ומילה אחת על אלירז שדה מאת אבי נוסבאום

ומילה אחת על אלירז שדה מאת אבי נוסבאום

"יושב אלירז שדה בטלוויזיה ומראיין חקיין (טוב אגב) שעושה דמות של אמנון אברמוביץ׳ במסגרת מערכון לפורים. עד כאן הכל סבבה. ואז, מגיעה השאלה הראשונה.
החקיין כאמנון שואל : ״אני נראה טוב?״ ואלירז משיב לו בחיוך ערמומי: ״אתה נראה טיל אמנון, טיל כמו תמיד״.
הלב מחסיר פעימה. לכאורה זו סתם בדיחה נמוכה על מראה חיצוני של אדם, אבל זה הרבה יותר מזה. כפי שכולם יודעים, פניו של אמנון אברמוביץ לא נראות כך בגלל גנים גרועים או מחלה מסתורית. אמנון אברמוביץ' היה נהג טנק שחטף פגיעה ישירה של טיל במלחמת יום כיפור. למרות שהאש בערה בפניו ובגופו, הוא המשיך לנהוג בטנק כדי להציל את החיילים האחרים שסבר שנמצאים בטנק, תוך שהוא מקריב במודע את חייו. לאחר שניצל בנס, זכה אברמוביץ׳ לצל״ש הרמטכ״ל, ו׳זכה׳ גם ל-60 ניתוחים מורכבים בכל חלקי גופו המפוחמים.
בדיוק היום, במקרה או שלא במקרה, לקחתי את הבנות שלי להצגה (המקסימה אגב) ׳הברווזון המכוער׳. ביני לבין עצמי תהיתי אם המסר של ההצגה - ״חשוב יותר להיות יפה מבפנים מאשר יפה מבחוץ״, הוא לא קצת פשטני מדי. הרי איזה ילד לא יודע את זה? ובכן, מסתבר שיש מי שלא יודע. והוא אפילו לא ילד.
אלירז, אתה בחור מאוד יפה. אתה הרבה יותר יפה מאמנון אברמוביץ׳ או ממני, ונדמה לי שאפילו התפרנסת כמה פעמים מלדגמן את היופי החיצוני שלך. אבל מבפנים אלירז, אתה וכל מי שכתב/ערך/אישר את ה׳בדיחה׳ האיומה הזו - אתם האנשים המכוערים ביותר עלי אדמות.
ולכולנו, אזרחי ישראל, ובמיוחד לפוליטיקאים שלנו, אני רוצה להזכיר משהו: ב9/4 יהיו כאן בחירות. הן חשובות ומשמעותיות ומעוררות המון רגשות. זה טבעי והגיוני ואפילו חשוב בדמוקרטיה, אבל רבאק - ב10/4, יום אחרי הבחירות, עדיין תהייה פה מדינה. בקצב הזה של שנאת חינם, מי שלא יהיה ראש הממשלה הנבחר,
כבר לא תשאר לו מדינה לעמוד בראשה. מספיק עם זה, ימנים, שמאלנים, אזרחים , אחים. מספיק."

ולחשוב כמה אני נלחמתי עבור אלירז שדה כשהיה באח הגדול וכמה שמחתי כשהוא ניצח את סער פיינשטיין ובסך הכל איחלתי לו את כל הטוב שבעולם, אבל מעולם לא חשבתי שהוא יירד כך לשפל המדרגה בגלל ראש ממשלה מנוול ובעד חופן דולרים בארנק.
הרשת סוערת בפורים בגלל הדברים הללו. השיח הציבורי מוקצן יותר ויותר והשנאה בין הליכוד לכחול לבן רק גואה וגואה כי הליכודניקים מרגישים מאויימים כי פתאום קמה לה מפלגה שמדברת בשפה אחרת. השפה שלה היא לא אכלו לי ושתו לי. היא מאיימת על ההגמוניה של החלכאים והנדכאים ששולטים כאן כבר שלושים שנה עם הפוגות פה ושם, אבל הם לגמרי שולטים שנות דור. איך מישהו בכלל מעז
לנסות ולהוריד או תם ממנעמי השלטון? מהברז הדולף? לנתק אותם מהאינפוזיה של חלב ו דבש?
אז כן, אלירז שדה. אתה מאוס ו מאכזב.

poseidon111

Active member
אז לפני כחודש זו היתה יריקה לפרצוף המשפחות השכולות ועכשיו

זה לעג לנכי צ.ה.ל. לעג על העובדה שנפצעו במלחמה, קיבלו צ.ל.ש ונפגעו לכל החיים כתוצאה מכך.
העילה היא כמובן הביקורת נגד הראיס ירום הודו ביבי למשפחת נתניהו.
אז לא, אין קווים אדומים לביבי וליאיר ולא, במלחמת השרידות אפשר מבחינתם לקבור את כולם, כולל אלו שנלחמו למענם ולמעננו.
ביבי הוא נזק למדינה, נזק שאת פירותיו הבאושים נשלם בעתיד, אנחנו וילדינו.
ובאשר לאלירז שדה? היה חריין קטן והפך לחריין גדול.
אין לי ספק שיש כאלו שיושבים וחוככים ידיהם בהנאה במחנה הליכוד כי הרי כך יעשה לאיש שהעז להגיד את האמת על ראש ממשלתינו הנזקי.
אבוי לנו אם יהיה ראש ממשלה שוב (עד הכלא כמובן).

