משפחות בחופשה..

חביף

New member
משפחות בחופשה..

מהי הדרך בה משפחה קובעת את החופשה השנתית שלה, כשיש לה אפשרות כלכלית לכך?
האם מתארגנת "מועצת החופשה" וחושבים יחד על חופשה מסוג מסויים?
האם הילדים, אם הם קטנים, נשלחים לסבא-סבתא, דוד-דודה או לקיבוץ?
האם יוצאים כשבט משפחתי ומזמינים מדריך לשבט?
איך מתכננים את תכני הטיול? מי קובע? מהן הנקודות החשובות? האם פונים למקצוען?
ענייני אוכל - ישנם ישראלים מטורללים שלוקחים אוכל מהבית.. בעיות כשרות, שלא נדע, ואתם?
\בקיצקוצ - ספרו ונלמד כולנו מכם.

סיגלית 2014

New member
מנהל
אצלנו בבית אין מועצה

בדרך כלל אני הקובעת! באים לבכות לי.
סתם....

אם יוצאים לחופשה, אז יוצאים עם הילדים. אני לא משאירה אותם ובעבר עזבתי אותם לא יותר מפעמיים והיה לי מאד קשה.
אצלנו בבית לא כל כך חובבים טיולים אלא מפונקים ברמות קיצוניות ורוצים מה שנקרא בשפה העממית "בטן גב".
האפשרות המועדפת עלי היא בארץ בגלל ענייני כשרות (בחו"ל אני לא נוגעת בבשר או בעוף... שלא נדע...
) ובן הזוג כמובן מעדיף רק לצאת, לא משנה לאן העיקר לטוס. לא לקחתי איתי אוכל לחו"ל (אולי משהו קטן לנשנוש, מעבר לזה .. לא נשמע לי
), אבל יש לא מעט שומרי כשרות שלוקחים איתם ונהנים מהטיול.
הייתי מתה לצאת עם כל השבט. הייתה הזדמנות בעבר ולא יצא לפועל. אולי בעתיד, מי יודע?

חביף

New member
אצלנו מי שקובעת זו הגברת..

היא גם המתכננת ומוציאה לפועל.
בעבר החופשות היו בעיקר בארץ, בגלל הילדים, שהעלו את מחירי החופשה בחו"ל, ולא היתה הצדקה.
מהיותנו זוג יחיד - הילדים עזבו - הטיולים שלנו הם טיולי זוג. הרבה הליכה ברגל, הרבה התערבות בחיי התושבים המקומיים באמצעות התחבורה הציבורית ואוכל במסעדות בצדי דרך או מסעדות קטנות.
אין לנו ומעולם לא היו לנו בעיות כשרות [ תמיד הצחיק אותי מדוע בשר מארגנטינה הוא בשר אֵם הפרה שנותנת חלב, או שהפרה, שאת חלבהּ אני שותה, היא אמו של העגל מאוסטרליה ], פירות ים, גם בריאותית ראויים יותר מבשר, או תרנגולת.
כך אנחנו גם נהנים ממטעמי המקום במלואם, אני חובב בישול לומד טכניקות וצירופי מזון מעניינים, שאח"כ מפעיל בבית, והאנשים.. לא אלה שעובדים בתעשיית התיירות, אלה שלא חייבים לנו כלום, שזה מקום בו הם חיים, ב- 100% מהמקרים אנשים נהדרים, פשוט נהדרים.

למעלה