יש מצב שנשאל: אם ליבוביץ היה אברהם

מני אה

New member
יש מצב שנשאל: אם ליבוביץ היה אברהם

אם אלוהים היה פוקד על ליבוביץ' להקריב את בנו יחידו, היה עושה את זה, כאשר לוקחים בחשבון את המוסר הקאנטיאני שלו (עד כמה שידוע לי) ואת האימרה הידועה שעם ישראל כפר באלוהים גם בזמן נסים גלויים.

המוסר הקאנטיאני שווה קשקוש

ליבוביץ לא ידע שאלהים פוקד איש וחשב "שיהדות התורה והמיצוות מושתת
על התפיסה ,של ראיית מערך המיצוות כעבודת ה' ". (שיחות על תורת הנבואה -פרקים נבחרים ב"מורה נבוכים" של הרמב"ם . עמוד :28)
עמוד 29: "עולמן של תורה ומיצוות, הוא מעין"עקידה". אנחנו אמנם לא עמדנו בנסיונו
של אברהם - אבינו ,אולם עצם הדרישה המוצגת לאדם לחיות את חייו ,ולא מתוך
קישוטם של החיים,ואף לא מתוך השיקול של האינטרסים והצרכים שלו, ויחד עם זאת לעבוד את-ה', לזה ובזה יש משהו מן ה"עקידה".

מני אה

New member
לפי ליבוביץ, לא לפיך

אם הוא מחזיק שיש מוסר אחד: דאונטולוגי. ונניח שדאונטולוגי=רצח=רע. ואז ל' אומר אני שם את אלוהים מעל המוסר, יוצא שהיהדות לא מוסרית [במובן של דאונטולוגיה]. אז נותרת השאלה מי יעשה מורה נבוכים ויגשר את הפער

u r i el

New member
לא.

ההתנהגות הדתית של ליבוביץ כפופה להלכה בלבד, לא לאלהים ולא לקאנט.
מאחר שאין ההלכה דנה במקרה ההיפוטתי שהעלת - ליבוביץ לא היה מתייחס לשום סיטואציה דמיונית שכזו, אחרת מאשר לכל סיטואציה אחרת שאין ההלכה מתערבת בה, כמו למשל האם ללבוש מעיל חום או שחור.

מני אה

New member
יש ספרים שלו על פרשת השבוע, הוא לא עונה שם? (אין לי)

במקרה בו אלוהים פונה אליו (ההלכה לא פונה) מה הוא יעשה. שאלה שנייה: במידה והוא היה שוחט את הבן, זה מוסרי או לא או לא רלבנטי או תלוי באיזה מוסר וכו'

אדם שטוען שאלוהים פנה אליו

צריך לאשפז אותו.
על אחת כמה וכמה אם הוא טוען שאלוהים אמר לו שצריך להרוג או לשחוט מאן דהו. צריך לאשפז אותו דחוף בכפיה, ולהשגיח עליו 24/7 ...

הדבר הראשון הוא לכבד אותו ואחר כך

לחשוד בו . הרבה אנשים מתחפשים לאלהים ומוצאים לפתע כת מאמינים הזויה
שרצה איתם לכל מקום .אני זוכר עוד את אותם המתנחלים קופצים על כל גבעה.
מה הם חשבו רק אלהים יודע.

בוודאי בוודאי

לאשפז אותו "אחר כבוד" כמובן...
&nbsp
לגבי אלה שמתרוצצים על הגבעות, וקונים אדמות, ומקימים ישובים, פעם (לפני עזרא נאווי וחבריו עם המצלמות של בצלם) קראו להם חלוצים, וחומה ומגדל, ועוד כיוצא בזה.
&nbsp

לא זמן לבדיחות ......

יש מקומות שזה סכנת נפשות להתרוצץ שם ואני לא מדבר על אישפוז כפוי (לא גמרתי את ההשתלמות בפסיכיאטריה עדיין) אלא ב"פינוי בינוי"
עדין וטוב שלא גורם לפסיכיאטרים לאשפז בכח.

NIK KUL 22

New member
בגלל זה "צלבנים" מטעם כוחות ישו תעלו אנשים! ולא רק ארמנים!

שיצחק פקיד את חיי בנו אז כמו תעלייה שרואים מקרוב את ה' או משהו כזה!
ובגלל שבני אדם אוכלים בשר שזה (פרה, כבש, עוף) ואם זה יוצא בכבש פגם אז לא ראוי למאכל!
כיודע מי שאוכל בשר וחלב ביחד זה גם סוג של כופר
שסופרים שעות רק מי שאוכלים את בשר ואז חלב שבערך שש שעות עגולות!

למעלה