הגמר הגדול - משחק מס' 4

ynvgi

New member
הכל נמדד כשהוילון יורד...

לא אחרי משחק אחד, שניים, סדרה, שתיים. לא קובי צריך להימדד ככה ולא לברון. גם לא אף שחקן אחר. נמאס כבר לשמוע את New Lebron או משתמש חד פעמי או magic Johnson או Someone או best24 אחרי כל רבע, כל משחק, כל סדרה, כל פלייאוף מביאים ניתוח "מאלף" לקריירה שלמה של בן אדם. קובי נכשל וקובי הצליח. יש לו את הקריירה האדירה שלו להתגאות בה. 5 אליפויות, תארים אישיים, מנהיגות, כשלונות, הפסדים צורבים, אהדה, שנאה, נמצא בלב הקונצנזוס לגבי מקומו באחד מהשחקנים הטובים אי פעם ב NBA. לברון אמנם עוד לא השיג תואר, אבל בעיניי הוא ללא ספק השחקן הדומיננטי בליגה בשנים האחרונות. עשה מהלך שילווה את הקריירה שלו, לטוב ולרע. קרוב לוודאי ישיג אליפויות, ויהיה ממוקם במקום גבוה בהיסטוריה של ה NBA. הייתי מת שניתן לדברים קצת לזרום, להנות מהפלייאוף הענק של נוביצקי (ודאלאס), ממיאמי שלמרות שהמון רוצים בכשלונם, נמצאים במצב של סדרה של הטוב מ 3, משינויים במזג האוויר (סן אנטוניו, לייקרס בוסטון בחוץ...השנה..., OKC, מיאמי, דאלאס, שיקגו בפנים). אחלה פלייאוף, אחלה סדרת גמר, הפתעות, קאמבקים. חג שמח.

GIOVANINI

New member
איך יחשב שחקן ענק שלא יחשב לMVP של הפיינלס

הוא יחשב שחקן טוב ותו לא, הרי קובי בלי 2 האליפיות שהיה הMVP של הפיינלס גם היה נזכר כשחקן טוב אבל שהאליפיות שזכה רשומות יותר על שאקיל. ועכשיו האליפות של מיאמי בדרך להרשם בפעם השנייה על השם של וייד. וכנראה אם יזכו בשאר האליפיות זה יהיה רשום על וייד ככה שאולי יהיה לו אליפיות אבל להיות בן הגדולים באמת הוא לא יהיה.

bostonForever

New member
אתה קצת נסחף...

לברון היה לא פחות טוב מוויד בפלייאוף הזה ואפילו טוב ממנו. בסידרה הנוכחית לוויד יש מאצ'אפ נוח מאוד וללברון שומרים חזקים ולכן הוא נותן לוויד את המושכות (צעד די מרשים לדעתי). לצערי הצמד הזה עוד יזכה ככה"נ בהרבה אליפויות כך שלברון עוד יזכה ב MVP של הפיינלס. כמו שכל חובבי קובי מזכירים בלי הפסקה - זו בסופו של דבר הצבעה פוליטית (מה שמסביר איך קובי ולא גאסול זכה בשנה שעברה)

the best24

New member
למה כשלברון לא טוב אז זה עניין של מצ'אפ?

