האתגר השבועי - עד 26.5.18

• פותח הנושא JacB
  • פורסם בתאריך

JacB

New member
האתגר השבועי - עד 26.5.18

והנושא הוא במילה אחת - קפה. מושג רחב, כדי לעודד השתתפות.
מצידי הקפה יכול להיות במטע, בתהליכי טחינה, עיבוד והכנה (בריסטות, מקינטות ושאר מכשירים יפים). הקפה בספל, שתיית הקפה וכיו"ב. כל מה שנוגע לקפה. אזהרה: לא תה!

אנא הרתמו לאתגר, בטוח שלכל אחד יש מה להציע.
(בתמונה - מכינה לי cafe lungo בוורונה, בחודש שעבר).

JacB

New member
לא נרדמתי, רק קצת התייאשתי

עם פעילות עירנית ועניפה כזאת, יש לי בעיה אם יש טעם להמשיך במרוץ השליחים הזה. נראה לי קצת פתטי. אז אמשוך עד סוף היום. אולי יצוצו עוד משתתפים.

xfwind

New member
לכך התכוונתי - לנמנמת הפורום...

אל יאוש. הנושא טוב. כל אחד מסיבותיו הוא.

steiff

New member
האמת היא שעברתי היום בחנות הקפה להצטייד בקילו החודשי

ופיטפטתי עם בעל הבית ״היתה השבוע תחרות צילומי קפה, אם הייתי בארץ הייתי בא לצלם אצלך קצת״.
אבל חזרתי ביום שישי בבוקר ולא הספקתי לצלם, וזו תחרות צילומים, לא תחרות סיפורים.

steiff

New member
דווקא ״יוניקו״ בצומת יגור

בכותל המערבי של מבנה ה״סטופ מרקט״. בית קליה פרטי קטן אבל מצויין עם כמה תערובות מיוחדות. הפולים נארזים לך במקום. אפשר גם סתם לעצור לקפה ומאפה, אבל אם תעצור לקפה - די בטוח שתצא עם קילו פולים...

JacB

New member
יאללה, תוצאות!

נתתי נושא קל, עם משמעות רחבה, על מנת שלא יהיה קושי בהגשת חומר.
התאכזבתי מההשתתפות, עד כי כמעט "שברתי את הכלים". אין טעם להמשיך עם 3-4 מתמודדים.
די ברור לי, שהבעייה אינה בנושא. בעבר הציעו נושאים מוזרים שבקושי הובנו על ידי חלק מהאנשים, ובכל זאת היו תוצאות. כנראה שזאת מגמה של נטישת הפורומים לטובת הפייס (שגיא כבר כתב על כך). הראייה היא, כי מלבד האתגר השבועי כמעט ואין מעלים תמונות והדף הראשון סטאטי.

ועכשיו, לשיפוט:
אילן - Storyville : קומפוזיציה יפה, שמסתייעת במיסגור ע"י הקימרון התחתון של הדלפק. הגברת עוסקת במלאכה. הטשטוש - כנראה שאינו חיסרון, ומתאים לאווירה, כמו גם הרקע החשוך. מקום ראשון.

Xfwind - תמונה ראשונה: פשטות יפה וסידור מוצלח של הפריטים. כמעט מונוכרומטי, מלבד החום של הקפה, בו אנחנו מתעניינים. מקום שני.
בתמונה השניה בוצעה השקעה (שחקן נשמה!), אבל אני מעדיף את הפשטות של הראשונה ואת מערך הפריטים שלה (Layout).

דודו - The polinator בהחלט תמונה יפה, רק שפול הקפה מתפקד בקושי כשחקן משנה... מקום שלישי

ונירית עם העוגיות - תמונה יפה. חיתוך יפה וגוונים יפים.ממש בא לי על העוגיות. אבל הקפה הוא בעצם ... חתיכת לילה. (מזכיר לי את צניחות הלילה בצבא, שלא ראיתי כלום והייתי קופץ לתוך "קפה שחור"...)

תודה להמוני המשתתפים. נקווה לרנסנס (תקופת התחייה).

למעלה