.. למקרה הצורך.

DenisT

New member
עוד שאלה

אם אני חוזר הביתה ליפן לבד ואשתי ובתנו חוזרות ליפן שבוע אחרי. זה לא יכול ליצור בעיות?

מלינה18

New member
לא רואה בכך בעיה

יציאה מהארץ לא אמורה להיות בעייתית כל עוד הילדה מופיעה כבת שלה. שביציאה תשתמש בדרכון הרוסי ואולי כדאי שתכתוב בכתב או שתתייעץ טלפונית עם משרד הפנים לגבי אישור יציאה של הילדה מהארץ. מעלה רעיונות אני לא יודעת בוודאות.

Jkamm

New member
יציאת קטין מהארץ - תמלא טופס הסכמה ותמנע את כל הצרות ביציאה

קטין רשאי לצאת מישראל עם אחד מהוריו או עם מלווה באישור ההורה - תראה את נוהל 6.4.0003 - נוהל קטין נלווה.
במקרה שלכם - אמנם לאמא מותר לצאת עם הילדה, אך כיוון שאין לה תעודת זהות ישראלית יכולים לדרוש ממנה להוכיח שהיא האמא של הילדה.
היא יכולה לקחת איתה תעודת לידה, אך גם לזה יכולים לעשות בעיות - לדרוש אפוסטיל ותרגום נוטריוני.
אם אתה יוצא לפניהם, הכי פשוט שתמלא טופס הסכמה - שאתה מאשר לילדה לצאת מהארץ עם האמא - תמלא את פרטי האמא בטופס, וכך לא תהיה שום בעיה.
הטופס נמצא בסוף הנוהל שצירפתי למעלה.
יוני

למעלה