בנושא אתיקה מקצועית של מגשר והאם יכול לנהל הליך גישור במקרה.

מצב
הנושא נעול.

oceans68

New member

מגשר/ת שהם גם עורכי דין.

בגישור פרטי. גישור לצורך גירושין .

האם מותר למגשר/ת לנהל או להציע לנהל הליך גישור כאשר שבוע לפני פגישת ההיכרות של שני הצדדים עם המגשר/ת ולפני שעלה נושא פרידה או נושא גישור בכלל, נפגשו המגשר/ת וצד אחד לשם פגישת ייעוץ בנושא הפרידה.

כאשר לאחר מכן בפגישת ההיכרות וגם לפני כן לא חשפה ולא עדכנה המגשר/ת את הצד השני כי היתה פגישת ייעוץ שכזו עם הצד האחר? וגם הצד שנפגש עם המגשרת הסתיר זאת לאורך כל הדרך.

ולמעשה נושא פגישת הייעוץ שהתקיימה נחשפה בהתכתבות סמסים בין המגשר/ת ובין צד לגישור לאחר פגישת ההיכרות.

לכן שאלתי האם למגשר/ת מותר לנהל הליך גישור פרטי ( לא דרך בית משפט) כאשר לפני כן נפגשה לשם ייעוץ באותו הנושא עם צד אחד שמעורב בגישור?

לאחר החשיפה המגשר/ת אענו כי בעצם הצד השני של הגישור שהסתיר את נושא הפגישה הוא האחראי לשקר ולהסתרה וכי הם חשפו את ההיכרות המוקדמת ולמעשה לא היה כדבר הזה.

מה עלי לעשות במקרה שכזה?

תודה.

שילה1

New member
1.כל הליך הגישור חסוי ולכם המגשרת לא חייבת

מגשר/ת שהם גם עורכי דין.

האם מותר למגשר/ת לנהל או להציע לנהל הליך גישור כאשר שבוע לפני פגישת ההיכרות של שני הצדדים עם המגשר/ת ולפני שעלה נושא פרידה או נושא גישור בכלל, נפגשו המגשר/ת וצד אחד לשם פגישת ייעוץ בנושא הפרידה.

כאשר לאחר מכן בפגישת ההיכרות וגם לפני כן לא חשפה ולא עדכנה המגשר/ת את הצד השני כי היתה פגישת ייעוץ שכזו עם הצד האחר? וגם הצד שנפגש עם המגשרת הסתיר זאת לאורך כל הדרך.

ולמעשה נושא פגישת הייעוץ שהתקיימה נחשפה בהתכתבות סמסים בין המגשר/ת ובין צד לגישור לאחר פגישת ההיכרות.

לכן שאלתי האם למגשר/ת מותר לנהל הליך גישור פרטי ( לא דרך בית משפט) כאשר לפני כן נפגשה לשם ייעוץ באותו הנושא עם צד אחד שמעורב בגישור?

לאחר החשיפה המגשר/ת אענו כי בעצם הצד השני של הגישור שהסתיר את נושא הפגישה הוא האחראי לשקר ולהסתרה וכי הם חשפו את ההיכרות המוקדמת ולמעשה לא היה כדבר הזה.

מה עלי לעשות במקרה שכזה?

תודה.
להעביר לך כל מסמך על הפסקת ההליך.
2.אין להסתיר הכרות קודמת עם מי מהצדדים.פוגע בנטרליות של המגשר.עליו להודיע לצד השני על ההתכתבויות,אלא אם הצד השני ביקש בפירוש שלא לחשוף זאת.
3.מותר למגשר לנהל הליך גישור פרטי,שלא נשלח אליו ע"י בית המשפט.אלא שהוא כפוף לכללים.
4.לאשתך אסור להביא לבית המשפט כל פרט שהובא במהלך הגישור.
5.זה שאשתך הגישה תביעה במהלך הגישור-מראה על חוסר תום לב לנושא הגישור.
אני מקווה שחתמתם ,כולל המגשר,על התחייבות לחסיון.
&nbsp

שילה1

New member
אגב-ברור שעליך להגיש כתב הגנה.

להעביר לך כל מסמך על הפסקת ההליך.
2.אין להסתיר הכרות קודמת עם מי מהצדדים.פוגע בנטרליות של המגשר.עליו להודיע לצד השני על ההתכתבויות,אלא אם הצד השני ביקש בפירוש שלא לחשוף זאת.
3.מותר למגשר לנהל הליך גישור פרטי,שלא נשלח אליו ע"י בית המשפט.אלא שהוא כפוף לכללים.
4.לאשתך אסור להביא לבית המשפט כל פרט שהובא במהלך הגישור.
5.זה שאשתך הגישה תביעה במהלך הגישור-מראה על חוסר תום לב לנושא הגישור.
אני מקווה שחתמתם ,כולל המגשר,על התחייבות לחסיון.
&nbsp
אגב-ברור שעליך להגיש כתב הגנה.

רן ורדי

New member
אתיקה של גישור

מגשר/ת שהם גם עורכי דין.

מה עלי לעשות במקרה שכזה?

תודה.
אתיקה של גישור
שלום לך,
מגשר חייב להיות נייטראלי בגישור, זה חייב להתקיים הן במובן המעשי והן מהיבט הניראות (על מנת שהצדדים לגישור יתפסו אותו ככזה).
אין מניעה אתית שמגשר יפגש עם צד לפני תחילת גישור, מאידך זה מאד לא מומלץ!! מהיבט הנראות אני למשל מקפיד מאד לא לעשות זאת גם כשהצד שפנה אלי מבקש פגישה ראשונה אישית.
לקיים פגישה נפרדת מוקדמת עם צד ולא לעדכן את הצד השני לגישור בדבר אותה פגישה - זהו אקט לא אתי בהליך גישור. פגישות אישיות הנן דיסקרטיות אבל לפגישה טרם הליך יש משמעות אחרת וחובה לעדכן במידה והתקיימה, אחרת צד יתפוס זאת כמגשר שמייצג צד, וזה בדיוק מה שאת\ה חש\ה כעת.

לשאלתך השניה, מגשר יכול לקיים גישורים באופן פרטי ללא הפנייה של בית המשפט, ומרבית הגישורים בגירושין מתקיימים כך כשצדדים מחפשים מגשר ופונים אליו ישירות.

לשאלתך השלישית, מעט קשה לי לענות, לא הייתי שם כדי להבין מי בדיוק אמר מה, מהמשתמע מדבריך יש לכאורה קושי של אמינות.

אם אתם בתחילתו של הליך הגישור, אני הייתי שוקל את המשכו כשאין אמון מוחלט במגשר, אמון מחויב בהליך שכזה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה