התחלת גונל ביום ה6 למחזור

sharonbr2

New member
התחלת גונל ביום ה6 למחזור

היי
התחלתי החודש גונל 100 יח ביום ה6 למחזור. אני רואה שזה מאוחר!! כולן כותבות שהן מתחילות ביום ה3 למחזור! מישהי מכירה שמתחילים ככ מאוחר? המטרה היא הזרעה. בנוסף נקבע לי מעקב ביוץ ביום ה13 למחזור אחרי שבוע של הזרקות. אבל עכשיו אני מבינה שיש מצב שאבייץ עד אז?
אשמח להסברים ממי שמבינה...

lollipop06

New member
אצלי...

אני עברתי 3 הזרעות עם גונאל- בשתיים מתוכן התחלתי להזריק ביום החמישי לווסת ובאחת ההזרעות התור שלי לרופא היה ביום השביעי לווסת ועדיין התחלתי להזריק באותו יום בהנחייתו..
מבחינת מעקביי זקיקים עשיתי בימים 9 ו-11 והייתה פעם אחת שרק ב-11... האמת שביום ה-13 באמת נראה לי קצת מאוחר... צריך גם לתזמן לפי המעקב את האוביטרל...
אולי זה מינון יחסית נמוך כדי לעקוב בזהירות?
כבר הייתה לך הזרעה עם גונאל?
אם את חוששת שתבייצי תבקשי מהרופא לקבוע מעקב אחד יותר מוקדם...

sharonbr2

New member
זאת פעם ראשונה

עם גונל והזרעה... אנסה להקדים את התור ביומיים (הרופא הוא זה שעושה את המעקב)... פשוט לא מבינה את זה

a morph

New member
בהזרעות לרוב מתחילים להזריק ביום 5 למחזור

כאשר יום 5 או 6 זה לא מאוד קריטי. מי שמתחילות להזריק ביום 3 אלו מטופלות IVF, אז אל דאגה, הכל בסדר.

לגבי מועד מעקב הזקיקים, זה תלוי בין היתר בביוץ הטבעי שלך, האם עשו לך פעם מעקב ביוץ וראו מתי את מבייצת טבעי?
אם זה ביום 14, נגיד, אז לקבוע מעקב זקיקים ראשון ביום 13 זה מאוד מאוחר כי ייתכן שבתוספת הורמונים הזקיקים יבשילו מוקדם יותר ויש נשים שגם יבייצו מוקדם יותר, וחבל להזריק שבוע שלם הורמונים רק בשביל לפספס את הביוץ.
לי קבעו תמיד מעקב זקיקים 3-4 ימים אחרי תחילת הזריקות ואח"כ לפי הצורך ושיקול דעתו של הרופא.

sharonbr2

New member
לגבי המעקב

הביוץ שלי לא ככ סדיר, מבייצת בדכ בין יום 12-16 באופן טבעי. הרופא הוא זה שעושה מעקב ואמר בפירוש להגיע אחרי שבוע של הזרקות וגם כתב את זה בפרוטוקול... יצאתי משם בטוחה אבל אז הבנתי שאני יכולה לבייץ לפני כן. או שאולי הגונל דוחה את הביוץ?

a morph

New member
אי אפשר לדעת

גונאל מגייס זקיקים ומזרז את הבשלתם.
יש נשים שיבייצו כרגיל עם גונאל, כלומר ברגע שהזקיקים יגיעו לגודל ורמת בשלות המתאימה - ה-LH יעלה והביוץ יתחיל, ואם זה יקרה מוקדם יותר בהשוואה לביוץ טבעי אז גם הביוץ יהיה מוקדם יותר.
לעומת זאת, יש נשים שאצלן הזרקת הורמונים גורמת לעיכוב בעליית ה-LH הטבעית והן לא יבייצו עד שלא יזריקו אוביטרל (מבייץ).
אי אפשר לדעת מה יקרה אצלך, במיוחד לא בניסיון הראשון. אולי הרופא נתן לך מינון נמוך מאוד של גונאל ולכן מניח שלפני יום 13 אין טעם לבדוק? לא יודעת, אבל אני הייתי מבקשת להקדים את הבדיקה.

למעלה