וכשהוא טוב אז הוא פשוט יותר טוב? בלי לשים לב, אתה מדבר כמו לברון LOVER. מצטער איש, זה לא עובד ככה. את ווייד שומר סטיבנסון, שומר לא פחות אם לא יותר טוב משון מריון. עניין המצ'אפים לדעתי הוא די מגוחך. אם אתה שחקן טוב, אתה תמצא דרכים לתרום את חלקך. עובדה, קובי היה נהדר בגמר האחרון מול שומרים כמו פירס וריי אלן, עדיפים, הייתי אומר, בהרבה מאלו של דאלאס. ולא נזכיר (הזכרתי) את מייקל ג'ורדן מול גארי פייטון בגמר של 96 וכו'. לברון פשוט לא טוב. לא חוכמה להיות אדיר נגד שיקגו, ופילדלפיה, ונגד בוסטון המידרדרת גם ווייד היה תותח. בגמר, איפה שהכסף על השולחן, לברון שוב נכשל ואני לא מבין למה אנשים ממשיכים להגן עליו. הוא ראוי לביקורות, הוא אפס עד עכשיו והסיבות לא ממש מעניינות. הפסקה האחרונה שלך בכלל משעשעת. קובי היה גדול על גאסול בגמר של אשתקד, ואפילו קלע יותר ממנו ברבע הרביעי, לקח יתר ריב' והיה האיש בהגנה. אם אתה אומר שהוא לא זכה בגלל הצבעה 'פוליטית', אז אין לי כבר מה להגיד. יש לי כבוד אלייך כיוזר, אבל הפעם באמת הגזמת.

bostonForever

New member
טיפה הוצאת את דבריי מהקשרם

את לברון מעולם לא אהבתי, ואחרי ה"החלטה" אני אוהב הרבה פחות. הוא עדיין פירק את שיקגו, קבוצת ההגנה הטובה בליגה ונתן יופי של סדרה מול בוסטון. בסדרה הנוכחית, למעט המשחק האחרון בו הוא היה רע מאוד, הוא שיחק טוב ופשוט נתן את הבמה לוויד. ברור כמובן שה MVP ילך לוויד ובצדק. אין שום צורך להזכיר את קובי ובטח לא את ג'ורדן כי לברון עדיין לא מתקרב לדרגה של אף אחד מהם. להזכיר לך את קובי והקבוצה שלו מתפרקים בגמר 2008? או נגד דאלאס השנה? אני לא זוכר את לברון סופג כאלה השפלות במשחק פלייאוף... סטיבנסון אגב משחק רק 20 דקות למשחק בסדרת הגמר, רב הזמן קיד שומר את וויד (או טרי מדי פעם) ולמרות שהוא עובד קשה זה ממש לא כוחות. כשאתה אומר "קובי היה נהדר בגמר האחרון" אתה מתכוון גם למשחק השביעי?? אני לא מבין למה אנשים ממשיכים להגן על קובי אחרי הפלייאוף של שנה שעברה. בלי הטיפ-אין של גאסול אני לא בטוח שהיו עוברים את אוקלהומה, ובלי ההתעללות שלו בגארנט בוסטון היתה אלופה. חבר טוב שראה איתי את המשחק השביעי יכול להעיד שבחצי השני קיללתי את ג'קסון בכל דקה שקובי היה בחוץ כי הוא היחיד ששמר את בוסטון במשחק.

the best24

New member
ואני לא זוכר

את קובי זורק 11 פעם לסל במשחק גמר ולא לוקח על עצמו במשחק צמוד ברבע אחרון.. זה יותר גרוע מהתפרקות קבוצתית. אנשים ממשיכים להגן על קובי כי הוא דפק 30 נק' למשחק בגמר נגד בוסטון. איפה הוא ואיפה התפוקה של לברון (17 נק' בגמר הנוכחי בינתיים). ובוסטון 2010 טובה בהרבה הגנתית מבוסטון של 2011 ומדאלאס של ההווה. אתה לא באמת מצפה שקובי ינצח לבד משחקים, נכון? הטיפ אין של גאסול היה תפקידו, כמו שפקסון עזר למייקל מול פיניקס עם שלשת האליפות, וכמו שקר עשה זאת נגד יוטה, וכמו שפיפן היה אדיר בכל אליפות. בנאדם, הסייד קיק+ צוות מסייע צריך לעזור, לפעמים. לא? אתה מדבר על קובי באותו משחק שביעי כאילו היה נזק, אבל הוא עדיין קלע 10 נק' ברבע האחרון. 10 נק'! יותר מכל לייקר אחר, וכנראה סלטיק (אם אני לא טועה). אז אם זה נזק, באמת טוב שהוא לא ירד מהפרקט. ערב קליעה רע יש לכל שחקן (גם גאסול היה חלש עד הדקות האחרונות), אבל קובי בכל זאת דאג להכריע את המשחק, בעזרת צוות מסייע כמובן כי זה תפקידו, לעזור לכוכב, כשהוא גם מנטרל הרמטית את רונדו (אני בטוח שאתה זוכר כמה רג'ון היה רע באותו רבע אחרון, כי אני כן).

bostonForever

New member
קובי הכריע את המשחק השביעי?

