מעלה כהודעה ולא כתגובה כע קצת נלחצתי

Atsoo bibu

New member
מעלה כהודעה ולא כתגובה כע קצת נלחצתי

אמורים להתחיל ivf החודש בגלל בעיית זרע-ריכוז נמוך (כ4 מיליוו),יתר הפרמטרים תקינים.
מישהי יודעת לומר לי אם יישלחו ישר לאיקסי?

Atsoo bibu

New member
לא קצת מלחיץ?

כל הנושא הזה של איקסי ממש מטריד אותי..
אם אני מטופל. אצל רופא בצפון אני יכולה לעשות אימסי אצל בר טוב ולהשאר אצל אותו רופא?

היא321

New member
איקסי

יש לי ילדה בריאה מאיקסי מבית חולים כרמל (ציבורי), לא עשיתי ברטוב.
קראתי על איקסי בזמנו והסיכונים זניחים כל כך, כך שזה מעולם לא הטריד אותי.
&nbsp

4 מיליון זה המון, לא?

למה צריך איקסי? אצלנו יש חצי מיליון והיו הפריות יפות בלי איקסי
אם הפרמטרים של התנועה/מבנה ממש לא תקינים אז יותר הגיוני.
קחי בחשבון- שככל שההתערבות גדולה יותר, יש יותר סיכונים..

היא321

New member
4 מיליון זה מעט

את בטוחה ששלכם זה לא איקסי?
כי בזמנו אמרו לי בבית חולים שעל כל ביצית צריך לפחות חצי מיליון תאי זרע על מנת לנסות להפרות רגיל. תשאלי בפירוש, כי ייתכן ועשו איקסי ולא אמרו. לנו לא אמרו שעושים איקסי עד שלא שאלתי מפורשות.
ביקשתי מהרופאה בזמנו לעשות רגיל אבל היא אמרה שכשיש לי 20 ביציות ו4 מיליון תאי זרע זה לא אפשרי

היא321

New member
איקסי זה

שתופסים זרעון בודד ומזריקים אותו ישירות לתוך הביצית על מנת להגדיל את הסיכוי להפריה, לעומת הפריה רגילה שמטפטפים את הזרע עם הביצית ונותנים להם לעשות את שלהם לבד..
באיקסי משתמשים כשיש בעיות זרע לא קלות או כשיש מיעוט ביציות ורוצים להגדיל סיכויי הפריה

תלתלית20

New member
הבנתי..

זה נשמע דוקא בעל סיכוי גבוה להצלחה, יש בזה סיכונים גבוהים יותר לעומת הפרייה רגילה? כי התגובות כאן לא נשמעות נלהבות

היא321

New member
סיכונים באיקסי שנויים במחלוקת

יש הטוענים שלעוברי איקסי יש אחוז מסויים (מזערי) להפרעות כרומוזומליות.
לא יודעים להגיד למה. ההשערות הן
1. בהפריית איקסי מבטלים את הברירה הטבעית, כלומר בוחרים זרעון ו"מכריחים" אותו להפרות ביצית, שייתכן ובאופן טבעי לא היה מפרה.
2. שבעיית הזרע עצמה מעלה סיכויים למומים
3. שזה בכלת בגלל הביציות. נשים שזקוקות לאיקסי בגלל מיעוט ביציות או מיעוט הפריות רגילות מחכתחילה הביציות לא משהו..
רק אומר שיש לי ולעוד רבות בפורום הזה ילדי איקסי מדהימים ובריאים

ודווקא בגלל הבחירה השרירותית של האיקסי

אני חושבת שיחד עם איקסי כדאי לעשות מיון זרע כדי לוודא שהזרע המפרה יהיה הטוב ביותר.
הבעיה במעבדות רגילות היא שבוחרים זרע אקראי שנראה טוב אבל אי אפשר לראות באמת את גרעין התא.
בהגדלה גדולה במיון זרע אפשר לברור זרע הרבה יותר אפקטיבי וככה למנוע את סיכון המומים.

* ואני אמא לילד איקסי מהמם

למעלה