זו השיטה- ולא אלירז שדה הוא הכתובת הפעם

זה לא מקרי שהליכוד תקף את אברמוביץ
היה לא מזמן הסיפור עם נסיך הכתר

אלירז שדה התנצל
גם ההוא מתשדיר בתי הקברות התנצל
בכלל זוהי השיטה- לפגוע נמוך מתחת לחגורה ואז להתנצל
(משה נוסבאום )
בכלל הוא מומחה בהתנצלויות כשקופץ לו הגן המזרחי
הוא התנצל בפני הגברת המשעממת מקרית שמונה (עם תרוץ מביך)
הוא לא התנצל בפני אשתו של נפתלי בנט
הוא לא התנצל על התבטאותו של יאיר "אבא שלי סידר לאבא שלך..." בפרשיית מועדון הסטרפטיז...

בקיצור השיטה ברורה
יורים מכוער ונמוך (מאד)
ואח"כ אם ממש חייבים ועומדים מול כיתת יורים תקשורתית-אז מוציאים התנצלות מהפה לחוץ ו..חוזרים על המעשים המבישים בהמשך.

poseidon111

Active member
למה את נותנת הנחות לאלירז שדה? היתה לו החובה המוסרית

להגיד שלפגוע באדם על מראהו קל חומר כשמדובר בפצוע צ.ה.ל זה לא לעניין והוא אינו מוכן לשתף פעולה.
הוא לא עושה זאת עם אקדח מכוון לרקתו. הוא עושה זאת עבור כסף.
אז או שהיו מוצאים אידיוט אחר שיעשה זאת או שלא היו עושים זאת.
אז כן, כל אחד מהמעורבים הישירים והעקיפים הוא הכתובת ושדה הוא אחד מהמכותבים הראשיים.

בלי שום הנחות! אבל לא הש.ג אחראי על המסרים.

(לא ידעתי שהוא כותב הטקסט,חשבתי שרק המגיש)
וכל שרשרת המזון המחורבנת הזו צריכה לשלם את המחיר.
ממי שהחליט למי שביצע.

poseidon111

Active member
כתבת שהוא לא הכתובת ואני בתגובה כתבתי שהוא אחד

מהמכותבים, לא הכתובת היחידה. הוא גם לא ממש ש.ג כפי שכתבת. הוא הפנים של הליכוד בימים אלו. הוא הצינור שדרכו מועברת תעמולת הבחילה של הליכוד לצופים. ש.ג הוא הצלם, היא המאפרת, הוא איש הקול. בטח ובטח שלא המנחה והשדרן.
אני מאוד מקווה שבעקבות זה ולא רק הסרטון הספיציפי הזה, לא ימצא מי שיסכים להכניס אותו שוב לעבודה בענף התקשורת.
שיחזור למכור ירקות.

אני מייחסת לו הרבה פחות חשיבות כנראה

כולה קריין של פרסומת לליכוד.
צינור? צינור ביוב אולי.
לא אושיית תרבות דגולה.
כולה דמות מתוכנית ריאליטי.

ברור שהיו חזרות
ברור שהוא אחראי על הדברים שנאמרו
רק שהוא לא זה שכתב- לא זה שתסרט- לא זה שאישר את הרעיון והראיון- לא זה שאישר את ההפצה- לא זה ששכח להוריד את הסרטון המביש עוד 24/48 שעות.

זה לא עושה את אלירז שדה כשר.
זה רק אומר שיש שם אחראים עם הרבה יותר "דם על הידיים"
ולא הפרזנטור הוא האחראי הבלעדי.

אני לא יודעת אם את זוכרת כמה הערצה הוא קיבל בזמנו

זה היה משהו פנומינלי שלא נראה כדוגמתו באותו הזמן.
אני חושבת שאם באותו הזמן הוא היה מגיש מועמדות לראשות הממשלה, הוא היה זוכה בה. העריצו אותו בטירוף. אז כן, הזמן עושה את שלו ועם הזמן הרבה שכחו ממנו ועברו הלאה. אבל אלירז שדה הוא סימפטום. הוא סימפטום למשהו לא טוב שעובר על החברה הישראלית. סימפטום למשהו רדוד ומכוער, מה גם שגם הוא,
לאחר שהשתן עלה לו לראש, עבר לצד האפל של הציבוריות הישראלית.

dory141

New member
שדה הוא יותר משת"פ

נראה לי שהוא לא יזם או כתב את "המערכון הזה", אבל בהחלט מדובר בצעד משסה ומפלג. מגונה בכל קנה מידה שהיא, הלוואי שהכותבים והיוצרים של הליכוד TV יילכו לכלא על הסתה.

shayCn

New member
אלירז שדה ידע על הגועל הזה

ה"מערכון" בשיתוף פעולה מלא איתו. כנראה שהם ביצעו גם חזרות לפני שצילמו את הגועל נפש הזה.
טוב, הוא רגיל לגועל מתכנית ה"איכות" שהשתתף וזכה בה, האח הגדול. הליכוד טיוי בחרו בדוש עם נסיון.

למעלה