חיבור אינטרנט אחד לכל הבית המשותף - יש חיה כזו?

einpoklum

New member
חיבור אינטרנט אחד לכל הבית המשותף - יש חיה כזו?

מבחינה טכנית, אפשר לחבר בית משותף חיבור יחיד ו"עבה" לאינטרנט - כמו שארגונים קטנים וגדולים מתחברים בחיבור יחיד עם משתמשים מרובים.

שאלותיי הן:
* האם זהו נוהג נפוץ בבתים משותפים בארץ, עד כדי כך שספקיות התשתית והגישה "ידעו על מה אני מדבר"?
* האם ספקיות התשתית מציעות לבצע התקנות מן הסוג הזה? הווה אומר, התקנת ציוד מרכזי ברמת הבניין, היכנשהוא בשטח המשותף, וחיווט של הדירות אל ציוד הרשת המרכזי?
* אם לאו, מי מציע שירותים כאלו?
* אם זה לא נוהג נפוץ, האם יש טעם לבקש התייחסות כמו אל חברה עסקית?

נ.ב. - מדובר בבית משותף בן 5 דירות. אני עצמי לא חבר נציגות בבית המשותף, אבל אני חושב להציע ליתר הדיירים את האפשרות הזו.

תשתית אינטרנט משותפת

למיטב ידיעתי זה לא נפוץ ולא מקובל. כל בעל דירה מתחבר מול הספק שלו אשר מספק לבעל דירה תשתית משלו.
אם יש טעם להתארגנות משותפת זה מחייב הסכמת כולם. לדעתי זה לא יהיה מעשי שכן כל אחד מחובר לספק שלו עם התקשרות חוזית ספציפית.

einpoklum

New member
המעשיות של חיבור משותף לאינטרנט

מבחינה פיזית, ממילא לספק יש תשתית אחת לכל האנשים בבניין. ההתקשרות הנפרדת היא דבר מלאכותי (עד כדי הקיום של שתי תשתיות נפרדות - טלפון וכבלים אופטיים). גם ניצול רוחב-הפס הוא לא יעיל כאשר כל דייר מחובר בנפרד - רוב הדיירים מנצלים בחסר את החיבור רוב הזמן, וכך ניתן היה להסתפק ברוחב פס כולל לבניין שהוא נמוך מזה הדרוש לכל הדיירים. למעשה, רוב המשתמשים הביתיים היו יכולים להסתדר די יפה במצב של חיבור אחד על, נאמר, ארבע דירות. מדובר בחסכון לא זניח (גם אם לא עצום) בעלויות השוטפות, של מעל 50 ש"ח בחודש.

אך יותר מאשר החסכון הצנוע - הגברת הקשרים ושיתוף-הפעולה בתוך הבניין היא יוזמה חיובית לדעתי לכשעצמה.

על כל פנים, תודה על המידע.

למעלה