נראה לי שראינו משחקים שונים... רונדו אוברייטד בענק (וכתבתי את זה כבר כאן בעבר). שמירה טובה על רונדו היא פשוט לתת לו שני צעדים. הוא היה גרוע בכל סדרת הגמר פשוט כי הוא לא מסוגל לקלוע מיותר ממטר. גלשנו לעניין קובי גם באשמתי אבל הוא לא העניין כאן. בעניין לברון - בסדרת הגמר הזו ובפרט במשחק האחרון הוא אכן לא לוקח אחריות. אני מניח שבמשחקים הבאים נקבל תשובות טובות יותר. אשמח אגב אם התשובה בסוף תהיה "הוא פחדן ולוזר" אך אני חושש מאוד שלא כך יהיה.

lirandr

New member
אתה מוציא אנרגיות לחינם...

אצלי כל אדם שמגיב ב"אתה הייטר\לובר", מיד מאבד לגיטימציה.

the best24

New member
לפי מה שאני יודע

שחקן שקולע הכי הרבה בקבוצה שלו ברבע אחרון של משחק, הוא האחראי הבולט לניצחון, לא? כמובן, גאסול לקח ריב' ענק וסם לייאפ חשוב במאני טיים, כל הכבוד לו וזה תפקידו כסייד קיק, אבל קובי עשה 10 נק', קבר 4 זריקות עונשין קריטיות, וחנק את המנוע של בוסטון, רונדו. קובי הכריע את המשחק, ביחד עם גאסול וכמובן ארטסט (שהשלשה שלו הגיעה מאסיסט של קובי). אבל למה אתה מתעלם מ-10 הנק'? זה אני לא מבין. לגבי לברון, חבל לך על הזמן. זה האיש והשחקן. הוא לא טוב מספיק. ולא ווינר. דוגמאות יש כבר ובשפע.

מה לא נכון בהצהרה הזו?

שמירה על לברון זה דבר קבוצתי, למרות שבכל מקרה נדיר לראות הגנות משאירות איזשהו סופרסטאר לאייסוליישן טהור כדי שידהר לסל...

היסחפויות בסיקורים

ראיתי את המשחק... קודם כל מיאמי פשוט לא קבוצה כשהם ביתרון סביר ברבע 4, כאילו מישהו מכניס אותם למוד פדיחות ומתחילים איבודי הכדור המגוכחים וההתקפות חסרות התוחלת. אולי ספולסטרה צריך לתת לביג 3 לנוח ב5 הדקות של הרבע השלישי כדי שיהיה צמוד ואז להכניס אותם רעננים לרבע רביעי? לא יודע. פלאש, כהרגלו, פשוט מדהים בסדרת הגמר. שחקן פנומנלי, אני פשוט לא מזהה את אותו השחקן מהסדרות הקודמות (למרות שהוא לא היה רע) - הוא רשמית בכושר של אליפות, והוא פשוט מפחיד על המגרש. גם בוש היה רחוק מלאכזב במשחק הזה, בעיקר במחצית I בה הוא קלע את הקליעה שלו על אוטומט... למרות כל הירידות על לברון אני לא חושב שזה בהכרח היה המשחק הכי גרוע שלו - אני למשל חשבתי שההפסד בבית היה משחק הרבה יותר גרוע, וזה עוד בסדרה הזו. ההבדל בין המשחקים - לפחות הפעם הוא קלט שהוא מכוון את עצמו לAM כשהמשחק בFM ונתן את הכדור לפלאש שהיה, כאמור, אש! הסיבה שאני לא כל כך מתרגש היא אחרת - לברון פשוט מרגיז אותי בסדרה הזו. חוץ מההתחלה של משחק 3 הבנאדם, שהוא רכבת משא כושית, לא נכנס לפאקינג סל. פאק, לברון, תחדור!!! תתעורר!!! היכולת שהוא הציג במשחק הזה היא המשך של ההססנות הזו בקליעה וחדירות לסל, אבל כאמור לפחות הוא חילק אסיסטים טובים (כולל כמה שלא נכנסו, אגב, והיו באמת מסירות מעולות.). זה מוביל אותי לנקודה הבאה, והיא גם נושא ההודעה - היסחפויות קשות שאני רואה בסיקורים של סדרת הגמר הזו. כשמיאמי ניצחו באיזה 2 נקודות דיברו על כמה שדאלאס לא יכולים לתפקד רק עם דירק ושהוא חייב עזרה. כשדאלאס מנצחים ב3 אומרים שלברון פקק, למיאמי אין אופי ושבקצב הזה הטבעת אליפות היחידה שהם יראו זה אליפות ניקיון חלונות או משהו. קצת פרופורציה - כל המשחקים האלו נגמרו באמת על חודן של כמה נקודות בודדות והיו צמודים ממש עד הרגע האחרון - אם כבר אפשר ללמוד על "אופי" של קבוצה ממשחק כלשהו לדעתי זה המשחק השני שבו באמת דאלאס הוכיחו ווינריות רצינית. אבל מבחינת מה יהיה הלאה - קשה מאוד לחזות. אני עדיין מחכה לראות אם התחזית 4-2 מיאמי שלי תקרוס או לא... אני מקווה שכן והסדרה הזו תמשיך עד משחק 7.

אני לא מאמין שדאלאס ניצחה את זה.

