האם כסף טוב יהיה תמיד רק נחלתם של אנשי מכירות מכל סוג ?

ml2019

New member
האם כסף טוב יהיה תמיד רק נחלתם של אנשי מכירות מכל סוג ?

ניסיון חיי עד כה הראה - שכמעט אך ורק אנשי מכירות
או אנשים שיודעים למכור - לא משנה מה לא משנה איך ולא משנה אם תיתן לזה
שמות אחרים - זה עדיין מכירה
הם אלה שמרוויחים הכי הרבה הכי מהר
ואני רק שאלה אחת:
מי שאין לו שום כישרון וזיקה ואהבה למכירות
גם יכול להרוויח כסף טוב והרבה
ואם כן
באיזה תחומים בדיוק ?

או שרווח כלכלי גבוה לעולם ישאר נחלתם של רק אנשי מכירות ?

מה זה כסף טוב?

האם התנאי הוא מהר והרבה?
&nbsp
מי שמרוויח לאט אבל עקבי, ומצליח להגדיל את הונו בעקביות - זה לא כסף טוב?
סבא שלי ז"ל, נפטר אדם אמיד למדי (לא עשיר היסטרי, אבל בהחלט בעל נכסים). הוא לא מכר כלום כל חייו. בתקופות מסויימות גם סבל מחסור. אבל עם הכסף שהרוויח במשרה לא זוהרת התנהל בחכמה, חי בצניעות, נהג באיפוק, וגם הבין מה הוא עושה.
הכסף והנדיבות שלו עזרו מאוד לילדיו, נכדיו והיום גם לניניו.
זה לא כסף טוב?
&nbsp

ml2019

New member
זה אחלה כסף. הלוואי אנשים היום היו כמוהו

כמו סבא שלך
אבא שלי למשל בניגוד אליו עבד כל חייו קשה כמו 20 חמורים איש קשה יום
בזעת אפו תרתי משמע
התנהל בחסכנות ובזהירות
ועדיין נשאר אדם ..איך לומר את זה.. עני זה מילה גסה. אבל בדיוק ככה

כשאני אומר כסף טוב זה להרוויח יפה
שזה לעלות עוד ועוד מעל שכר המינימום להכפיל ולשלש אותו
ולא להיות שכיר
לעבוד לשם עצמך
ועדיין שזה לא יהיה מכירות
ואני באמת שואל אם יש דבר כזה
שהוא להרוויח ולהיות הבוס של עצמך
ולא מכירות ?

מה שניסיתי לומר זה שיש לך כמה הנחות יסוד ששווה לבחון

למשל, שעדיף להיות עצמאי.
להיות שכיר בהייטק, שעובד שעות סבירות (יש לא מעט חברות כאלה), מרוויח פי 3 וגם פי 4 משכר המינימום. טוב? הוא לא הבוס של עצמו, אבל גם אין לו דאגות של שכיר.
&nbsp
במילים אחרות - השאלה היא מה באמת חשוב לך - העצמאות? הרווח המהיר? החיסכון לטווח ארוך?
אין ספק שיש מקצועות משתלמים יותר. אין ספק שגם התנהלות נכונה וזהירה, חיים בהתאם ליכולת, וקצת מזל (אף פעם לא מזיק) יכולים לעזור.
אני ממליצה לך לקרוא דווקא את הסולידית, אם אתה לא מכיר. בלוג שמערער על כמה מתפישות היסוד שלנו, ומציע תפישה שונה לחלוטין. אצלה יש צמצום קיצוני בצרכנות ("אנורקסיה צרכנית") ומצד שני (או מאותו צד...) לקיחת אחריות על ניהול הכספים. מעשיר ומחכים מאוד.

ml2019

New member
אז ככה:

1. על איזה בלוג בדיוק מדובר ואיפה - אשמח לקישור ללומד ולהשכיל עוד קצת בתחום
2. אנורקסיה צרכנית - אהבתי את הביטוי - אני במצב הזה בל כורחי כבר זמן רב. לא רוצה להגיד אפילו כמה
3. אין לי שום ידע או כישורים המתאימים להייטק. אני בכלל בכיוון של מקצוע טיפולי בזה אני לומד ובזה אני טוב (ידיים טובות.)

4. אבל נראה לי שאני פספסתי את הנקודה שאותה בקשתי לברר ולשאול - כי לפי התשובות כל הדיון הוסט למקום שבכלל לא חפשתי .
בקשתי לברר בפשטות -כיצד ניתן לעשות הרבה כסף (יחסית לממוצע במשק) ולא בהייטק ולא במכירות. כשאתה עם אפס שקלים ביד.
עזבי עכשיו התנהלות חיים נכונה וכאלה. נטו שאלה על ג'וב שיכול להכניס את הכסף הזה. ואם אפשר שכן יהיה חוקי...
שוב: לא בהייטק ולא במכירות

נשאר משהו ? או שזהו ?

אהה...

קישור לבלוג של הסולידית. (אם לא יעבוד - חיפוש פשוט בגוגל יביא אותך לשם).
http://www.hasolidit.com/
&nbsp
נראה לי שעכשיו הבנתי מה אתה שואל. אין לי מושג.
מה שכן, אם אתה בכיוון של פיזיוטרפיה ודומיה - זה אחלה תחום. מכירה חבר'ה שעובדים בזה, גם כשכירים, גם כעצמאיים (במקומות פרטיים), וגם בטיפולים פרטניים. השכירות נותנת את הבטחון, התנאים הסוציאליים וכו'. הפרטי - נותן את הכסף. וזה לא מעט. אבל זה לא מיידי, וכנראה גם לא קל.
&nbsp
מקווה שיהיו כאן תשובות נוספות שיוכלו לעזור לך. אם כי אין איזה קסם (אחרת כולנו היינו מליינים...).
בהצלחה!

ml2019

New member
תודה...

ואחרי כמה מבטים חטופים ומהירים..
אני רק יכול להגיד על ההיא מהבלוג ההוא..
שאילולא היא היתה תפוסה..
והיא בטח תפוסה..

הייתי מאוד מאוד שמח להכיר אותה......!!!

הלוואי ויכולתי...

victoria se

New member
כל עצמאי צריך להיות איש מכירות - ואיש מכירות טוב

כל עצמאי צריך למכור את עצמו ואת השירותים שהוא נותן, הוא צריך להתחרות בהצלחה בנותני שירות או מוצר דומים.
יש גם אנשים שעובדים במקצועות טיפוליים שמרוויחים טוב. יש כירופרקטים שמרוויחים מצויין, יש פסיכולוגים שמרוויחים נהדר. אני בטוחה שפרופ' רולידר סוגר יופי את החודש.
כמו שאמרה נישנושיט אם תהיה ממש טוב בתחום שלך ואני מוסיפה שאם תדע למכור את עצמך אז אין סיבה שלא תרוויח פי 3 מהשכר הממוצע במשק.
&nbsp
לגבי אותה בעלת בלוג, 100% יש לה בן/בת זוג. מישהו צריך לממן את הללה לאנד שהיא חיה בו. אם תבדוק פרטים תראה שאין מצב שהיא מממנת אותו בעצמה.
אני בטוחה שתוכל למצוא מישהי בעלת דרישות צנועות ובלבד שמישהו יממן אותה.

ml2019

New member
בעלת הבלוג לא מפרנסת לדעתך את עצמה ?

בהכרח מישהו מממן אותה ...כי היא אישה ?
וכנ"ל כל אישה אחרת.......

?

אהבתי את ניחוח השובניזם העז, אפשר להציע לך נישואין ?

victoria se

New member
אתה ביקשת בת זוג אישה ולא גבר, השוביניזם אצלך

אם היית מבקש בן זוג גבר היית מקבל תשובה שמתאימה לבן זוג גבר.
&nbsp
אם תבדוק את המספרים בהכרח מישהו מממן אותה כי טור ההכנסות הרבה יותר נמוך מטור ההוצאות. סוג של חשבון שוביניסטי כזה.
&nbsp
ואתה יכול למצוא גם בן זוג שמוכן לחיות בצניעות בתנאי שתממן אותו.

מיתר400

New member
היא חיה מהריבית של תיק ההשקעות שיש לה

את הכסף של תיק ההשקעות שלה היא הרוויחה לבד. חבל לכתוב דברים בלי
לבדוק לעומק. למדתי ממנה המון.

victoria se

New member
אף אחד לא יכול לחיות מתיק השקעות שמפסיד

קצת קריאה ביקורתית לא תזיק.
בעבר היא הציגה תיק השקעות שכלל ארבעה מסלולים עקריים, אבל מה לעשות שהתיק הפסיד?
אז בשקט בשקט היא העלימה את התיק שהפסיד בתיק אחר, שבעבר הרוויח אבל מה לעשות גם התיק הזה [URL]http://tinyurl.com/jtdmzez[/URL] מפסיד ובמקרה הטוב רק לא מרוויח.
לפחות כמה שנים היה לה תיק אחד שהפסיד שהוחלף בתיק שני שגם הוא מפסיד.
אז היא אומרת שלא נורא, צריך סבלנות כי התיק בסוף ירוויח. יכול להיות שפעם באמת ירוויח אבל עד שירוויח ממה חיים? בהנחה שלא עובדים?

