עד כמה מפריע לכם לראות תמונות כאלו?

Ohad Shalev

New member
עד כמה מפריע לכם לראות תמונות כאלו?

שלום לכולם,

סוג של סקר קצר, בין 0 ל 100 עד כמה מפריע לכם לראות תמונות מהסוג הזה?

תמונה ראשונה.

תמונה שנייה.

0 אומר שלא מפריע לכם בכלל, ו 100 אומר שמפריע מאוד.

אשמח לכמה שיותר תשובות, תודה מראש!

בבקשה רישמו את התשובה בתוכן ההודעה ולא בכותרת כדי לא להשפיע התשובה של מגיבים אחרים (אתם יודעים, עניין פסיכולוגי).

יוסי ר1

Active member
אבל אמרו בתוכן ולא בכותרת?!

שתי התמונות מעוררות אי נוחות, הייתי אומר סביב ה70. השניה אולי אפילו קצת יותר.

קלייטון.ש

Well-known member
מכיון שהביאו תמונות של מחטים ודקירות, אני אשתף

שאתמול קיבלתי את הטיפול האחרון בבית חולים. חלפה שנה של טיפולים. מעכשיו רק ביקורת. לעניין המחטים והדקירות זה בהחלט חלק שאני לא אוהב, ואני מתאר לעצמי שאני בחברה טובה. ואני דווקא קיבלתי מחמאה מאח בדימות על הורידים המצויינים שיש לי, שקל למצוא אותם, ככה שלי כנראה יש מזל יחסית לאחרים. יש אנשים שצריך לדקור אותם פעמיים ושלוש עד שמצליחים.

שמח לשמוע ששנה של טיפולים כבר מאחוריך

אני עדיין בתקופה של חיפושים וגישושים אחרי הטיפול המועיל ביותר... מקווה שכל זה יהיה כבר מאחורי, ובקרוב.

רפואה שלמה ומהירה.

קלייטון.ש

Well-known member
אני לא חיפשתי את הטיפול המועיל ביותר אלא את הזול ביותר

אשתי הראשונה, על הביקור הראשון שלה אצלי בשנה שעברה, לקחה את כל החומר, כל הדיסקים והפתולוגיות והפענוחים שעשו לי במערכת הבריאות הציבורית, ומסרה לחוות דעת פרטית. אמרתי לה לא צריך, התעקשה. כמה שילמה לפרופסור אני לא יודע ולא רוצה לדעת, בטח עשרות אלפים, אבל חוות הדעת חזרה כמו שציפיתי. שהטיפול שהציעו לי (וקיבלתי למעשה) איננו הכי טוב - את זה ידעתי ואמרו לי מראש. שיש טיפול אחר יותר מדויק, והוא עולה מיליון ש"ח ויותר. הכל ידעתי ואמרו לי גם הרופאים. בשיחה בבוקר שהיא סיפרה לי על חוות הדעת אמרתי שאני לא מוציא מיליון ש"ח על הבריאות שלי. יש טיפול חינם ואותו אני לוקח. אמרה טוב. בערב זוגתי חזרה הביתה והודיעה לי שהיא סיכמה עם אשתי שכל אחת תתן חצי מיליון עבור הטיפול. הבהרתי לפולניה התככנית שלי, שתעדכן גם את הפולניה התככנית השניה שלי, שלא יצא שקל על המחלה שלי.
אז עכשיו שהטיפול החינמי נגמר נותר לראות מה יצא ממנו. זו שאלה פתוחה ואפילו מעניינת.

אספרסו2

New member
אין פרופסור

שמקבל עשרות אלפים עבור ייעוץ,על אחת כמה וכמה מבלי לבדוק את המטופל.
תהיה בריא.

קלייטון.ש

Well-known member
בשביל לייעץ צריך לבדוק את החומר

צריך לבצע פיענוחים חוזרים של צילומי הדימות, צריך לבחון את הפתולוגיות ולעבור על סיכומי הביקורים אצל הרופאים הקודמים. למעשה חוזרים על כל התהליכים שבוצעו במערכת הציבורית. במקרים כמו שלי אין מה לבדוק את המטופל, מה הוא יבדוק? המחלה מקננת בתוך הגוף ורואים אותה רק באמצעות מכשירים ובדיקות מעבדה, ואת תוצרי הצילומים והפתולוגיות הוא קיבל.
שום איש רפואה בכיר לא יעבוד תמורה פרוטות. אני מכיר בחורה אחת שאמא שלה חלתה בסרטן, הלכו לפרופסור לאונקולוגיה רק בשביל לשמוע מה האפשרויות התיאורטיות, בלי בדיקות ובלי חומר. לקח להם 20,000 ש"ח וסיפר להם את מה שיכלו למצוא בגוגל.

אספרסו2

New member
אל תיפגע

אבל אני מכיר היטב את התחום והסכומים שאתה כותב עליהם אינם נכונים.