מדברים על האקס-פקטור שבא מהכיוון של מריון המפתיע או צ'נדלר [אגב, אוהב את השחקן הזה מיום ליום], אבל בעצם האקס-פקטור של דאלאס הוא המאמן. קרלייל עשה את ההתאמות שלו במחצית השניה. 9 דקות לסיום, דאלאס בפיגור 7, וויד משתלט על המשחק. קרלייל מחליט להוציא את באראה ולהכניס את קיד. הוא גם מוותר על מריון ונשאר עם המומנטום שהביא סטיבנסון. קיד קיבל את המנוחה שלו, הוא חוזר, אבל ההחלטה להוציא את באראה ולהישאר עם מוביל כדור אחד עד לסיום בסופו של דבר ניצחה לדאלאס את המשחק. אם באראה היה בערב שהזריקות שלו היו נכנסות, דאלאס היתה גומרת את המשחק גם הרבה לפני, ואיתו. אבל המצב היה שלא היו לדאלאס הרבה שחקנים 'חמים', ולכן קרלייל היה צריך להמר. הוא הימר נכון. נוביצקי, הוא היה גמור בדקות האחרונות. חום גבוה, עייפות, 213 ס"מ שמשחק 40 דקות, שאפילו גארדים מובילים בליגה, בפריים שלהם, לא מגיעים לכמות הדקות הזאת. זה הרבה לבקש, אבל הוא עמד בזה. קרלייל נתן לו מנוחה בכל רגע אפשרי. אם זה בטיימאאוטים, אם זה בזון שהם שמרו, אם זה בכדורים שהוא האכיל אותו בטופ אוף דה קי במקום לסחוט ממנו את כל האנרגיה שלו במאבקי מיקום. קרלייל חכם, הוא ראה את הנולד. הוא ידע שנוביצקי יקבל את השריקות על כל נגיעה, מה שבאמת קרה, והוא ידע שנוביצקי לא צריך לשחק עם הגב לסל בלואו פוסט כדי לקבל שריקות. במשחק הקודם ספולסטרה נתן להאסלם את משימות השמירה על נוביצקי וזה הביא למיאמי את הניצחון. גם ספולסטרה יודע שבוש לא יכול לשמור על נוביצקי, ולכן הוא הלך גם הפעם עם האסלם בדקות המכריעות. הפעם נוביצקי עשה את מה שהוא היה צריך לעשות במשחק הקודם - לתקוף את הסל עם הצעד הראשון המהיר שלו. זה לא משנה אם הוא הולך ימינה או שמאלה, היתרון אצלו. אם יוצרים איתו מגע הוא ילך לקו, ויקלע. ואם הוא ייצור את המגע הוא יקבל שריקות, ויקלע. קרלייל נותן לנוביצקי את הקרדיט בדקות המכריעות, וזאת למרות שהוא יכל באותה מידה גם לסדר מבט לטרי. החלטה של מאמן, וזאת החלטה שמנצחת משחקים. זה לא סתם לתת לשחקן הכי טוב שלך את הכדור ולתת לו לזרוק. נוביצקי ידע בדיוק מה הוא רוצה לעשות. ההתקפה שניצחה את המשחק היתה מתוכננת ותפסה את מיאמי עם המכנסיים למטה. עוד דבר, היו כמה פלופים רציניים בהגנה של דאלאס שתוקנו במחצית השניה, ובמיוחד ברבע האחרון. למשל, החדירות פנימה של וויד שצ'נדלר נתקע במקום ולא בא לעזור, היעדר סגירה של הקו האחורי בריבאונד [זה צריך להיפסק ששחקן רץ את המגרש לפני שהקבוצה שלו משיגה את הפוזישן] ומעל הכל הרכות של נוביצקי. שומר גדול הוא לא היה, ושחקן הגנה דגול הוא לא יהיה, אבל היו לו רגעים טובים בסדרה. היו יותר מדי מקרים שהוא 'וויתר' על המהלך, וזה קרה גם עם היווד, שבדקות שלו במחצית הראשונה הוא פירק את דאלאס בהגנה, ולכן עשה נכון קרלייל שעלה עם נוביצקי בחמש ועם קרדינל ומריון בפורוורד רק כדי לא לתת להייווד דקות. זה עבד נכון. דאלאס [שוב] יכולה להיות מעודדת. זה כבר נהיה קלישאתי, אבל זה נכון. הם החטיאו לייאפים שאסור להחטיא שנגמרו כמעט תמיד בנקודות בצד השני, וגם אי אפשר להצביע על שחקן אחד שהיה באמת בשיאו. כולם היו בסדר, אבל לא הגיעו לקצה היכולת. מצד שני, אני לא רואה את לברון נותן עוד ערב כזה. הזריקות שלו יכנסו, ואם לא במשחק הבא אז במשחק שלאחריו. דאלאס לא יכולה לבנות על זה שהוא יתן עוד ערב כזה חלש. מצד שלישי, בוש נתן מחצית ראשונה ענקית, ואת אחד משלושת-ארבעת המשחקים הכי טובים שלו בפלייאוף העונה. האם הוא יכול לתת עוד ערב כזה של 30 נקודות? ונוביצקי, הרבה תלוי בו, אם הוא יהיה בריא ויתן משחק ענק, דאלאס בכיוון הנכון.

עצה סמנטית

אתה כותב ניתוחים מורחבים שזה נחמד ובסדרות של בוסטון מאוד אהבתי לקרוא את כל השטף שהבאת, אבל קח את עצתי (שלא קשורה לתוכן) וחלק לפיסקאות בנאדם. אם תסתכל על ההודעה הזו היא גוש שחור ומאיים על המסך שלי, וקשה לקרוא בלי חלוקה ברורה לפיסקאות (עם רעיונות שונים ביניהן)

Puskas

New member
שוב לברון נחנק?

