חגיגת יום הולדת בגן ערייה

חגיגת יום הולדת בגן ערייה

הבן שלי יחגוג יום הולדת 5 בסוף יולי וזאת השנה הראשונה שלו בגן מועצה.
בשנה שעברה חגגנו לו בתאריך המדוייק היות והגן הפרטי עבד עד אמצע אוגוסט.
אם הבנתי נכון, הגננת תרצה לחגוג לו יום הולדת כבר בחודש יוני.
זה לא יבלבל אותו?
ואם אני רוצה לחגוג לו בבית - את מי להזמין? מתי?
את הגן החדש? את הישן? חצי מהגן שלו יישארו עוד שנה והחצי השני, כמוהו, יעברו לאחד מגני החובה באותו המתחם. רובם ביקשו את הגן שאני ביקשתי. אבל לא ידוע מה נקבל בשיבוץ (או שאולי נדע עד אז).

לא רואה סיבה לבלבול

הבת שלי נולדה בתחילת אוקטובר.
גם את יום הולדת 4 וגם את יום הולדת 5 היא חגגה בגן יותר מחודש וחצי אחרי תאריך יום ההולדת (היו חגים, ימי הולדת של ילידי ספטמבר וכך יצא שהיא חגגה לקראת סוף נובמבר).
הסברנו לה למה יש הבדל בין תאריך יום ההולדת לבין התאריך שבו חוגגים את יום ההולדת בגן, היא קיבלה את ההסבר בלי שום בעיה.

לא יודעת לייעץ לך את מי להזמין, מפני שעד כה ערכנו ימי הולדת רק עם המשפחה המורחבת וללא חברים.

בשנה שעברה היה לי מאד חשוב לדייק

כי אחיו שצעיר ממנו בשנתיים חוגג שבוע אחריו.
השנה הוא כבר גדול יותר ומבין יותר, אבל ברור לי שאפשר רק להקדים ולא לאחר (שוב, בגלל האחים שאחד נולד בתחילת אוגוסט ושני בתחילת ספטמבר).

יום הולדת

לא בטוחה שזה רלוונטי עד כמה זה מבלבל - הרי האופציה היחידה זה ביוני, אחרת לא יחגגו לו יומולדת בגן בכלל (ואני מניחה שהוא רוצה יומולדת בגן). פשוט תסבירי לו שיש לו יומולדת בחופש / בזמן הקיטנה - ולכן חוגגים לו בגן לפני סוף השנה.
לגבי חגיגה בבית - בהנחה שהוא יהיה בקיץ בקיטנה עם אותם ילדים שהיה איתם כל השנה, לדעתי לא כדאי להפריד - מבחינתו אלה החברים שלו. מה שיהיה בשנה הבאה לא רלוונטי עדיין.
מתי? - מתי שנוח לך - לא נראה לי משנה.
לגבי רק בנים - מה היה מקובל במשך השנה בימי הולדת? אם אף אחד עד עכשיו לא הפריד - לא הייתי מפרידה.

אף אחד לא חגג עד עכשיו

הוא בין הגדולים בגן, כך שעד עכשיו היו רק ימי הולדת 4 וכנראה לא חגגו להם

לדעתי ברור שאם את חוגגת בקיץ (או לפני כן) בבית

להזמין את הגן הישן. לא נראה לי רעיון סביר להזמין למסיבה ילדים שהוא בכלל לא מכיר ושלא מכירים אותו.
לגבי החגיגה בגן, נראה לי שבגיל 5 אפשר להסביר לו למה חוגגים לו בגן ביוני, והוא יבין.
הבת שלי ילידת אוקטובר ואנחנו חגגנו השנה (4) יום הולדת בבית (כלומר בגינה באזור שלנו) אליה הוזמנו רק הבנות של הגן - כלומר, זה היה חודש ומשהו אחרי תחילת השנה, ומתוך הילדות 3 היו חדשות (כלומר, פגשו אותן בספטמבר) ו-5 ישנות (+ הבת שלי). הרעיון של לחגוג רק בנות, אני חייבת להודות, אכזב חלק מהבנים ששמעו על העניין (אם כי אולי בגיל 5 הילדים יידעו יותר לשמור סוד) - אבל אני ממש לא הייתי מסוגלת לקחת אחריות גם על הבנים בגינה (בקושי הסתדרתי רק עם הבנות...).

אני חוגגת יום הולדת עם המשפחה הגרעינית

ואם מתאפשר - גם עם הסבים - בתאריך עצמו או מאד סמוך לו. את החגיגה בגן לפי הלוח של הגננת (חוץ מאשר ממש לפני הלידה שמאד הקפדתי, כי לא רציתי לפספס), וחגיגה עם חברים בשבועיים +- של סביב התאריך. בגילאים הקטנים רק עם כמה חברים טובים (4-6 בערך), בגן חובה לפי בחירת הילד, ובבית הספר קבענו שמזמינים בנים/בנות/כולם, ועד כה חגגתי לגדולה עם בנות הכתה. אצלי לא מתבלבלים ויש הבדל ברור בין חגיגה לחגיגה.

למעלה