איזה שמן הכי מומלץ למזדה 3 מנוע 1.6 שנת 2009?

enigo

New member
ואיזה קטע, מתברר שכנראה רק הסוכן שלך עקום - כי אחרים

עושים את זה וזה חוקי.
אפשר לראות את ההוראה של VW ששמים רק שמן סינטטי?
כי אני יכול להראות לך שמנים חצי סינטטיים עם תקן של VW משנת 2016. יותר מזה, יצא לי לראות ספרי רכב של לא מעט מכוניות, וגם אלו שדרשו שמנים שקיימים רק כסינטטיים למיטב ידיעתי (למשל 0-30) - לא הזכירו את המילה סינטטי. למה? כי את היצרן לא מעניין, ובצדק, איך תייצר את השמן שעומד בדרישות המכאניות שלו.
או בקיצור - יש לך נטיה להצהיר בוודאות מוחלטת על דברים שהידע שלך בהם מוגבל. וכשזה מטעה גולשים אחרים - זו בעיה.

ואם באמת אוסקר התייחס אלי, כמו שנראה שאתה מניח - אז כנראה שאתה מדביק את תומכיך כאן בקטע הזה של חוסר דיוק בעובדות...

מנחםוי23

New member
יש לי בקשה אליך

יש פה שני מנהלי פורום מה דעתך שהם יחליטו?
בכלל אל תפנה אלי יותר אין לי עניין לכל המהומות שאתה מייצר פה. לגבי אחרים תן להם להחליט מה טוב להם .
כן הסוכן ביטוח שלי עקום למרות שראיתי אותו והוא די ישר.

© DrorZi

New member
מה אתה רוצה שאנחנו נחליט

תפוז כמדיניות מבקשת למחוק רק הודעות שפוגעות במשתמשים (קללות וכו) או שיש בהם סכנה של ממש אם יעקבו אחרי הצעות ההודעה (נגיד לבדוק עם גפרור כמה דלק יש במיכל הדלק)
אתם מתדינים בנושא שבו לכל אחד מכם דעה שונה, אחד רוצה לערבב שמן ואחר לא, זכותו של כל צד להציג את דעתו ולספק את הבסיס עליו הוא נשען, אין פה קרטריון מחיקה.
בנוסף כל אחד רשאי להגיב להודעה שבא לו, החלטה שלך אם להמשיך או לא בשרשור אבל אתה לא יכול להחליט בשביל משתמש אחר אם הוא יענה או לא ולאיזו הודעה.
גם לי יש מקרים בהם יש לי מה להגיד אבל אני בוחר לעצור את השרשור מהצד שלי.
&nbsp
אתה מוצא בעיה עם שפה שתוקפת אותך ישירות כאדם? דווח לי עליה, אולי פספסתי.

enigo

New member
הבקשה נשקלה ונדחתה

כל זמן שאתה תגיד דברים לא נכונים - אני אגיב כדי לתקן את המידע המוטעה. רוצה שאני אפסיק להגיב לך? תפסיק לכתוב דברים לא נכונים. או לפחות תפסיק לטעון את הדברים הלא נכונים הללו בצורה כל כך נחרצת.
האגדה על איסור ערבוב שמנים היא עתיקה, וקשורה לראשית ימי התוספים הסינטטיים לשמני מנוע. אז לא היו עדיין תקנים לתוספים הללו, והיו מקרים של תגובות בין תוספים סינטטיים לשמנים מינראליים. היום חלק מדרישות התקנים הן שלא יהיו תגובות בעיתיות בין תוספים בעת ערבוב שמנים, כך שניתן לערבב כל שמן עם כל שמן - בתנאי ששניהם עומדים בתקנים המוכרים. ובכל מקרה, מעולם לא היתה בעיה לערבב שמן חצי סינטטי (בו יש תוספים סינטטיים) עם שמן סינטטי.
גם לגבי הביטוח קבעת בוודאות משהו שהוא, במילים הכי פשוטות, לא נכון. זה שסוכן הביטוח שלך לא עושה את דברים כאלו זה סבבה. אבל העובדה היא שאפשר לעשות את זה ועושים את זה. וזה לא שבאת ואמרת "אני לא ממליץ לעשות את זה, סוכן הביטוח שלי טוען שזה עלול לגרום לבעיות במקרה תביעה". אמרת שאי אפשר.
וזו בדיוק הבעיה - אתה קובע בנחרצות קביעות לא נכונות, ומטעה גולשים אחרים. אם אתה כל כך דואג להתנהלות תקינה, נימוס וכו' - דאג לתקן קודם כל את זה.
&nbsp

אתה לא בעמדה לתקן אף אחד , טיעונך מלאים חורים

יותר ממסננת , המושגים שלך גם הם הזויים .
אתה יוצא חומוס שוב ושוב . ( אני לא אוהב את הסלנג הזה , אבל שיהיה . )

enigo

New member
אם הם מלאים חורים, אתה מוזמן להצביע עליהם

אלא שהידע שלך כל כך דל, שאתה אפילו לא מסוגל להבין ולזהות מהו חור, ומהו פתח ניקוז...

enigo

New member
מכיוון שאת הדעה שלי אני מבסס על סמינר שעברתי בתחום

שמנים לרכב מנועי, ובנוסף כמה שיחות בנושא עם שני אנשים שנחשבים מומחים מובילים בתחום בארץ בנושא שמנים (לא רק שמני מנוע), אני אשמח לשמוע על מה מבוססת הדעה שלך לגבי האיסור על ערבוב שמנים.
אחרי זה, תוכל גם להסביר למה חברות ביטוח אמרו שאפשר לעשות משהו שאתה טענת בתוקף שאסור.
ואם ממש תתעקש, אני יכול לחפור את כל המקרים בחודשים האחרונים שבהם הכרזת בביטחון מלא על דברים שהתבררו כפשוט לא נכונים. אחרי זה נדבר שוב על מי מרשה לעצמו יותר מדי. הולך?

enigo

New member
צודק, הרבה יותר טוב לערבב הזיות פוליטיות עם דעות לא מבוססות

על מכוניות, ולענות על שאלות בתחומים מכאניים מתוך הידע שלך בבניית קירות גבס.

נו זה כבר הופך לנהר קטן , כל השטויות שאתה מפזר כאן

תחומים מכניים . להזכירך שאין לי השכלה של מכונאי רכב כי זה היה מקצוע
לאנשים עם דפ"ר יותר נמוך ב" אורט " , הדירוג היה בסדר יורד , 1 אלקטרוניקה
2 מכניקה עדינה , 3 מכונאות רכב .
ובכל זאת הוצאתי מנוע והחלפתי מצמד, דרך אגב עם עגלה שיצרתי בעצמי
שפעלה עם ג'ק הידראולי של החלפת גלגלים של משאית .
וקיבלתי תעודה של מכונאי ימי ללא שום השכלה קודמת בתחום .
תיקוני ראדיאטורים ואגזוזים ושיפוץ ברקסים

אני לא ימני לכן אין לי הזיות פוליטיות , טרנספר וכו' .
בקיצור אתה מוכר מי ברז בשוק .

enigo

New member
החלפת מצמד? לבד? וואוו!!!!

אה... רגע... בעצם גם אני עשיתי את זה. לבד. בתנאי שטח. בלי עגלה ובלי כלום. עצם העובדה שאתה מציין את זה כהדגמה ליכולותיך כבר אומר הרבה.
אבל אני לא מדבר על היכולת לפתוח בורג, אלא על הבורות המוחלטת שאתה מפגין שוב ושוב בתחום המכניקה כאן בפורום. דוגמא מהזמן האחרון - חוסר ההבנה המוחלט באיך מנוע נושם, ומה השפעת פילטר אוויר פתוח.

נהר שוצף של שטויות אתה מייצר כאן

להוציא מנוע ללא עגלה , נו אז אתה יותר חזק משוורצנגר וסילוסטר סטלון ביחד
רכב זו רק יכולת שולית שלי
הנה דוגמא קטנה של 120 טון נירוסטה . כפול 4 .
אתה חייב להיות אדריכל , כל הכישורים שהם צריכים זה לתאר חורבה עשנה כארמון פאר , אתה עושה זאת מצויין .
כל כך הרבה שטויות אמרת בנושא זניח כמו פילטר אויר למנוע .
אם הקופסא הייתה מפריעה לזרימת האויר היצרנים היו עושים אותה עם רשת ולא סגורה עם פתח אחד .
חוץ מזה ברכבים רגילים אין שום צורך בשיפור זרימת האויר מעבר למה שהיצרן נותן .

enigo

New member
היכולת שלך לא להבין טקסטים פשוטים היא פשוט מדהימה

צריך לבדוק, אבל זה בטח יכול להיות מוגדר כשיא גינס...
אני אומר שהחלפתי מצמד - אתה קורא הוצאת מנוע.
אני מדבר על משמעות פילטר אוויר פתוח - אתה מדבר על קופסה... נו, שויין.

