האם לדעתכן המראה של ילד משפיע על יחס הגננות?

האם לדעתכן המראה של ילד משפיע על יחס הגננות?

ברור שלא אמור, אבל האם לדעתכן זה כן משפיע?
הבן הקטן עומד להיכנס לגן מועצה לראשונה בחייו (עד עכשיו היה בגן פרטי).
מדובר בילד חמוד ושובב מאד, אבל גם אסרטיבי מדי: כשלא מרוצה יכול להרביץ או אפילו לנשוך (היה לו עיכוב שפתי רציני מאד שטופל בהצלחה - מאז מהגן כמעט ואין דיווחים, אבל בבית כן נושך את אחיו בן 5).
אז ברור שאנחנו מנסים לשנות את ההתנהגות שלו, אבל אני מפחדת שהוא יקבל יחס שלילי מהצוות.
מבחינת המראה - הוא נראה מלאך - עור לבן, שיעור בלונדיני ארוך וגלי, עיניים כחולות.
לדעתי, זה עוזר לו להתחבב על הצוות.
בעלי מאד רוצה לספר אותו: קשה לחפוף לו ראש, והאמת היא שאני לא סובלת בנים עם שיער ארוך, ולמזלינו עד עכשיו לא חטף כינים - אבל מי יודע מה יהיה.
אבל אני רוצה לחכות שייכנס לגן, הגננות יתאהבו בו - ורק אז נספר אותו.
האם לדעתכן זאת סיבה מפגרת לא לספר אותו?
צוות הגן מקסים, אחיו היה שם השנה (אבל האח מתנהג מאד יפה בגן, בלי קשר לכלום)

רi תם

New member
תספרי אותו

חם,לא נעים בראש.
אין קשר בין שערו הגולש להתנהלותו.
תספורת תהווה חלק ממשהו חדש,כניסה לגן של "בוגרים".
תספרי,תחזקי אותו ש"כמה שאתה יפה ובוגר".....
זה יכול להשפיע על הנשיכות.
בגן,חכי.ילדים מתנהלים שונה בבית מבגן.
תני לו קרדיט שהוא יהיה מקסים לא רק בזכות יופיו אלא כי הוא ילד מקסים.
בהצלחה.

danakama10

New member
עד שלומדים להכיר את הילד

אז לדעתי כן, המראה החיצוני משפיע. ברגע שמכירים את האופי (ואצל הגננות אני מניחה זה קורה מהר מאוד), אין לכך כבר פונקציה.
דווקא בגלל שהמראה החיצוני כן משנה בהתחלה, אני כן הייתי ממליצה לך לספר אותו. לא ברור לי מדוע בארץ כל כך פופולרי לתת לבנים ללכת עם שיער ארוך ופרוע (בדרך כלל גלי או מתולתל), דבר שמשדר לפחות עבורי לכלוך והזנחה. ספרי אותו, יהיה לו יותר נעים, הסיכוי לכינים ירד, ואפשר יהיה להתרשם מהיופי שלו בצורה טובה יותר.

iameden

New member
ברור. לצערי על כולם זה משפיע יותר או פחות

אבל מהר מאוד לומדים להכיר וזה כבר לא ממש משפיע יותר.
מעבר לזה שאם הוא נראה מלאכי, הוא ככל הנראה יהיה נורא חמוד גם כשיהיה מסופר...
אם חם ויש כינים ולא נעים.. נראה לי חשוב לרווחתו של הילד שיהיה מסופר

לא חייבים לכסח הכול...

אני גם לא אוהבת בנים עם שיער ארוך אבל אני גם מאוד מאוד לא אוהבת את מראה המארינס הרווח בארץ. הם ילדים ולא חיילים.
אפשר לשמור על המראה החמוד אבל שיהיה גם מטופח - לכי לספר ותגידי לו שאת רוצה תספורת קצרה אבל שישתמש רק במספריים, שלא יגלח לו את השיער וישאיר לו פוני. ככה הוא ישאר חמודי ולא יראה כמו מועמד לשירות צבאי

בתור גננת, כמובן שילד צריך להיות מסודר ונקי

ושיהיה נעים להיות בקרבתו אבל זה שילד בלונדיני או עם עיניים כחולות לא יגרום לי לחבב אותו יותר. זה משהו שממש לא רלוונטי מבחינתי.

למעלה