משרד התחבורה יתחיל להנפיק רשיונות נהיגה לפי התקינה האירופאית

החתולית

New member
קודם נראה שהרשיון אכן יתאים לתקינה האירופית

אחר כך אפשר יהיה לדון ברשיון הבינלאומי.

לאונידס

Active member
על רשיון הנהיגה הבין לאומי כתוב permit ולא license

ומסתבר שבארה"ב לא עושים בעיות בגלל שעל הבין לאומי כתוב Permit, הם מסתדרים מצויין עם המילה הזו.
אמת שעל רשיונות אמריקאים מקומיים (לפחות אלו שאני ראיתי) כתוב license אבל המונח הבין לאומי הוא permit ולא license,
https://treaties.un.org/doc/Publication/MTDSG/Volume I/Chapter XI/xi-b-1.en.pdf
ואם החתימה של ארה"ב על אמנה בין לאומית באו"ם לא מספקת הנה התיחסות ספציפית של ארה"ב

מצידי שיהיה כתוב license ולא permit, זה לא ממש משנה לי, אבל אני לא ממליץ להסתמך על כתבי תיירות ועל משרד התחבורה כמקור אמין למידע.

אגב בדקתי כמה רשיונות לסוגים אחרים של כלי תחבורה שיש ברשותי, על כולם כתוב certificate או international certificate ואלו הם הרשיונות שמציגים בעולם, אין כזה דבר רישיון בין לאומי, רק הרישיון שניפקה המדינה.
לאף אחד בעולם (פורמט הרישיון בין המדינות דומה אבל לא זהה) לא הפריע שלא מופיעה בהם המילה license, כולל משרד התחבורה שאחראי גם על הרשיונות האלו.

John the Savage

New member
כן, די ניפחו בתקשורת את העניין עם Permit במקום License

ועשו הר מעכבר.

היו כמה מקרים בהם שוטרי תעבורה מקומיים בארה"ב התבלבלו בגלל ה"permit" בזמנו. אבל זה לא מפתיע. שוטרי תעבורה הרבה פעמים לא ממש מכירים את כל חוקי התעבורה, ובפרט את החוקים לגבי רישיונות ממדינות זרות, כך שקורה מידי פעם שאנשים מקבלים דו"ח כשהם לא אמורים לקבל (בדרך כלל כשהם נתפסים על משהו אחר כגון נסיעה במהירות מופרזת).

ואגב, נתקלתי גם בדיווחים מאנשים שהיו מצויידים ברישיון של המדינה שלהם וב-IDP עדיין קיבלו דו"ח משוטר שלא מכיר את החוקים על נהיגה ללא רישיון. לדוגמה, במקרה בו שוטר בקליפורניה החליט שמישהי היא תושבת כי היא נמצאת בקליפורניה כבר שלושה חודשים, למרות שהיתה עם ויזת תייר.

אז לא רישיון בינלאומי ולא המילה ה"נכונה" על הרישיון הישראלי יכולים להוות ערובה לכך שלא תקבל דו"ח משוטר.

pichinan

New member
האמת שרשמו Licence ולא License

אנגלית תקנית באירופה וחבר העמים הבריטי. אבל גאוני הגוגל (מונח נחמד - אני מאמצת!) תקפו אותם על "טעות הכתיב", למרות שכאן הם דווקא לא טעו - כי הכוונה היתה אכן לכיוון אירופה.

למעלה