קלייטון.ש

Well-known member
אין סיכוי שאני אפגע

לא הבנתי איזה תחום אתה מכיר היטב, את תחום הרפואה בכלל או אונקולוגיה בפרט? איזה סכום אתה היית מסכים לשלם לפרופסור לאונקולוגיה מהבכירים בישראל, כדי שיבדוק מהיסוד סריקות CT ו-PET, שידאג לבצע אבחנה פתולוגית של דגימה מגידול, ושייתן את עמדתו לגבי הטיפול הנדרש שמראש ידוע שעלותו תגיע למיליון ש"ח (כי זו עלותו של טיפול אחר שכבר הומלץ)? היית מסכים לשלם 500 ש"ח? אלף? זה סדר הגודל?

אספרסו2

New member
אתה ממשיך להגזים

שהרי לא מדובר בבאזאר בדרום סודאן ואין אנרכיה בתחום הרפואה הפרטית בישראל.
הפרופסור גם לא מביט בעצמו במיקרוסקופ אלא מסתפק בתוצאות המעבדה הפתולוגית.

Ohad Shalev

New member
הבהרה

לא מדובר בשום עבודה או מחקר, זה רק עבורי באופן אישי כדי לנסות להבין מה רמת הרגישות של אנשים לדברים מהסוג הזה.

האתר שאליו מקושרות התמונות נוהג להציג תמונות כאלו בתדירות דיי גבוהה בכתבות שלו ולדעתי מדובר בחוסר התחשבות בגולשים, בלשון המעטה. רציתי רק להבין אם אני היחיד שרגיש לדברים כאלו.

לדעתי פורום 40 פלוס בהחלט מייצג דיי טוב את חתך הגולשים שם.

יוסי ר1

Active member
בשונה מכמה מהמשיבים כאן, אני חושב שהשאלות שלך היו מעניינות,

עם פוטנציאל לדיון מעניין בעקבותיהן, ושהמקום הזה הוא מקום ראוי לשאול שאלות כאלה.
&nbsp
אני מניח, שהתגובות הלא נחמדות, מגיעות מכיוון שדי הרבה מציפים כאן כל מיני שאלונים , בין לא מעניינים את החברים, ובין כפרסומת מוסווה.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
הנחה נכונה מאד בעיקר כשזה בא מניק לא מוכר.

&nbsp
&nbsp
&nbsp
רגע, אתה רומז שאני לא נחמד ?

יוסי ר1

Active member
למה לרמוז אם אפשר להגיד במפורש?

לא אמרתי לא נחמד, אמרתי תגובות לא נחמדות. יש הבדל.

Ohad Shalev

New member
תודה

באחת הכתבות אחד המגיבים העיר להם על כך והוא קיבל הרבה מינוסים מהגולשים ותגובות גועליות שאמרו לו שיפסיק לבלבל את המוח ושאם הוא לא רוצה שלא יסתכל.

אז רציתי להבין אם באמת לאנשים לא אכפת שדוחפים להם תמונות כאלו מול הפרצוף בלי לשאול אותם, ואם אני בין הבודדים שזה כן מפריע להם.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
מציע לך לערוך עוד ניסוי

&nbsp
לך ברחוב ותן באופן אקראי סטירות לאנשים. כך תוכל להבין אם באמת אנשים לא אוהבים שסוטרים להם ברחוב בלי לשאול אותם או שאתה בין הבודדים שלא אוהב את זה.
&nbsp
אגב מדובר באתר שמשלמים בו דמי מנוי ? כי אם לא אז באמת כדאי שאותו מעיר יפסיק לבלבל את המוח ושאם הוא לא רוצה אז שלא יסתכל.
&nbsp

Ohad Shalev

New member
מדובר על אתר חדשות גדול, תסתכל על הכתובת של התמונות

ותבין לבד על איזה אתר מדובר.

ומתגובתך אני מבין שאם מדובר באתר שאינו בתשלום אז מותר לו לחלק סטירות לגולשים שלו, ומי שלא מוצא חן בעיניו שלא יכנס. יופי של גישה יש לך.

(נ.ב, לפי התגובות שאותו מגיב קיבל נראה שרוב האנשים לא חושבים שהתמונות האלו מקבילות לקבלת סטירה)

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
גם אני יודע לבצע חיפוש תמונה בגוגל וברור לי מה האתר

אני עדיין חושב שאתר שאינו גובה תמורה בעד הצפייה בתכניו רשאי לפרסם כל מה שבראש שלו (אני לא משתמש במילה אחרת בגלל אלגוריתם הצנזורה החדש של תפוז) ובלבד שאינו עובר על החוק ומי שזה לא מתאים לו שייכבד ויגלוש באתרים אחרים.

לגבי הסיפא של תגובתך. לא התכוונתי להשוות בין התמונות לסטירות אלא לצורת הבדיקה שלך שמתבססת על לנסות דברים שלא נעימים לך על אחרים.

סופהו1

New member
מזתומרת דוחפים להם תמונות?

אם התמונות האלו מופיעות באתר שירה, סיפורת, אמנות, זה לא לעניין ואולי יפריע לי להסתכל בהם.
אם זה באתרי רפואה/טיפולים - אני לא רואה כל בעיה.(אפילו שאני לא אוהבת זריקות ומזרקים).

למעלה