למי יש ניסיון עם כרטיס ויזה נטען בדולרים?

כן, אבל...

באומה מתקדמת למשל כמו יפן דווקא הרבה מההתנהלות היא במזומן בלבד באופן מפתיע - מן הסתם לא בהשכרת רכב או כרטיסי טיסה, אבל כן בדברים אחרים, ולכן ממליצים לקחת ליפן גם סכום מסוים במזומן. כמו כן, בתור תרמילאית, הרבה הוסטלים במדינות שונות לא מקבלים אשראי (כולל באירופה), או שעל שימוש באשראי גובים מחיר גבוה יותר.
בכל מקרה, לעניינינו - מבחינה לוגית, אי אפשר להניח שכל מקום שמקבל מזומן מקבל גם כרטיס נטען.

לגבי הודעתך השנייה, בעיניי בכרטיס נטען רמת הביטחון נמוכה יותר, וזה בנוסף לאי נוחות שציינת הופך אותו לטעמי להרבה פחות אטרקטיבי.

iris mom of two

New member
דרך אגב, אישית

מזמן לא התעסקתי ולא אתעסק עם כרטיס אשראי נטען. זה מיותר לחלוטין לטעמי.
&nbsp
כרטיס אשראי טוב (טוב מבחינת עמלות), ומזומנים זה הכי קל שבעולם. הכרטיסים הנטענים לא מהווים לדעתי רמת בטחון גדולה מספיק בשביל אי הנוחות.

RonspotNL

New member
הדביט כארד משמש ככרטיס אשראי

הלוואי והיו משתמשים בו בכל מקום כמו שעושים את זה כאן באירופה כרטיס נטען יכול לשמש למקרה בטחון בלבד

dudi4321

Member
בארץ הבנקים משתדלים שלא להנפיק אותו

ביקשתי ועד שקבלתי עשו הרבה עיכובים.

iris mom of two

New member
בארה"ב קונים אותו בסופר

בכלל לא צריך לקנות מהבנקים.
&nbsp
וגם מקבלים אותו מחברות שונות כריבייט. כך שהיו לי מלא כאלו שקבלתי מתנות. סתם טרטור. ואני עדיין לא מבינה מה הבטחון בזה. לפחות מזומנים אפשר להפריד ולהחביא.

RonspotNL

New member
בדביט יש הרבה יתרונות

העסקה יורדת מייד אחרי שמגהצים יש קוד סודי להכל לא צריך להסתובב עם סכום כסף גדול של מזומן( אני כבר שנים שאין לי כמעט מזומן עליי הכל כמעט אני עושה עם הדביט )כשמזומן יכול להיגנב לך ואין עמלות (לפחות דרך הבנק שלי אין לי עמלות בכלל הדבר היחיד שלוקחים מהבנק בכל הבנקים כאן זה על ניהול חשבון לאורך תקופה וזהו)

iris mom of two

New member
באשראי וודאי וודאי שיש יתרונות

יש לי שני כרטיסי אשראי בשמוש קבוע. בגלל שאני גרה בארה"ב בדביט יש בעיקר חסרונות, אבל זה קשור לשיטה האמריקאית, ואין צורך להרחיב.
&nbsp
אין שום ייתרון לכרטיס נטען. זה מסורבל, לא נוח, ואין על זה קוד סודי. בתוך ארה"ב אני בדרך כלל מוצאת את עצמי עם אותו שטר של $20 שבועות על גבי שבועות.

RonspotNL

New member
בארצות הברית לצערי

משתמשים הרבה פחות עם הדביט למרות שהוא מאוד נח בכרטיס הנטען שיש לי יש קוד סודי והוא( לי )מאוד נח במקרים מסויימים אבל לכל מדינה יש את השיטה שלה

iris mom of two

New member
דביט אולי נוח

אבל זה נותן גישה ישירה לחשבון הבנק.
&nbsp
כרטיס אשראי זו ההגנה הטובה ביותר, בתנאי שיודעים איך להתנהל פיננסית
&nbsp

לאונידס

Active member
בארץ הבנקים הצליחו לעקר את היתרון של דביט מבחינת נותן השירות

בכל העולם בכרטיס דביט הכסף יורד מיידית מחשבון הבנק של הקונה ונכנס מיידית לחשבון הבנק של נותן השירות/סחורה.
לכן לנותן השירות/סחורה יש מוטיבציה לקבל תשלומי דביט ומשלמי הדביט יכולים לקבל הטבטת כמו הנחות. תבדקו למשל באיזיג'ט יותר זול לשלם בדביט.
&nbsp
בארץ בתשלום דביט הכסף יורד מיידית מחשבון הבנק של בעל החשבון אבל מגיע לנותן השירות כמו בכרטיס אשראי, זאת אומרת שבעל הכרטיס נותן אשראי לחברת האשראי.
לכן אין לנותני השירות שום מוטיבציה לעודד תשלום בכרטיסי דביט.
&nbsp
ככה זה במדינה שהמפקח על הבנקים רוצה ג'וב בכיר בבנק או בחברת אשראי כשיסיים את תפקידו בשירות המדינה.

מ א1

New member
לא מכבדים בכל העסקים

אי אפשר לשלם חלק מהסכום בכרטיס נטען וחלק במזומן...יש לי ויזה נטען עם סכום של איזה 40 יורו שנשארו מנסיעה של בתי בשנה שעברה. בכל הנסיעות שלנו לא הצלחנו להשתמש בכרטיס הזה: או שלא כובד או שהיה צריך קנייה בדיוק בסכום שיש על הכרטיס או איזה סיפור אחר. לקחתי ויזה נטען 3 פעמים בחיי: פעם ראשונה, אחרונה ומיותרת! לא נוח, לא זמין. כרטיס אשראי בינלאומי רגיל (מאסטר קארד, אמריקן אקספרס...) הכי זמין והכי טוב. גם מזומן.

yairnatty

New member
ממליץ בחום להשתמש בכרטיסים הנטענים בחו"ל

היתרונות :
1. לא צריך להסתובב עם כיסים מלאים בשטרות ומטבעות ולא צריך להתעסק
עם עודף , אפילו מוניות באירופה מקבלות את המאסטר קארד של הדואר.
2. יש אופציה להנפיק עוד כרטיס בעת ההצטרפות משמע אם אחד נאבד יש אחד ספייר.
3. במקרה שהכרטיס נגנב -באירופה בעת קנייה בחנות או בעסק או במונית צריך להקיש קוד סודי כך שלא ניתן לעשות בכרטיס כלום בניגוד לכרטיסים בארץ.
4. את הכרטיס מאד מאד קל להחביא בבית או בבית מלון או בתוך כיס עמוק.
5. ברגע שמבוצעת עסקת רכישה באינטרנט מקבלים מייל מהחברת אשראי
שמודיע על העיסקה ויש אופציה להכחיש ולבטל את העסקה באופן מיידי.
6. נכון שיש עמלה של 0.8% מערך קניית המט"ח בבנק הדואר אבל העמלה
בהחלט שווה את השקט הנפשי שמתלווה לנסיעה.
7. כדאי להשתמש בכרטיס רק במדינות שהמטבע הרשמי שלהם הוא יורו
או דולר (בכרטיס ויזה) כי אחרת ייקחו לכם עמלות הפרשי שער.
8. יש אופציה גם להטעין על הכרטיס מאסטר קארד כסף בשקלים אבל יקחו ממכם
2% עמלה - לדעתי זאת אופציה טובה למי שאין חשבון בנק כי הוא לקוח מוגבל.

בבנקים.

למעלה