מצלמת אבטחה

מצלמות אבטחה

שאלות טובות. הנושא הזה עבר שינוי בשנים האחרונות, כי המחיר הוזל וזה גם הפך להיות שכיח, כמעט מקובל ורגיל. פעם - נניח לפני עשר שנים - הייתי מגיע עם תיקים כאלה למפקחים על מקרקעין (בין אם יצגתי את הוועד ובין אם יצגתי דיירים) והתוצאה היתה אז: ללא הסכמה גורפת מצד כולם אין לחייב דייר במימון תוספת מסוג זה, כיום המצב השתנה, אפילו מאוד. עדיין נדרשת אסיפה ואישור. זה לא החלטה שיכול ועד בית לקבל על דעת עצמו. זו תוספת לקיים בכל זאת. בכל מקרה אסור לעשות זאת בהסתר. אין דבר כזה מצלמות ברכוש המשותף שאיש לא יודע על קיומן. איזה רוב נדרש באסיפה כדי לאשר מצלמות? תלוי איזה מפקח שואלים. מי שיותר פורמליסט ימשיך לומר שרוב גורף. אבל הרוב יאמרו שאם ההוצאה לא גדולה ואם היו מקרים של ונדליזם לרכוש או למען בטחון הדיירים וכד' - הרי שדי ברוב רגיל.

מא2שי

New member
תודה לך, רציתי רק לחדד את הבעיה...

1.רשמת ש"די ברוב רגיל". מה זה רוב רגיל ?
דרך אגב, חצי מהדיירים בשכירות. הכספים שמשתמשים בהם, הם עודפים מגביית כספים מבעלי דירות על תחזוקת הבניין, אז לא ממש אכפת לשוכרים והם אפילו לא יורדים לאספות....
2. כבר התקינו מצלמה כאן בעבר, שעלותה היתה 3000 ₪ (מחיר לא זול לטעמי), ואחרי חודשיים היא נעלמה לה....
3. מדובר כאן על גניבת חפצים פרטיים שבתוך חדר מחסן. לא היה נסיון להשחית את קירות המחסן או את דלת הכניסה שלו, שהם הרכוש המשותף.
למה כל דיירי הבניין/בעלי בתים צריכים לממן מצלמה לזה?
מדוע שבעלי החפצים לא יתארגנו ויממנו זאת לעצמם?....
מודה לך מאוד על תשובתך.

מא2שי

New member
מצלמת אבטחה

שלום רב,

1. בלובי של הבניין ישנו חדר שמשמש כמחסן.
דיירת בבניין טענה שמתוך החדר נגנבו לה חפצים.
שני דיירים (כולל אותה דיירת) החליטו שהם רוצים מצלמה בלובי.

ללא קשר, היתה ישיבת ועד שכונסה בהודעה בע"פ. כפי שנאמר לי ע"י הועד נושא הכינוס היה האם לבחור ועד בית חדש, ולא על שום נושא אחר. לא נכחתי באותה ישיבה.
לא נכתב שום פרוטוקול סיכום על הישיבה. והשאלות שלי בעניין המצלמות נענות בתשובות סתומות.

אציין שכמעט ב 100% מהמקרים גובים כאן תוספת של כסף לעלויות שלא שוטפות.
ובמקרה הזה הצטבר מעט כסף בקופת הועד שכבר רוצים לשים עליו יד...

האם החוק יכול לחייב את כל הדיירים בבניין להשתתף בעלות של
מצלמת אבטחה שתשמור על חפצים פרטיים שבמחסן?

2. האם מותר להתקין בלובי מצלמה נסתרת, שהדיירים לא מודעים לקיומה?

3. אם מתקינים מצלמה רגילה בלובי, האם חייבים לכתוב שלט שמודיע שיש מצלמות בבניין?

בתודה מראש

רוב רגיל

כאשר אומרים רוב רגיל באסיפה הכוונה לרוב של 51% מתוך הנוכחים באסיפה בעצמם או באמצעות יפויי כוח. באסיפה רשאים להצביע רק בעלי דירות ולא שוכרים, אלא אם שוכר קיבל יפוי כוח מהמשכיר.
לכן רוב רגיל באסיפה יכול לפעמים להיות מיעוט מכלל בעלי הדירות בבית!
אני ממליץ לך לדרוש כינוס אסיפה ולקיים דיון על כך.

מותר להתקין מצלמה בלובי וצריך ליידע את דיירי הבנין

הכסף אמור להיות מכסף שנצבר בכספי הוועד, זה לא כל כך יקר ולא מצריך גבייה מיוחדת, אכן צריך להיות שלט האומר שיש מצלמה בלובי ובכניסה לבנין.

למעלה