טויוטה קורולה 2010 שמן גיר

arieme1

New member

לאחרונה הבחנתי בצבע מעט שחור לשמן הגיר בתיבה האוטומטית . בספר הרכב אין כלל דרישה להילפת שמן הגיר . במוסך מורשה יבואן נאמר שדבר זה אופיני לדגם זה ואין מה לדאוג . שאלתי לבעלי מכונית זו האם גם אצלכם ניתן להבחין בתופעה זו ? אשמח לשמוע דעתכם .

מנחם231

New member
תראה לי אין

קורולה. לפי מה שאני יודע מחליפים כל k 50.השמן המומלץ mobilube gx 80w90.
צבע השמן ברכב שלך בסדר.

חן 1111

Active member
מאיפה הבאת את זה? הרכב שלו אוטומטי

והשמן שאתה מזכיר הוא לגיר ידני.

arieme1

New member

אני עשיתי החלפה חלקית ב- 60 אלף ק"מ למרות שיצרן הרכב לא מבקש החלפת השמן כלל או כל טיפול אחר לתיבת הגיר האוטומטי .גם בדעתי לבצע שוב ריענון לשמן בטיפול 120 . להבנתי ניתן לבצע החלפה מלאה אבל לאחר מילוי שמן חדש רצוי מאוד להסמיכו קלות עם התוסף ATC plus 310 בכמות של כ- 300 מ"ל . תוסף זה גם משפר עמידות השמן בפני התחמצנות . מונע הקצפת השמן כאשר התוצאה העברת הילוכים חלקה יותר ( לא שכיום יש לי בעייה כלשהי בהעברת ההילוכים ) אשמח לשמוע דעתכם !!

תוכל להעלות צילום של ספר הרכב

הטבלה של התחזוקה.
החלפת שמן גיר אאוטומטי, סוג השמן והתדירות מושפעים מסוג האאוטומט ברכב. רובוטי לעומת פלנטרי...
אבל אין מצב שהמילוי בבית החרושת הוא לכל החיים.

arieme1

New member
ספר אחזקה -טיוטה קורולה 2010 אוטומטית

על פי ספר יצרן הרכב יש להחליף בטיפולים את השמנים / נוזלים כלהלן :
שמן מנוע, נוזל בלמים,נוזל קירור מנוע , אבל לשמן הגיר האוטומטי אין דרישת החלפה , כמובן שיש לבחון את מצב השמן מדי פעם .השאלה היא האם שמן גיר ( 6.4 ליטר מסוג ATF-WS )הנוטה קצת לצבע שחור מחייב החלפת כל השמן לתיבת הגיר האוטומטי ?

בהחלט בדיקה מידי 30k

והכוונה החלפה בהתאם לצורך.
אם השמן משנה צבעו והופך לכהה/שחרחר, זה חלק מהאינדיקציות.
האם השמן גיר המקורי אצלך אדום?
גם על חלקים נוספים רשום בדיקה i, כגון מצבר, ברקסים, בולמים, ואפיךו רצועת תיזמון (החל מ105k ק"מ מומלצת בדיקה מידי 15k)
וכו' וכו'

מנחם231

New member
אגיד לך את דעתי

השמן הנ"ל זה שמן גיר מומלץ טויוטה והוא לא זקוק לשום תוסף. יש שמשתמשים גם עם mobil ATF320
שמן גיר יכול לעבוד שנים ללא רענון או החלפה.
ברכב שלך תעשה מה שאתה מבין.

arieme1

New member
טויוטה קורולה 2010 - החלפת שמן לתיבה האוטומטית

מכוניתי מטופלת במוסך המורשה , אני מודע שאני משלם יותר לטיפולים אבל אני מצפה לקבל טיפול וחוות דעת מיקצועיים . לעניין שמן הגיר שקיבל גוון מעט שחור ,קיבלתי המלצות סותרות מאותו מוסך , מכונאי א' טען שיש לרענן השמן ( החלפת מחצית מתוך 6.4 ליטר ) ואילו
מכונאי ב' טען שצבע זה אופייני ולא מצביע על בעייה כלשהי וזו גם הסיבה שאין הנחייה בספר התחזוקה להחלפתו ויש לבדוק חוסר שמן מדי פעם . מאחר שאני לא יכול "לעשות סתם כך מה שאני מבין "( אני אומנם מבין בתחזוקת מכוניות אבל אין יכולת לפרש את כוונות יצרן הרכב להוראות תחזוקה ) ולפיכך פניתי גם ליבואן טויוטה בארץ וגם ליצרן היפני של המכונית לעניין זה , ממתין לתשובתם ...

מנחם231

New member
אז ככה

המכונאים לא תמיד יודעים מה להגיד.לפי מה שקראתי בחו"ל ההמלצה להחליף כל 50k או 30 k מייל.
יש יצרנים שממליצים לא לגעת בשמן גיר בכלל
.

למעלה