רדיאטור לרכב

רדיאטור לרכב

שלום חברים יקרים חייב את חוות דעתכם והמלצותכם יש לי מאזדה לאנטיס שנת 2000..מטופלת הכי טוב ובחלקים מקורים והכל הזמן..ליפני שנתים וחצי בדיוק החלפתי רדיאטור מתוצרת לא ידועה לדעתי סיני..היום פתחתי אץ מכסה המנוע כנהוג פעמים בשבוע מעקב סטנדרתי..
פתאום אני רואה שעל כל החלק של הדוד העליון הפלסטיק יש נוזל קירור(משתמש בפרסטון ירוק).הרכב לא התחמם ואף חזרתי איתו לבית(משהו כמו 5 קילומטר)
לשאלתי האם שנתיים וחצי זה סביר שכך הולך רדיאטור?! הכל תקין המאוורר עובד לסירוגין ובזמן..והרכב נוסע רגיל..רק ליפני חודש החלפתי מי קירור(מחליף כל שנתיים)..צה יכול להיות שגרם לא להתפוצץ?.האם יש המלצה על רדחאטור?המליצו לי של בשן תוצרת טיוואן?האם זה בסדר?!
אשמח לתגובתכם ועצתכם לשאלותי..
תודה רבה רבה

חן 1111

Active member
קודם כל צריך לבדוק מאיפה נוזל.

תיכנס למכון רדיאטורים. ייתכן שהבעיה היא במכסה או באטימה של הדוד ואפשר לתקן.
וכן, רדיאטורים זולים הולכים די מהר. קרה גם לי. מעצבן.

תודה חן

כן זה מהמכסה בדוד.
אמר לי שחבל לתקן יעלה כמו חדש
שאקנה חדש של חברת "בשן"
איך הרדיאטור הזה?!

enigo

New member
נראה לי שאתם מדברים על חלקים שונים. הוא מדבר על הפקק שמתברג

אל הרדיאטור, שאותו אין בעיה להחליף, אפילו לבד, והעלות זניחה. נראה לי שאתה מדבר על כל החלק העליון של הרדיאטור, שאותו קצת יותר קשה להחליף.
לגבי איכות הרדיאטור - בשן הם ספקים די גדולים בשוק, אבל אני לא יכול להביע דעה על רדיאטור ספציפי שאני לא מכיר.

אני מדבר על החלק הפלסטיק

השחור שיושב על כל האורך.מסביב בתפר משם יוצאים מים
החליף לחדש ולא סיני הפעם
&nbsp

חן 1111

Active member
אז יש בעיה באטימה בין הדוד לרשת.

לדעתי מתקני רדיאטורים יכולים לתקן את זה. בטירה פעם תיקנו לי בעיה דומה.

enigo

New member
חבר שעוסק בתחום טוען שפעם

זה היה אפשרי ונפוץ, אבל ברדיאטורים זולים, עם חלקי פלסטיק סיכויי ההצלחה נמוכים מאוד ולכן בדרך כלל לא שווה אפילו לנסות - מה גם שמחירי רדיאטורים חדשים ירדו לאורך השנים.

חן 1111

Active member
יכול להיות, אבל אולי שווה לנסות.

למעשה מה שיש היום זה דוד מפלסטיק, רשת מתכת, ביניהם אטם, ומין פס מתכת מכופף שמצמיד אותם. ראיתי איך פותחים את הפס המכופף, מחליפים את האטם או אוטמים שם, ומהדקים אותו חזרה. ככה גם החליפו לי פעם דוד מפלסטיק.

enigo

New member
כבר לא זוכר את כל ההסבר, אלא רק

את השורה התחתונה - ברדיאטורים זולים חבל על הניסיון כי הסיכוי שהתיקון יצליח נמוך מאוד. כמובן שאם הניסיון לא עולה כסף אז שווה לנסות - אבל זה לא המצב בדרך כלל.

למעלה