אני מדבר על ביטוח לאומי ואילו אתה עונה על מס הכנסה

לא דיברתי על צעצועים לילדים שבהם לא צריך לשלוף מנוע בכדי להחליף קלאצ'
אבל גם לא הזכרתי את הצעצועים לגדולים שבהם צריך מנוף 5 טון
בכדי להחליף פיסטון .

enigo

New member
ואתה יודע באיזה רכב החלפתי מצמד... איך?

וכדי להניח את דעתך - רכב עם מנוע שישה צילינדרים, עם תיבת הילוכים שכוללת טרנספר בתוכה. אלא שאם עובדים חכם, לא תמיד צריך לשלוף את המנוע. אבל זה, כאמור, רק אם עובדים חכם...
אבל פתאום קלטתי - כשמדברים על מסנן אוויר פתוח, אתה חושב שהכוונה היא למסנן אוויר בלי תיבת מסנן. נו, טוב, ככה זה עם בורים מוחלטים שמחליטים פתאום להביע דעה בנושא שאין להם מושג עליו. אז הנה, כדי שתהיה קצת פחות בור בפעם הבאה - "מסנן פתוח" בעברית משמעו מסנן עם התנגדות נמוכה יותר לזרימת אוויר, בלי קשר לאם הוא יושב בתוך תיבה או לא.

משאית עם המדליות מחכה לך , סוף סוף הבנת משהוא

עולם המושגים המעוות הוא שלך , המילה "פתוח" לא יכולה להתיחס לפילטר
שמעביר יותר אויר מפילטר אחר . כך זה עובד בעברית , מה לעשות ?
הסלנג שלך, הוא רק שלך .
הרי דיברתי על פילטר פתוח ללא קופסא שהוא מחוץ למכסה המנוע ועקב כך מכניס יותר אויר למנוע וכנראה שזה יותר למען הרושם . כי הרי אפשר לשים טורבו או טורבו יותר גדול לשם כך .
למה מישהוא עם רכב סטנדרטי מפס יצור המוני צריך פילטר שמכניס יותר אויר ?
שמים מה שיצרן אומר וזהוא .
היום לא צריך להתחכם יותר מידי , נכנסים לפולקסוואגן משלמים ויוצאים עם 30 או 40 כוחות סוס נוספים לטיגואן .
מעניין אם אפשר לבצע זאת גם במאזדה , סתם מעניין כי אני לא צריך את זה/

enigo

New member
אתה אומר את זה בצחוק, אבל באמת מגיעה מדליה למי שמצליח

להבין מה אתה רוצה להגיד.
עזוב את העובדה שזה המונח שהשואל השתמש בו, מה שכבר אמור לרמוז לך שזה המונח המקובל. פשוט הקלד "פילטר פתוח" בכל פורום אופנועים/מכוניות ישראלי שתבחר, ותגלה - שוב - מציאות חדשה ושונה כל כך משלך.
לא שזה יעצור אותך מלהמשיך לטעון שאלו כל האחרים שנוסעים נגד הכיוון. לרגע אין לנו ספק...
בקיצור, יצאת - שוב - חומוס, ועכשיו אתה תתחיל את ריקוד ההתפתלות המוכר שלך בניסיון לשכנע את כולם שזו בעצם אשמתם שהם התייחסו למה שכתבת במקום להתייחס למה שהתכוונת לכתוב. יאללה, שמתי PLAY (הכפתור עם המשולש, למקרה שגם לו אתה קורא בשם אחר). אתה יכול להתחיל.

זה רק אומר שהעברית שלכם לוקה וחסרת דמיון

לקרוא לפילטר הזה בשם נכון
זה כמו הטבעונים בישראל , למעשה צריך לקרוא להם צמחונים
כי הם אוכלים רק צמחים , אין להם שום קשר לתזונה טבעית
אז אולי חסרי דמיון כאלו צריכים לפנות לשפות אחרות בכדי לתאר את מה שהם רוצים .
כבר אמרתי שאתה האדום הכי חלש בתפוז אבל חושב שאתה שפיץ .
אתה יוצא חומוס בכל דיון כאן חוץ מדיונים חסרי חשיבות עם נתונים מיותרים .
על מכוניות חסרות חשיבות .

enigo

New member
אה... מי שיודע מה המשמעות של ביטויים ומילים ומשתמש בהם כראוי

סובל מעברית לקויה וחסרת דמיון... הבנתי...
זה באמת מסביר את השימוש המאוד יצירתי שלך במילים - מלא דמיון. שום קשר למציאות. אבל בהחלט מלא דמיון LOL

למעלה