סדקים בפרוייקט האהוב !

0rcohen

New member
סדקים בפרוייקט האהוב !

אני כרגע בשלבי סיום של הפרוייקט הראשון שלי (שולחן קפה)
והמצב הוא שיש לי רגליים וקושרות מודבקות עם דיבלים ומוכנות, ופלטה מוכנה.
תכננתי לחבר אותם ביחד עם ברגים (נסתרים) וקניתי ברגי טורבו (כמו של דק) במחשבה שהם חזקים במיוחד ויש פחות סיכוי שיפוצצו את העץ. (טעות נוראית?)
כבר קדחתי בפלטה והעברתי את הברגים דרכה והכל עבר מעולה, אבל כשהנחתי את הרגליים על השפיצים של הברגים (שיוצאים מהפלטה מלמטה) (כדי לסמן),
פתאום נהיו לי שני סדקים גדולים ומלחיצים. חוץ מזה גם תוך כדי הכנות של הרגליים לקראת החיבור עם הפלטה, נהיה לי סדק לרוחב אחת הקושרות, שאני לא מבין למה ואיך נהיה.
אני חושש שמשהו לא טוב הולך שם בפנים ויש לחצים או משהו כזה שגורמים לסדק מכל דבר קטן..

מה עושים ?

אור

נ.ב.
אני יודע שהמחברים נראים נורא, אבל זאת לא הבעיה שלי כרגע. (וחוצמזה הם יהיו נסתרים לגמרי)

נראה שלא קדחת חור מקדים (pilot hole) ברגליים

המטרה של חור מקדים היא למנוע בדיוק את הסדיקה והפיצוץ של העץ.
&nbsp
על פניו היה עדיף להניח את הפלטה על הבסיס ולקדוח חורים מקדימים (בעובי של 1-2 מ"מ פחות מעובי הבורג), שיעברו דרך הפלטה אל תוך הרגל.
&nbsp
האמת שאני הייתי מחבר את הפלטה רק מצידה התחתון וגם זה - רק מהקושרות ולא מהרגליים.
צר לי אך אין לי נסיון מעשי בשיקום הבעיה, לכן, עד שמישהו יתן תשובת בית ספר, כל מה שאני יכול להציע לך על בסיס תיאורטי הוא שתחדיר לחריצים דבק נגרים עד כמה שאפשר בעזרת קיסם\כפיס עץ\נייר וכיוב', ולאחר מכן תכלוב חזק את הרגל לכמה שעות.
אפשר לחשוב גם על קדיחת חריץ בעזרת מכשיר למלו והחדרת חצי ביסקוויט ע"מ להוסיף חיזוק לפני כליבה.

yulevi

New member
סבירות גבוהה

שהסדקים הופיעו כי כנראה העץ לא יבש מספיק,או לא יובש נכון
ופחות באשמת ההברגה

0rcohen

New member
אז מה אפשר לעשות כדי להציל את הפרוייקט?

הסדקים יוצרים סכנה גבוהה לפיצוץ הרגליים גם אם אני קודח חור מקדים, לא?
ולעתיד, מה ואיך לעשות כדי שזה לא יקרה?
&nbsp
תודה!

yulevi

New member
כמה שאלות

האם יש לך אפשרות לבדיקת אחוזי הלחות בעץ
האם המשטח יונח על החלק הסדוק?
איך הגימור שקוף או צביעה אטומה
אין שום ביטחון שהסדקים לא יגדלו
תיקונים קוסמטיים תוכל לתקן עם ווד פילר המתאים לסוג העץ ממנו בנית

0rcohen

New member
כמה תשובות

אין לי איך למדוד אחוזי לחות
המשטח יונח על החלק הסדוק, וגם היה מתוכנן להיות מוברג אליו בדיוק שם.
גימור שקוף.
&nbsp

yulevi

New member
אישית

לא הייתי לוקח כל כך ללב
תקן עם ווד פילר כשם שהמלצתי קודם,יכול להיות שהתיקון והסדק יתנו אופי לרהיט
אפשרות נוספת,לתיקון קיים חומר שקוף המכונה דבש נגרים אותו מערבבים עם אבקת הליטוש,של העץ בו אתה משתמש
יש המשלמים הרבה כסף לנגרים כדי שיבנו רהיטים סדוקים ושהעץ יראה פגום

0rcohen

New member
אני חושש משבירה ולא מהמראה

הרבה פחות מטריד אותי שיש סדק, אני פשוט פוחד שעם הזמן הסדקים יתרחבו והכל ישבר.
במיוחד שאני לפני מעבר דירה..
אז השאלה היא האם כדאי לשנות את התכנית ולא להבריג בנקודות האלה \ לא להבריג בכלל אם זה מסכן את העץ?

אני הייתי עושה ככה:

מה שהייתי עושה זה לקדוח כמה חורים בניצב לסדק, ומכניס לשם דיבל עץ.
2-3 דיבלי עץ שיחזיקו את שני החציים ביחד במצב הקיים.
לדעתי זה גם יכול להפסיק את המשך התפשטות הסדק.

כיוון שכבר הדבקת את הקושרות לרגליים זה קצת יותר בעיתי.
מצד אחד אתה יכול לעשות את הדיבלים בדפנות החיצוניות. על מנת להפוך אותם לסוג של אלמנת דקורטיבי אתה יכול להשתמש בדיבל בעל גוון שונה מהעץ מימנו עשויה הרגל.
חשוב שתשים לב, אם אתה כן קודח חור דרך כל הרגל אז חשוב שתתחיל לקדוח דווקא בצד שכן רואים מאחר ובדרך כלל חור היציאה של המקדח לא ישר ויפה כמו חור הכניסה.

מצד שני, אם אתה יכול להפריד את הקושרת מהרגל, זה יאפשר לך לקדוח את החורים בצלע הפנימית של הרגל וכך לא יראה הדיבל.
חשוב לציין שאם אתה לא רוצה להפוך את הדיבל לאלמנט עיצובי וכן תקדח מבפנים אז את הקדח אל תעשה עד הסוף, תעצור 5-10 ממ לפני שהמקדח פורץ אחוצה.

moshezar

New member
איך אפשר לנחם אותך?

קודם כל אלו ברגים נוראים בקוטר 5 ממ לפחות, הם לא באמת מפנים את החומר הנקדח מהחור כמו במקדח ולכן יוצרים לחץ, מתאימים להתקנת דק על תשתית עץ רך כמו אורן, הם סתם יקרים כי יש להם ראש קודח.

ברגים כאלה לאלון ??? איך אפשר לנחם אותך? זה עץ מאוד קשה שצריך ברגים עדינים וקדיחה מראש.

אולי בכל זאת אפשר לנחם אותך כי לדעתי הסדק נוצר מלחץ בעץ ולא באשמת הבורג, יכול להיות שהבורג היה זרז אבל זאת לא אשמתו הבלעדית.
לגביי הסדק האלכסוני זה ברור שזה ביקוע שלא קשור לבורג ואפילו נראה כאילו ביקוע טבעי, יכול להיות שהיה קיים ולא ראית אותו?

לגבי הרגל שהסדק עור דרך החור - איך חיברת? האם סין וגרז? אולי הסין נכנס בלחץ חזק מדי?

זאת התחושה שלי מהתמונות

לגביי חוזק - קשה להתרשם מתמונות תקריב
לגביי תיקון - אולי עדיף לראות סדק קטן ולא תיקון בווד פילר, עניין של טעם

למעלה