מה למדתם מהילדים שלכם?

מה למדתם מהילדים שלכם?

חברה שלי וקולגה למקצוע העלתה פוסט מקסים לפייסבוק שבו סיפרה על מה שהילדים שלה לימדו אותה באופן שהיה חדש ולא מוכר לה לפני האימהות.
היא נתנה דוגמא פשוטה בנושא של ציור, שהיא הייתה רגילה שציור מציירים על דף נייר או משהו דומה, אבל בזכות הילדים שלה היא נפתחה לרעיונות ויצירתיות חדשים ולמדה שציור הוא גם יכול להיות מה שאנחנו קוראים לו - קישקוש.
הוא יכול להתקיים על קירות, על חלונות, על שולחנות, הוא יכול להיות עם הידיים או עם חלקי גוף שונים במריחה על משטח קשיח או על הריצפה ועוד מלא דוגמאות.
אני חושבת שמה שהיא התכוונה אליו בעצם הוא שהילדים שלה לימדו אותה גמישות
וזה חיבר אותי באופן מאוד חזק לחווית האימהות שלי ולאיך שאני רואה את ההורות שלי כמסע של למידה והתפתחות אישית.

חשבתי לעצמי מה אני למדתי כאימא כאישה וכאדם מהילד שלי ובזכות האימהות וישר עלתה לי התשובה - הקשבה. למדתי להקשיב על באמת ולהתמסר להקשבה הזו שזה לדעתי לפעמים קצת מאתגר, גם פיסית לנוכח היומיום העמוס ובעיקר רגשית, כי זה דורש ממני להכיל גם דברים שלא תמיד קל לפגוש בהם, אצלו אבל גם אצלי, וגם לעשות דברים באופן שונה, באופן שלוקח בחשבון, גם אם רק כהבנה, את זווית הראייה שלו.
אבל בסופו של יום זה מרגש אותי מאוד לימוד ההקשבה הזאת שמתאפשר לי בזכות האימהות ובמיוחד בזכות היותו של בני מי שהוא - עשיר בגוונים כל כך רבים של רגשות, מחשבות, רצונות, רגישויות שהם עולם שלם וכל כך ייחודי ושונה ממני, אבל גם מאוד דומה.
זה מרגש אותי כי עם הזמן הבנתי ששם בדיוק אני רוצה להיות וזה מה שאני שואפת אליו באימהות שלי - הקשבה אמיתית.
אז זה מה שאני למדתי מהילד שלי.

מה אתם למדתם מהילדים שלכם? כל דבר. לא חייב להיות כזה משתפך כמו שלי

רi תם

New member
שאלה מקסימה ותשובתי...

למדתי שלווה וקצב אחר.יש כאלו שיכנו זאת "תעדוף".שנים רבות,רבות מידי לקח לי ליצור משפחה.עברי המיילדותי עולה על כל דמיון אבל זכיתי.ביתי ובני הם אושר עילאי.למדתי שהכל יכול לחכות.קודם הם ואחר כך כל העולם ואישתו.איתם בנחת,ברוגע,באהבה על כל המשתמע מכך."וויתרתי" על מרדף אינסופי בעבודה,כי היא שם תמיד,קבועה וקיימת.אמנם מאוד פרפקציוניסטית אבל לא "מתמסרת" יותר לכלום באופן טוטאלי חוץ מלילדיי.ידעתי כל השנים שאהייה אמא בכל רמ"ח אבריי ושס"ה גידיי אבל הילדים לימדו אותי איך לעשות זאת הכי נכון עבורם!
להיות נוכחת בכל שלב ושלב בהתפתחותם,לפעול בקצב שלהם,לדחות או לוותר על מה שלא חובה או מפריע למשפחה.בקיצור-להיות אמא!

שבוע טוב

שאלה נפלאה

אומנם הקטנה עדיין קטנה, רק בת 7 חודשים אבל למדתי המון ממנה ומהדרך הארוכה שהייתה לנו עד שהגיעה לעולם.
למדתי מהי סבלנות- ההמתנה עד שהגיעה לעולם, היכולת שלי להיות סבלנית יותר ממש גדלה כי מה לעשות- הצרכים שלה קודמים לשלי
.
למדתי שהיא מאוד דעתנית ושכנראה בכל זאת למדה את זה מאיתנו חח

&nbsp
למדתי שלא חייבים להניק כדי שיהיה קשר מיוחד וחזק.
&nbsp
למדתי שהמילה "אמא" שנאמרה כבר כמה פעמים פה גורמת לי לייבב ולהיות שלולית.

למדתי המון

אם חשבתי שאני בן אדם של נתינה, אז אחרי שהבן שלי נולד זה נהיה חזק יותר. בזכותו: למדתי שכשאני אוהבת משהו משהו חזק חזק אני מסוגלת להזיז הרים עבורו, לתת גם כשקשה, גם כשהעייפות משתלטת וגם כשאין כוחות.
למדתי שהמילים "בשר מבשרי" הם צמד חזק ומשמעותי מאד.

ושלווה. למדתי שהדבר הכי חשוב בחיים שלי זה החיוך שלו, זה שהוא יהיה בריא ומאושר- כי שום דבר לא משתווה לזה.

ולאהוב את המשפחה הקטנה שלי שבשבילי היא הכי חשובה שיש.

למעלה