אם תמצאי גם את דרך לחיות מתיק השקעות שמפסיד, דירה בשכירות בתל אביב ששכר הדירה בה לא עלה ב 10 השנים האחרונות, תהני מבריאות מופלאה תמיד כך שלא תצטרכי לשלם לא רק על טיפולים של מחלה או פציעה אלא גם על טיפולי שיגרה וכו' כנראה שתוכלי לחיות כמוה.

מיתר400

New member
אומנם אין לי תיק השקעות

(בינתיים) אבל בזכותה (ועם המון חשיבה ביקורתית - בעיקר כלפי עצמי), הצלחתי להוריד את ההוצאות שלי ביותר מ 1500 ש"ח, אותם אני חוסכת מידי חודש.
אני בטח שלא מסכימה עם כל מה שהיא אומרת ובטוח שאם מרוויחים אז יש גם סיכון להפסיד, וזה בטח לא מתאים לכל אחד.
אין ברירה אז עובדים, אבל אם נצליח לחסוך קצת בצד
אולי נוכל לעבוד בעתיד פחות שעות ולחיות ברווחה כלכלית קצת יותר גדולה. אני למדתי ממנה המון בלי קשר לתיק ההשקעות שלה.

victoria se

New member
אז אפשר להתעלם מאגדות כיפה אדומה

על מחיה מתיק השקעות שנותן תשואה שנתית פנטסטית של 10%, נדמה לי שאפילו רוברט מרדוק לא העיז להצהיר הצהרות כאלה.
בינתיים בשנים האחרונות התיק מפסיד או לא מניב תשואה משמעותית ומי שחולם על תשואה ממוצעת של 10% שימשיך לחלום אבל רצוי שלא יתכנן את חייו בהתאם.
לגברת יש כנראה עוד מקור כספי. לפי התיאור שלה הייתי מהמרת על בן הזוג אבל כמובן יכול להיות שמודבר בהורים, איזו דודה נעלמה וכו'. כי כמובן שאי אפשר לחיות מאין הכנסה.
לי נראה שהיא פשוט עקרת בית, יש הרבה זוגות כאלה בישראל ואין בכך שום דבר רע.
&nbsp
לך כנראה יש תיק השקעות אם אצ חוסכת כל חודש 1500 שקלים. הוא כנראה קטן ולא מנוהל אבל יש.
יכול להיות שהוא כן מנוהל והחלטת החלטה שבדיעבד מאוד חכמה לשבת על הגדר להשאיר את הכסף בעו"ש ולא להשקיע בשוק ההון, אחרי שיתבררו תשואות ינואר 2016 כנראה יסתבר שבינתיים היית מאוד חכמה.
יכול להיות שתיק ההשקעות שלך כולל סכומים משמעותיים יותר בחיסכון פנסיוני וקרן השתלמות, אין לי מושג.
&nbsp
אז בצד ההכנסות ראינו כמה שימושית אותה סולידית, אפשר גם להתייחס לצד ההוצאות.
אם סעיף ההכנסות הזוי רצוי להתייחס בזהירות לסעיף ההוצאות.
הסעיף המשמעותי ביותר כיום בהוצאות בישראל לרוב האזרחים הוא המגורים.
יכול להיות שהסולידית מצאה דירה בשכירות כשבעלי הבית לא העלו את מחיר השכירות ב 5-10 השנים האחרונות. יכול להיות רק אם המשכירים על סמים או סוג של קרובי משפחה או בעלי אינטרס. אין מצב שעם כל עליית המחירים בשנים האחרונות יש להם בעלי בית שסתם כך החליטו לא להעלות מחיר.
אני גם לא רואה מצב בו אין הוצאות נלוות. אנשים צריכים קומקום להרתיח מים, שמיכה, מזרן, נורה חשמלית, מגהץ וכו' הוצאות שבדרך כלל לא מכוסות ע"י בעל בית אפילו אם כזה נדיב שלא מעלה שכר דירה כשבכל שאר מדינת ישראל שכר הדירה מוכפל.
אני לא אתחיל לנתח את כל הסעיפים שהיא רושמת אבל השורה התחתונה היא שמי שיבנה את חייו בהנחה שעלויות המחיה ישארו קפואות גם כן חי באגדה של דובי אכפת לי.
&nbsp
מה נותר? בהחלט יכול להיות שהיא נותנת כמה טיפים שמצאת אותם שימושיים. יש המון מקומות שמהם למדתי טיפים שימושיים ואני לא פוסלת אף אחד ממתן טיפים כאלה.
אם הצליחו לך טיפים שלה אז יופי.
אבל בגדול, כדרך חיים, גם צד ההכנסות וגם צד ההוצאות הזוי ואני לא ממליצה לסמוך עליהם, אלא אם כמו שאמרתי יש הכנסה כספית שלא מספרים עליה.