בינתיים בסדרה הזו לברון קולע 17.2 נ"ק למשחק..בשני המשחקים האחרונים הוא "הפציץ" 17 והלילה 8..מרשים אה? האם זה מקרי ששוב ג'יימס עושה בחיתול במאני טיים של העונה? האם זה מקרי שאחרי שלאורך כל הדרך במזרח הוא נתן בראש,לפתע הוא משחק כמו גילי מוסינזון? אולי מקרי אבל מה שבטוח הוא שפלאש מוכיח שוב את מה שהיה ברור,הוא לא צריך את לברון,הוא יכול להסתדר מעולה גם אם יבוא סטאר ברמה של בוש ויחליף את ג'יימס, ומעל הכל הוא מוכיח שהוא הביג מן והפרנצ'ייז של ההיט ושזו הקבוצה שלו ורק שלו..לברון הוא אורח ושחקן משני. 30 נ"ק למשחק יש לפלאש,מעלה את הרמה לעומת הפלייאוף עד עכשיו,בעוד שג'יימס צולל וקולע בסדרה הזו פחות מבוש אפילו..אותו בוש שמושמץ כל כך,תורם 18.2 למשחק שזה נקודה מעל לברון ובנוסף משתווה אליו בריבאונד.. אני שמח מאוד כמובן שהמאבס ניצחו אבל חלאס,לברון זה פיקציה והגיע הזמן לפוצץ את הבועה של הילד הזה.. הוא לא כוכב ראשי,הוא לא יהיה בחיים אחד הגדולים והוא בחיים לא יקח אליפות שתירשם עליו ככוכב בלעדי.. לפחות בקאבס הוא עד היה מקבל את רוב הכדורים וקולע מלא נקודות אז הוא היה משלה אותנו שהאחרים הם הבעיה.. עכשיו בהיט הוא מתגלה במערומיו..כי כוכבות ומנהיגות לוקחים,כי להיות גדולים במאני טיים של העונה זה משהו שלוקחים בכוח ובאופי.. פלאש עושה את זה ולברון עושה במכנס.. שמישהו כבר יקרא לאמא שלו שתחליף לו חיתול,תשים לו טלק בטוסיק ותקרא לו סיפור לילה טוב.. כי לברון לא שייך לסדרת הגמר,הוא שייך ללול בחדר תינוקות.. אולי לברון לפתע ישתולל עם 40 במשחק הבא ושוב ימכור אשליה..אבל הרושם הכללי של הסדרה לא ישתנה..ווייד כוכב על והמנהיג ואילו לברון כוכב משני ושחקן שני ברוטציה של הובלת הקבוצה.. מזל שיש חברים (ווייד) שיגרמו לך להגיע רחוק..אחרת לברון היה מעביר קריירה שלמה של הדחות בחצי גמר או בגמר אזורי.

Ori L88

New member
עם כל הכבוד לוייד ואין הרבה.

הוא נחנק בצורה דיי קיצונית במשחק מספר 4 , הוא היה ענק. אבל לפספס עונשין ככה? ולאבד כדור כזה קריטי? לא מתאים בכלל. על לברון אין לי מילים על התצוגה הפאתטית שלו , בוש לא פוגע אבל לפחות הוא מנסה קיבינמט.

lb22

New member
חברה אתם ממהרים להחליט דברים...

(טיפוסי לישראלים :) )... סה"כ משחק אחד אחרי פלייאוף די טוב שהוא נתן (ואני שונא להגיד את זה...). ד"א זו הסיבה לדעתי שהוא הלך לקבוצה כזו עם עוד כוכב ,שביום שהוא ישחק ככה יהיה שם את המישהו האחר , הפעם זה לא הספיק להם פעם אחרת אולי כן. המשחק החמישי הולך להיות מאוד אבל מאוד מעניין מבחינת לברון זה הולך להגדיר אותו לשנים הקרובות אם הוא יהיה תותח יגידו שמותר גם לו לשחק פעם ב.. גרוע , ואם הוא שוב יהיה גרוע תדמית הצ'וקר תלווה אותו הרבה מאוד זמן.

למעלה