למה להתעלם אם אפשר להביאן לכאן?

כל מה שצריך זה מחשבון.
שים לב, רוכש דירה ששווה 400,000 שקלים עם 200,000 + 200,000 משכנתא.
לפני הצעקות1 פיתחו יד2, יש דירות כאלו, אין משמעות למיקום.
לפני הצעקות2: הון עצמי של 200,000 הינו שווה ערך לשתי קרנות השתלמות של שכיר מבוסס.
&nbsp
כעבור 10 שנים יש לך דירה בשווי 400,000 מתוך 200,000 שהשקעת כלומר 100% תשואה להון בעשור כלומר 10% בשנה.
נכון יש מעט הוצאות ומעט טרחה בדרך. מצד שני התייחסתי לאפס עליית ערך הדירה שזו התייחסות לא מציאותית.
&nbsp
הכל בקירוב מאד גס, אבל אני מזמין אותך לעשות את החשבון בעצמך.
&nbsp
רימון חייט
&nbsp
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
כותב הספר מדריך למשכנתא יעילה - http://www.effectivemortgage.co.il/spnv/
&nbsp
טיפים בחינם להחזרים נמוכים במשכנתא שלכם: http://www.effectivemortgage.co.il/tip
&nbsp
הרצאה שלי בנושא נדל"ן ומשכנתאות: http://you
טלפון: 03-549-6611
&nbsp
&nbsp

victoria se

New member
אני מסכימה איתך שההתיחסות לא מציאותית

מצטערת, פשוט לא הבנתי את ההתנסחות שלך אז אני יכולה להתייחס רק למספרים.
לא מחשבים כך ריבית. לא לוקחים רווח של 100% (שאין לי מושג מאיפה לקחת אותו) ל 10 שנים מחלקים ב 10 ויוצא 10% כי ל 10 שנים צריך לחשב ריבית דריבית.
תציב בנוסחה של מתמטיקה כיתה ט' או סתם בדף אקסל ותראה שהכפלת מחיר אחרי 10 שנים מגיעה מריבית שנתית של 8%.
ההערה היא רק בנוגע לדרך החישוב, לא הבנתי מאיפה פתאום קפצו להם 200,000 שקלים.

אני חושבת שהוא מתכוון לכך

שהוא לקח משכנתא של 200K והשכירות כיסתה לחלוטין את המשכנתא. זאת בהנחה שבאמת ניתן לקחת משהו כמו 2100 ש"ח שכירות על דירה כזו (שזה גובה ההחזר החודשי בערך+ ביטוח).

victoria se

New member
לא יכול להיות

מנהל פורום נדל"ן שמייעץ לגבי משכנתאות חושב שמקבלים משכנתא ללא ריבית? הבנק עשה לו תחביב לחלק כסף?
שהתשואה נטו אחרי הוצאות לשנה על השכרת דירה היא 10%? אחרי דמי עורך דין לקניית הדירה, אחרי הוצאות טאבו, אחרי רישום משכנתא במקרקעין, אחרי לפעמים יש חודשים שהדירה לא מושכרת, אחרי הוצאות תחזוקה....
&nbsp
אין מצב שזו המלצת מומחה
&nbsp

הנתונים שהבאתי מתוך מחשבון משכנתא.

על פי המחשבון, בסוף התקופה הריביות יעלו כ- 30K.
לגבי התשואה השנתית, אין לי בכלל עניין להיכנס לחישוב כיוון שנוכחתי שבניגוד לתיק השקעות ששם קל לדבר על מהי תשואה, בנדל"ן לכל אחד יש משוואה אחרת לחשב תשואה מוערכת. למשל, כשהדירה אינה מושכרת (דוגמת 10 חודשי שכירות חלקי השקעה). יש הבדל בין דירה מקבלן לדירה ישנה יותר וכו' וכו' וכו' וכו'.

למעלה